0

· Strona główna
· Archiwum
· Download
· RABATY
· Newsletters
· Kroniki OPZZ
· WYPOCZYNEK
· Organizacje związkowe
· Skład Zarządu
· Warto wiedzieć
· Kasa Zapomogowo-Pożyczkowa
· Prasa
· Statut Związku
· Historia związków
· Historia MZZPS
· Linki
· Kontakt


Ustaw tę stronę jako Główną! Home
Dodaj tę stronę do Ulubionych! Ulubione

0

35 lat Samorządnego Niezależnego Związku Zawodowego ELEKROCHEMIKÓW Exide Technologies S.A. w Poznaniu

13 stycznia 2018 jubileusz 35-lecia działalności obchodził Samorządny Niezależny Związek Zawodowy ELEKROCHEMIKÓW Exide Technologies S.A. w Poznaniu. Odznaczenia „Zasłużony dla OPZZ”, otrzymali: Wojciech Buszewicz i Wojciech Jagodziński. Dziewięć osób otrzymało odznaczenia „Zasłużony działacz Federacji Metalowcy”. W uroczystości uczestniczył przewodniczący OPZZ, Jan Guz.

przeczytaj

Opinie i analizy

Sejm przegłosował ograniczenie handlu w niedzielę

Sejm przegłosował ustawę ograniczającą handel w niedzielę z poprawkami senatu. Zgodnie z ustawą od 1 marca 2018 roku handel w galeriach handlowych i sklepach wielkopowierzchniowych będzie możliwy w dwie niedziele miesiąca, od 2019 roku w jedną, a od rok później już tylko w szczególnych wypadkach. W ustawie jest jednak mnóstwo wyjątków.

przeczytaj

W mediach

Chaos w Wodach Polskich. Pracownicy od roku czekają na obiecane pieniądze

6 tys. pracowników Wód Polskich już trzeci tydzień pracuje bez zakresu obowiązków i wiedzy o swoich zarobkach. Wciąż czekają na 850 zł podwyżki, które dwa lata temu obiecał im minister Szyszko. - Wiedzieliśmy, że reforma jest nieprzygotowana, ale to, co zaczęło się dziać w ostatnich dniach grudnia, przeszło nasze najśmielsze oczekiwania. Nie znamy nawet wysokości swoich wynagrodzeń - mówi K., do 31 grudnia pracownik jednego ze starostw, od 1 stycznia br. - Państwowego Gospodarstwa Wodnego "Wody Polskie".

przeczytaj

„Nie ma mowy o strajku” – dojdzie do porozumienia kierowców z MZK?

Sytuacja w Miejskim Zakładzie Komunikacji w Toruniu nie jest za ciekawa, jednak obie strony – zarząd i kierowcy – dążą do zażegnania sporu. Przypomnijmy, że kierowcy zaczęli głośno dawać wyraz swojego niezadowolenia, po tym jak po raz pierwszy nie otrzymali premii świąteczno-noworocznych. Złość jest tym większa, że pracownicy wykonują coraz więcej nadgodzin i nie są za nie odpowiednio wynagradzani. Nie jest tajemnicą, że w MZK brakuje obsad kierowców.

przeczytaj

Trwa psucie systemu emerytalnego, ZUS w coraz większych kłopotach

Polacy zarabiający powyżej 10 tys. zł miesięcznie będą płacili składki emerytalne przez cały rok, a obecnie płacą je do momentu przekroczenia w danym roku wynagrodzenia odpowiadającego 30-krotności średniego wynagrodzenia w gospodarce. Przeciw zmianom były zarówno związki zawodowe, jak i pracodawcy, co było sytuacją dość wyjątkową. Po co więc wprowadzono takie zmiany?

przeczytaj

Ponad 2,5 tysiąca firm wprowadziło elastyczny czas pracy

2515 pracodawców stosuje już elastyczny czas pracy - wynika z danych Państwowej Inspekcji Pracy. To rozwiązanie największą popularnością cieszy się w Katowicach, Poznaniu i Wrocławiu. Firmy mogą uelastyczniać czas pracy od sierpnia 2013 roku. Na wprowadzenie elastycznego czasu pracy w firmie muszą wyrazić zgodę działające w niej związki zawodowe, a jeśli ich nie ma, pracodawca ma obowiązek porozumieć się z przedstawicielami załogi.

przeczytaj

Grecja: Nowe przepisy o strajkach. Protesty nie pomogły

Rząd Grecji przyjął uchwałę, w myśl której strajk będzie legalny tylko w razie potwierdzonej głosowaniem zgody co najmniej 50 proc. członków związku zawodowego. Gdy trwało głosowanie, policja użyła gazu łzawiącego, żeby rozpędzić protestujących, którzy rzucali w nich kamieniami i koktajlami Mołotowa. Zajścia nie trwały długo, nikogo nie aresztowano - podają agencje.

przeczytaj

14 stycznia 2018 roku zmarł

RYSZARD NAJDECKI

PRZEWODNICZĄCY FEDERACJI ZWIĄZKÓW ZAWODOWYCH PRZEMYSŁU I HANDLU „FARMACJA”

Z głębokim żalem żegnamy naszego Kolegę i Przyjaciela.

Wyrazy współczucia Rodzinie składają

organizacje członkowskie, kierownictwo i pracownicy

Ogólnopolskiego Porozumienia Związków Zawodowych

Pogrzeb odbędzie się w czwartek, 18 stycznia, o godz. 12.00, na cmentarzu w KUTNIE przy ul. Cmentarnej