0

· Strona główna
· Archiwum
· Download
· RABATY
· Newsletters
· Biuletyn
· Kroniki OPZZ
· WYPOCZYNEK
· Organizacje związkowe
· Skład Zarządu
· Warto wiedzieć
· Kasa Zapomogowo-Pożyczkowa
· Prasa
· Statut Związku
· Historia związków
· Historia MZZPS
· Linki
· Kontakt


Ustaw tę stronę jako Główną! Home
Dodaj tę stronę do Ulubionych! Ulubione

0

Prezydium OPZZ

5 lipca br. w Warszawie obradowało Prezydium OPZZ. Przewodniczący Jan Guz poinformował zebranych o działaniach kierownictwa i biura OPZZ podjętych po ostatnim posiedzeniu 18 maja br.

przeczytaj

OPZZ negatywnie o projekcie płac w ochronie zdrowia

4 lipca br., podczas posiedzenia Trójstronnego Zespołu do Spraw Ochrony Zdrowia, OPZZ przedstawiło wstępne uwagi do przekazanego członkom zespołu projektu ustawy w sprawie minimalnego wynagrodzenia pracowników podmiotów leczniczych.

przeczytaj

OPZZ domaga się dyskusji o rządowych planach emerytalnych na najbliższym posiedzeniu Rady Dialogu Społecznego

OPZZ wystąpiło do rządu i przewodniczącego Rady Dialogu Społecznego Piotra Dudy z prośbą, by plany rządu dotyczące OFE przedstawione zostały członkom Rady na najbliższym posiedzeniu, które ma się odbyć 14 lipca.

przeczytaj

12 zł za godzinę przyjęte jeszcze w lipcu? Jest kolejne zielone światło


Minimalna stawka godzinowa coraz bliżej finiszu: we wtorek sejmowa komisja rodziny i polityki społecznej niemal jednogłośnie przyjęła projekt i przekazała go do dalszych prac.


przeczytaj

Kopalnia Bełchatów zatrudnia nowych pracowników

Nowych 30 górników przyjmie wkrótce do pracy KWB Bełchatów. Od dawna uzupełnienia stanu załogi o nowych pracowników domagają się związki zawodowe, które uważają, że po kolejnych odejściach z pracy w ramach PDO (program dobrowolnych odejść), w kopalni jest zbyt mało osób do pracy.

przeczytaj

Planujesz zwolnienia? W firmie lepiej mieć związek zawodowy

Pracodawcy przeciwko związkom zawodowym. Ta zasada mocno tkwi w polskim biznesie. Przedsiębiorcy uważają, że prowadzenie własnej działalności jest o wiele spokojniejsze bez organizacji pracowniczych. Tymczasem posiadanie sprawnie funkcjonujących związków zawodowych może okazać się o wiele wygodniejsze niż ich brak.

przeczytaj