0

· Strona główna
· Archiwum
· Download
· Newsletters
· Kroniki OPZZ
· WYPOCZYNEK
· Organizacje związkowe
· Skład Zarządu
· Warto wiedzieć
· Kasa Zapomogowo-Pożyczkowa
· Prasa
· Statut Związku
· Historia związków
· Historia MZZPS
· Linki
· Kontakt
Ustaw tę stronę jako Główną! Home
Dodaj tę stronę do Ulubionych! Ulubione

0

12 zł za godzinę. Rada Dialogu Społecznego poparła rządowy projekt o płacy minimalnej

Za uchwałą w tej sprawie głosowali jednogłośnie członkowie strony społecznej Rady - związków zawodowych i pracodawców. Pracodawcy i związkowcy uzgodnili wprowadzenie zmian w projekcie ustawy o minimalnym wynagrodzeniu za pracę przygotowanym przez Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej.

przeczytaj

Będzie 12 zł za godzinę! Ale co w ustawie zmieni parlament?


12 zł brutto za godzinę - a konkretnie 8,70 zł na rękę - wejdzie w życie z początkiem nowego roku. Związkowcy obawiają się jednak, że pracodawcy będą naciskać na posłów i senatorów podczas prac nad ustawą w parlamencie.

przeczytaj

Posiedzenie Zespołu ds. prawa pracy Rady Dialogu Społecznego

6 kwietnia br. odbyło się posiedzenie Zespołu ds. prawa pracy Rady Dialogu Społecznego, na którym partnerzy społeczni zakończyli prace nad zmianami do ustawy o zatrudnianiu pracowników tymczasowych.

przeczytaj

KHW: masówki w kopalni Wujek

W czwartek siódmego kwietnia na wszystkich zmianach Ruchu Wujek i Ruchu Śląsk kopalni Wujek odbyły się masówki informacyjne.

przeczytaj

Polska chce zablokowania zmian dyrektywy o delegowaniu pracowników

Propozycja zmiany dyrektywy przyjęta przez KE 8 marca zakłada, że pracownik wysłany przez pracodawcę do innego kraju UE powinien mieć prawo do takiego samego wynagrodzenia, jak pracownik lokalny, a nie tylko do płacy minimalnej. "Projekt jest zbyt kiepski, by go naprawiać" - przyznał w czwartek pragnący zachować anonimowość dyplomata.

przeczytaj

Wrocławskie szkolenie inspekcji pracy dla związkowców OPZZ

W dniach 4- 5 kwietnia br. w Ośrodku Szkolenia Państwowej Inspekcji Pracy we Wrocławiu, zorganizowane zostało szkolenie dla 35 osobowej grupy związkowców z OPZZ.

przeczytaj