0

· Strona główna
· Archiwum
· Download
· RABATY
· Newsletters
· Kroniki OPZZ
· WYPOCZYNEK
· Organizacje związkowe
· Skład Zarządu
· Warto wiedzieć
· Kasa Zapomogowo-Pożyczkowa
· Prasa
· Statut Związku
· Historia związków
· Historia MZZPS
· Linki
· Kontakt


Ustaw tę stronę jako Główną! Home
Dodaj tę stronę do Ulubionych! Ulubione

0

Karpacz: posiedzenie Rady Federacji Związków Zawodowych Górnictwa Węgla Brunatnego

Dobra zmiana w PZU?

PZU do końca roku chce przeprowadzić restrukturyzację zatrudnienia. Zarząd wiąże to ze strategią grupy na lata 2016–2020, która zakłada redukcję kosztów stałych o 400 mln zł. Pracę straci blisko tysiąc pracowników. Związki zawodowe zostały o tym poinformowane… drogą elektroniczną. Federacja Związków Zawodowych Pracowników Zakładów Ubezpieczeń, wspierana przez organizacje związkowe oddziałów PZU ze Szczecina, Częstochowy oraz Wrocławia, skierowała ostre pismo do Bartłomieja Litwińczuka - członka zarządu PZU Życie SA, dyrektora Grupy PZU.

przeczytaj

Związkowcy na urlopy górnicze, czyli pomysł "od czapy"

- Słyszeliśmy, że motywacja tej ustawy o urlopach górniczych dla związkowców jest spowodowana faktem, że minister energii Krzysztof Tchórzewski ma dobre serce. Efekt będzie jednak taki, że będzie to najbardziej antyzwiązkowa ustawa. Bowiem niezależnie od tego, kto na niej zyska - na wszystkich górniczych związkowcach będą wieszać psy - zaznaczył Wacław Czerkawski, wiceprzewodniczący Związku Zawodowego Górników w Polsce.

przeczytaj

Pocztowcy domagają się tysiąca podwyżki

Pracownicy Poczty Polskiej zapowiedzieli na dziś protest. Jednym z ich postulatów jest podwyżka wynagrodzenia zasadniczego o 1000 zł brutto. Demonstracje zaplanowano m.in. w Warszawie, Wrocławiu, Częstochowie, Katowicach, Poznaniu, Zielonej Górze, Lublinie, Gdańsku i Krakowie.

przeczytaj

Ratownicy medyczni grożą strajkiem na Podkarpaciu

Pracownicy pogotowia ratunkowego wykonują podobną pracę do lekarzy jeżdżących w karetkach, a zarabiają zdecydowanie mniej. W przypadku podwyżek chodzi o rozwiązania systemowe, które pozwolą więcej płacić ratownikom. Ale to nie ich jedyny postulat. Domagają się także "upaństwowienia" ratownictwa medycznego i likwidacji umów śmieciowych.

przeczytaj

Były rekordowe zyski, podwyżek nie będzie. Znów niespokojnie w Lotosie

Ponad miliard złotych zysku netto za 2016 rok i świetne wyniki finansowe pomimo niesprzyjającej koniunktury nie przełożą się znacząco na zarobki pracowników. Zarząd Grupy Lotos podjął decyzję, że w 2017 roku wzrost wynagrodzeń w Lotosie wyniesie 0 proc. W odpowiedzi na taką decyzję związki zawodowe działające w Lotosie, z wyjątkiem NSZZ "Solidarność", weszły w spór zbiorowy z zarządem spółki.

przeczytaj