0

· Strona główna
· Archiwum
· Download
· RABATY
· Newsletters
· Kroniki OPZZ
· WYPOCZYNEK
· Organizacje związkowe
· Skład Zarządu
· Warto wiedzieć
· Kasa Zapomogowo-Pożyczkowa
· Prasa
· Statut Związku
· Historia związków
· Historia MZZPS
· Linki
· Kontakt


Ustaw tę stronę jako Główną! Home
Dodaj tę stronę do Ulubionych! Ulubione

0

MZZG KOPALNI WEGLA BRUNATNEGO „KONIN” W KLECZEWIE S.A.

informuje , że dzisiaj, w godz. 15-17 odbędzie się pikieta wszystkich organizacji związkowych działających w PAK KWB KONIN S.A. oraz w PAK Górnictwo Spółka z o.o.

Związkowa demonstracja przed Sejmem dotyczy braku decyzji w sprawie pozwolenia na budowę Odkrywki Ościsłowo.

***************************************************

Zaproszenie na marsz „Za wolność waszą i naszą. Historia dzieje się dziś” - 11 listopada 2017

Koalicja Antyfaszystowska: - Drodzy Związkowcy! Jak co roku ulicami stolicy przejdą dwa marsze. Te dwa marsze to dwie wizje kraju – z jednej strony szowinizm, rasizm i przemoc – z drugiej wolność, równość i wzajemna solidarność. Ta codzienna, pisana małą literą.

przeczytaj

Kampania wyborcza Branży „Transport i Gospodarka Morska” Rady OPZZ województwa pomorskiego

Hotel Logos (dawny Dom Nauczyciela) w Gdańsku, gościł delegatów z organizacji zrzeszonych w Branży „Transport i Gospodarka Morska" należącej do Rady OPZZ województwa pomorskiego. Obradom przewodniczył Przewodniczący Rady OPZZ województwa pomorskiego, Kazimierz Schreiber.

przeczytaj

Prokuratura/ Zawiadomienie ws. nielegalnego podsłuchiwania związkowców

- Z zawiadomienia wynika, iż 27 września 2017 r. na skrzynki e-mail członków Komisji Zakładowej Solidarność oraz Zakładowej Rady Związku Zawodowego Poligrafów wpłynęła mailowa wiadomość zawierająca pliki z nagraniami rozmów prowadzonych najprawdopodobniej w kawiarni Bombonierka m.in. z udziałem zawiadamiającego - zaznaczył prokurator. Dodał, że jak podaje zawiadamiający, jego rozmowa, która została zarejestrowana, dotyczyła spraw związkowych.

przeczytaj

Świadczenia socjalne jednakowe w całej UE?

- Nie możemy sobie pozwolić na jednolite świadczenie socjalne w całej UE, chociaż nie wiem, jakbyśmy chcieli. Bo Polska po prostu zbankrutuje - mówił w programie "Bilans" Cezary Kaźmierczak, prezes Związku Przedsiębiorców i Pracodawców. Zdaniem Piotra Ostrowskiego, dyrektora ds. międzynarodowych OPZZ, Polska nie może cały czas osiągać przewagi konkurencyjnej niskimi płacami i niskimi kosztami.

przeczytaj / zobacz

Przedsiębiorcy alarmują: Firmy uciekną z Polski przed ZUS

Zarówno związki zawodowe, jak i pracodawcy nie zgadzają się na ekspresową likwidację 30-krotności przy płaceniu składek na ubezpieczenia emerytalne i rentowe. Ale za ich stanowiskami kryją się różne powody. - Od dawna proponujemy zniesienie limitu opłacania składek przez osoby najlepiej zarabiające. Ale jednocześnie mamy sygnały od naszych członków, że konieczne jest stworzenie mechanizmu zapobiegającego ucieczce najlepiej zarabiających na samozatrudnienie. Trzeba w taki sposób uszczelnić system, żeby zwiększyć wpływy do ZUS i wprowadzić obowiązek opłacania składek od wszystkich przychodów bez względu na ich tytuł - zauważa Bogdan Grzybowski, dyrektor wydziału polityki społecznej OPZZ.

przeczytaj

Innowacyjność kluczem do rozwoju pracowników i firm

7 listopada br. w Centrum Partnerstwa Społecznego „Dialog" odbyło się posiedzenie Zespołu doraźnego Rady Dialogu Społecznego ds. Strategii na rzecz Odpowiedzialnego Rozwoju. Tematami obrad były: innowacyjność przedsiębiorstw działających w Polsce oraz rządowy projekt ustawy o poręczeniach i gwarancjach udzielanych przez Skarb Państwa.

przeczytaj

Państwo nie ułatwia życia polskim matkom: wręcz przeciwnie

Beata z Warszawy ma 37 lat, 15-letnie doświadczenie w zawodzie, i od czterech lat, odkąd urodziła syna, umowę śmieciówkę. Jako samotna nie załapała się na 500 plus, mimo że są miesiące, kiedy nie zarabia nic. Według związków zawodowych na śmieciówkach pracuje w Polsce ponad 3 mln ludzi. Jak wynika z badań, aż połowa kobiet, oficjalnie prowadzących firmy, w rzeczywistości została w to samozatrudnienie wepchnięta przez pracodawców.

przeczytaj