0

· Strona główna
· Archiwum
· Download
· RABATY
· Newsletters
· Biuletyn
· Kroniki OPZZ
· WYPOCZYNEK
· Organizacje związkowe
· Skład Zarządu
· Warto wiedzieć
· Kasa Zapomogowo-Pożyczkowa
· Prasa
· Statut Związku
· Historia związków
· Historia MZZPS
· Linki
· Kontakt


Ustaw tę stronę jako Główną! Home
Dodaj tę stronę do Ulubionych! Ulubione

0

Wrocław: posiedzenie Międzyregionalnej Rady Związkowej Łaba – Nysa

Kielce: posiedzenie plenarne Wojewódzkiej Rady Dialogu Społecznego

Ostatnia droga Romualda Wojtkowiaka

17 maja w Murowanej Goślinie koło Poznania, pożegnaliśmy Romualda Wojtkowiaka. Wieloletni Przewodniczący Federacji Związków Zawodowych „Metalowcy", członek Prezydium OPZZ, odszedł nagle 14 maja 2017 roku w wieku 57 lat.

przeczytaj

Apel do Marszałka Sejmu

Sławomir Broniarz, prezes ZNP i Dorota Łoboda z ruchu „Rodzice przeciwko reformie edukacji" zaapelowali w imieniu Komitetu Referendalnego do Marszałka Sejmu o jak najszybsze skierowanie wniosku dot. przeprowadzenia ogólnokrajowego referendum ws. reformy edukacji na najbliższe posiedzenie Sejmu, które odbędzie się 24 – 26 maja br.

przeczytaj

Reforma edukacji. Co czeka polskich nauczycieli?

- W Warszawie kłopoty z pracą może mieć około dwóch tysięcy nauczycieli ze szkół z każdego poziomu, czyli szkół podstawowych, gimnazjów, techników i liceów. Część osób może stracić pracę, część mieć obniżone pensum dydaktyczne, a część łączyć pracę w kilku placówkach – mówi Katarzyna Pienkowska, naczelnik Wydziału Prasowego Urzędu m.st. Warszawy.

przeczytaj

Posiedzenie Rady Rynku Pracy

Zgodnie z wcześniejszymi ustaleniami, w połowie kadencji Rady nastąpiła zmiana na stanowisku jej przewodniczącego - dotychczasową przewodniczącą Wiesławę Taranowską z OPZZ zastąpił Grzegorz Baczewski reprezentujący pracodawców z Konfederacji „Lewiatan".

przeczytaj

Wynagrodzenia, negocjacje: Związki w PGG chcą podwyżki płac i odwieszenia elementów płacowych

Działające w Polskiej Grupie Górniczej związki zawodowe wysłały do ministra energii Krzysztofa Tchórzewskiego pismo, w którym żądają pilnego spotkania z ministrem w terminie do 26 maja tego roku. Chcą przywrócenia zawieszonych elementów płacowych w PGG zgodnie z porozumieniem z 19 kwietnia 2016 roku.

przeczytaj

Konsultacje rządowego projektu ustawy - Prawo wodne

Kancelaria Sejmu RP rozpoczęła konsultacje rządowego projektu ustawy – Prawo wodne. Jak wskazuje uzasadnienie projektu ustawy, celem tej regulacji jest wprowadzenie rozwiązań prawnych, organizacyjnych, finansowych i technicznych w gospodarowaniu wodami, które zapewnią zrównoważony społeczno-gospodarczy rozwój kraju z uwzględnieniem potrzeb gospodarczego wykorzystania wód oraz zapewnieniem dostępności zasobów wodnych o odpowiedniej jakości i we właściwej ilości.

przeczytaj

Protesty w całej Grecji przeciwko oszczędnościom

Strajk powszechny sparaliżował Grecję. Tysiące pracowników, bezrobotnych i emerytów uczestniczyło też w demonstracjach, które odbyły się w Atenach i wielu innych miastach. „Wszyscy na ulice, wszyscy stańmy do walki” - krzyczeli przez megafony organizatorzy protestów, największe związki zawodowe i ruch PAME. Jego przewodniczący Dimitris Koutsoumbas nawoływał do kontynuacji sprzeciwu do skutku. - Nowe drakońskie reformy razem z poprzednimi powinny zostać wyrzucone na śmietnik historii. Za to odpowiedzialny jest grecki naród - oświadczył Dimitris Koutsoumbas.

przeczytaj