0

· Strona główna
· Archiwum
· Download
· RABATY
· Newsletters
· Kroniki OPZZ
· WYPOCZYNEK
· Organizacje związkowe
· Skład Zarządu
· Warto wiedzieć
· Kasa Zapomogowo-Pożyczkowa
· Prasa
· Statut Związku
· Historia związków
· Historia MZZPS
· Linki
· Kontakt


Ustaw tę stronę jako Główną! Home
Dodaj tę stronę do Ulubionych! Ulubione

0

Razem silniejsi!

Przedstawiciele organizacji związkowych województwa warmińsko - mazurskiego podpisali porozumienie o współdziałaniu na rzecz podniesienia poziomu życia pracowników ochrony zdrowia.

przeczytaj

Posiedzenie Prezydium WRDS we Wrocławiu

23 sierpnia br. odbyło się posiedzenie Prezydium Wojewódzkiej Rady Dialogu Społecznego województwa dolnośląskiego. Dyskutowano o nadzorze nad realizacją zadań prezesa Urzędu Zamówień Publicznych oraz o sytuacji Szpitala Specjalistycznego im. A. Falkiewicza we Wrocławiu w związku z propozycją połączenia z Akademickim Szpitalem Klinicznym.

przeczytaj

Posiedzenie Zespołu ds. zamówień publicznych RDS

23 sierpnia br. odbyło się posiedzenie Zespołu ds. zamówień publicznych RDS. Porządek obrad Zespołu obejmował kontynuację tematu związanego z kryteriami pozacenowymi w zamówieniach na zakup leków oraz tematu dotyczącego zmiany ustawy o działalności leczniczej.

przeczytaj

Budżet '2018. 41,5 mld zł deficytu. Są pieniądze na 500+, ale nie ma poduszki

Rząd przyjął w czwartek wstępnie projekt budżetu państwa na 2018 r. Na papierze projekt budżetu państwa na 2018 r. wygląda zupełnie nieźle. "Tylko" 41,5 mld zł deficytu. Do tego przyzwoity wzrost, niskie bezrobocie i pieniądze na zasiłki na dzieci z programu 500+. Niestety nie szykujemy się na ciężkie czasy. Teraz projekt budżetu trafi do konsultacji społecznych. Będą go oceniać związki zawodowe i pracodawcy. Pod koniec września rząd przyjmie projekt ostatecznie i wyśle go do Sejmu.

przeczytaj

„Polski rynek pracy cechuje niestabilność zatrudnienia i zatrudnienie terminowe”

Bogdan Grzybowski (OPZZ): - W czerwcu liczba pracujących przekroczyła 16 milionów. Martwi nas jednak populacja biernych zawodowo, która wynosi 13,4 miliona osób. Do biernych zaliczamy emerytów, rencistów, uczniów, ale także osoby w wieku produkcyjnym, których jest 5,4 miliona. Cieszy nas tez spadek zarejestrowanych bezrobotnych, których jest 1,1 mln, lecz trzeba pamiętać, że niezarejestrowanych jest ponad 300 tysięcy trwale bezrobotnych. Jeśli weźmiemy pod uwagę, że co roku na rynek wchodzi 400 tysięcy absolwentów, to na teraz potrzebujemy dwa miliony miejsc pracy – wskazuje związkowiec.

przeczytaj

Liczba bezrobotnych spada. Ale nie każdy bezrobotny chce pracować

Coraz mniej bezrobotnych. W lipcu stopa bezrobocia wyniosła 7,1 proc. wobec 7,1 proc. w czerwcu. Bohdan Wyżnikiewicz, prezes Instytutu Prognoz i Analiz Gospodarczych: - Rezerwa siły roboczej w bezrobociu powoli przestaje się dawać zmniejszać. Po pierwsze - nie każdy bezrobotny chce pracować, a po drugie - nie każdy nadaje się do pracy.

przeczytaj

Od 1 października likwidacja emerytury częściowej. Co z osobami pobierającymi świadczenie?

Co z emeryturami częściowymi po zmianach? Po wejściu w życie najnowszej reformy emerytalnej osoby, które już pobierają emeryturę częściową, zachowają prawo do świadczenia na dotychczasowych zasadach do czasu zamiany emerytury częściowej na emeryturę powszechną. Emerytura częściowa nadal będzie także podlegać waloryzacji.

przeczytaj