0

· Strona główna
· Archiwum
· Download
· RABATY
· Newsletters
· Biuletyn
· Kroniki OPZZ
· WYPOCZYNEK
· Organizacje związkowe
· Skład Zarządu
· Warto wiedzieć
· Kasa Zapomogowo-Pożyczkowa
· Prasa
· Statut Związku
· Historia związków
· Historia MZZPS
· Linki
· Kontakt


Ustaw tę stronę jako Główną! Home
Dodaj tę stronę do Ulubionych! Ulubione

0

WZZ Pracowników Gospodarki Morskiej: Nie akceptujemy zmiany Konstytucji ustawami sejmowymi

Wolny Związek Zawodowy Pracowników Gospodarki Morskiej zwraca się do Prezydenta RP z wnioskiem o zastosowanie weta w sprawie ustaw o Krajowej Radzie Sądownictwa, Ustroju Sądów Powszechnych oraz ustawy o Sądzie Najwyższym, jeżeli zostaną przyjęte przez parlament w obecnej treści.

przeczytaj

FZZ Pracowników Kultury i Sztuki: Sądownictwo musi być niezależne

Jan Budkiewicz, reżyser, przewodniczący Federacji Związków Zawodowych Pracowników Kultury i Sztuki oraz Olgierd Łukaszewicz, aktor, prezes Związku Artystów Scen Polskich, wystosowali do Prezydenta RP apel o wspieranie zasad konstytucyjnej praworządności.

przeczytaj

Porozumienie Ministra Zdrowia z ratownikami medycznymi

Kilkumiesięczne rozmowy środowiska ratowników medycznych, dotyczące zarówno kwestii płacowych jak i zmian w systemie ratownictwa medycznego – w dniu 18 lipca 2017r. zakończyły się podpisaniem Porozumienia pomiędzy stroną społeczną a Ministerstwem Zdrowia. W negocjacjach stronę OPZZ reprezentował Robert Judek (wiceprzewodniczący Federacji ZZ TOSZ i Ratownictwa Medycznego – organizacji członkowskiej Federacji ZZ Pracowników Ochrony Zdrowia oraz koordynator działań Komitetu Protestacyjnego Ratowników Medycznych z regionu wielkopolski).

przeczytaj

Komisja ustawodawcza poparła wniosek ws. referendum edukacyjnego

Sejmowa komisja ustawodawcza przyjęła projekt uchwały ws. referendum edukacyjnego. Miałoby się ono odbyć 17 września. Od głosu powstrzymali się posłowie PiS. Sprawa wraca teraz do Sejmu, którego posiedzenie, według planu, potrwa do 20 lipca.

przeczytaj

Trójstronny Zespół ds. Ochrony Zdrowia o sieci szpitali

Posiedzenie branżowego Trójstronnego Zespołu do Spraw Ochrony Zdrowia, które odbyło się w 17 lipca poświęcono w szczególności dyskusji podsumowującej opublikowanie listy szpitali wchodzących do sieci. Przedstawiono także informację Narodowego Funduszu Zdrowia na temat aktualnej sytuacji finansowej Funduszu i środkach przeznaczonych na kontraktowanie świadczeń opieki zdrowotnej.

przeczytaj

Na Śląsku podwyżka cen o 20 proc. w związku z Prawem wodnym?

Jeżeli nowe Prawo wodne wejdzie w życie w wersji przyjętej przez Sejm, w 2018 r. hurtowa cena wody dostarczanej przez Górnośląskie Przedsiębiorstwo Wodociągów wzrośnie o ok. 20 proc., czyli 47 groszy za metr sześc. - podało w środę GPW. Premier Beata Szydło zapewniła we wtorek w Sejmie, że po zmianie przepisów "ceny wody nie wzrosną".

przeczytaj

Elektromobilność zabierze 600 tys. etatów w Niemczech i Polsce

Jeśli Niemcy zdecydują się na zakaz sprzedaży samochodów spalinowych, może to kosztować kraj za Odrą 600 tysięcy miejsc pracy w fabrykach aut i podzespołów oraz tzw. otoczeniu biznesu - wyliczył Ifo Institute for Economic Research. Zakaz sprzedaży samochodów spalinowych u naszego największego sąsiada może się też wyraźnie odbić na polskim rynku pracy.

przeczytaj

Ile można otrzymać za utracone prawo do wcześniejszej emerytury?

Osoby, których prace w 2009 r. nie zostały zaliczone do emerytur pomostowych, mogą ubiegać się o rekompensatę. Jak wynika z wyliczeń ZUS, 65-latek przechodzący na emeryturę może otrzymać z tego tytułu 109 631 zł. A to daje dodatkowo około 500 zł miesięcznie.

przeczytaj

Bułgaria: Policjanci rozpoczynają protesty

Po ogólnokrajowym proteście, który odbył się w dniu święta zawodowego policjantów 5 lipca, przedstawiciele służb mundurowych spodziewali się szybkiego postępu w negocjacjach z kierownictwem Ministerstwa Spraw Wewnętrznych. Tymczasem według lidera związków policyjnych Walentina Popowa komunikacja z MSW nie polepszyła się, a między stronami wciąż brakuje dialogu.

przeczytaj