0

· Strona główna
· Archiwum
· Download
· RABATY
· Newsletters
· Kroniki OPZZ
· WYPOCZYNEK
· Organizacje związkowe
· Skład Zarządu
· Warto wiedzieć
· Kasa Zapomogowo-Pożyczkowa
· Prasa
· Statut Związku
· Historia związków
· Historia MZZPS
· Linki
· Kontakt


Ustaw tę stronę jako Główną! Home
Dodaj tę stronę do Ulubionych! Ulubione

0

OPZZ o wykazie ,,leków 75 plus”

Jako OPZZ z wielkim zainteresowaniem oczekiwaliśmy na pierwszy wykaz bezpłatnych leków dla seniorów tzw. ,,listę leków 75 plus".

Przeczytaj

Spotkanie z MZZ Odkrywka

Zarząd Międzyzakładowego Związku Zawodowego „Odkrywka" z siedzibą w Rogowcu spotkał się w Warszawie z przewodniczącą OPZZ Wiesławą Taranowską.

Przeczytaj

Ukraińscy pracownicy w Polsce mają swój związek zawodowy. Pomógł OPZZ

Pracują w budownictwie, rolnictwie, usługach. Mimo że zarabiają mniej niż Polacy, to i tak kilka razy więcej niż w swoim kraju. W 2015 r. pracowało ich ok. 800 tys. Teraz przy OPZZ tworzą własny związek zawodowy.

Przeczytaj

Minister pozbawia chorych opieki

Narodowy Fundusz Zdrowia obciął o 20–30 procent wyceny świadczeń kardiologicznych. Na efekty nie trzeba było długo czekać. Największa w Polsce niepubliczna sieć klinik kardiologicznych zamyka najniżej dofinansowane oddziały chirurgii naczyniowej. Wypowiedziała już umowy z NFZ. Stracą niestety pacjenci.

Przeczytaj

Ministerstwo Finansów odpowiedziało na stanowisko OPZZ w sprawie przyszłości Służby Celnej.

Przypomnijmy, że na wniosek Barbary Smolińskiej, przewodniczącej Zrzeszenia Związków Zawodowych Służby Celnej RP, OPZZ wystąpiło do Szefa Służby Celnej Mariana Banasia z wnioskami o uwzględnienie w pracach legislacyjnych zmierzających do powołania Krajowej Administracji Skarbowej (KAS) postulatów środowiska Służby Celnej oraz o uregulowanie kwestii emerytur funkcjonariuszy celnych. Z treścią stanowiska

Przeczytaj

Morawiecki chce zmienić Górny Śląsk. Transformacja na miarę Zagłębia Ruhry?

Transformacja gospodarcza Górnego Śląska powinna opierać się o ogromny potencjał naukowy, badawczy i przemysłowy tego regionu - mówił wicepremier Mateusz Morawiecki w czwartek w Zabrzu. Wskazał, że chodzi m.in. o wykorzystanie węgla w ekologicznie akceptowanych technologiach.

Przeczytaj

Związkowcy z kopalni Makoszowy zabiegają o spotkanie z premier

Obawiający się o przyszłość zabrzańskiej kopalni Makoszowy związkowcy z tego zakładu zabiegają o spotkanie z szefową rządu Beatą Szydło. W liście do premier zarzucili wiceministrowi energii Grzegorzowi Tobiszowskiemu niedopuszczanie do takiego spotkania oraz awersję do kopalni.

Przeczytaj

Nasze płace rosną najszybciej w OECD

Portfele byłyby jeszcze grubsze, gdybyśmy mocniej restrukturyzowali mało wydajne sektory gospodarki. Jednym z głównych celów, jaki mamy osiągnąć dzięki realizacji "Strategii na rzecz Odpowiedzialnego Rozwoju" ministra Mateusza Morawieckiego, jest podniesienie poziomu życia dzięki wzrostowi wynagrodzeń.

Przeczytaj