0

· Strona główna
· Archiwum
· Download
· RABATY
· Newsletters
· Kroniki OPZZ
· WYPOCZYNEK
· Organizacje związkowe
· Skład Zarządu
· Warto wiedzieć
· Kasa Zapomogowo-Pożyczkowa
· Prasa
· Statut Związku
· Historia związków
· Historia MZZPS
· Linki
· Kontakt


Ustaw tę stronę jako Główną! Home
Dodaj tę stronę do Ulubionych! Ulubione

0

Trzy filary wsparcia osób niepełnosprawnych

- System wsparcia osób niepełnosprawnych i ich rodzin będzie opierał się o trzy filary - wyjaśniła szefowa MRPiPS Elżbieta Rafalska. Będą to: solidarnościowy fundusz wsparcia osób niepełnosprawnych, pakiet społecznej odpowiedzialności oraz program Dostępność plus.

przeczytaj

Inflacja znowu rośnie

Główny Urząd Statystyczny przedstawił dane o inflacji w kwietniu bieżącego roku. Zgodnie z nimi ceny towarów i usług konsumpcyjnych w stosunku do marca 2018 roku wzrosły o 0,5%, a w porównaniu z kwietnia ubiegłego roku wzrosły o 1,6%. W lutym roczna inflacja wynosiła 1,3%.

przeczytaj

Przedstawiciele FZZ Metalowców i Hutników na konferencji w Stambule

W ramach realizowanego przez OPZZ projektu „Przekazywanie umiejętności i narzędzi dla skutecznego dialogu dwustronnego w Turcji” wraz z tureckimi metalowcami z Birlesik Metal, w dniach 10-11 maja 2018 w Stambule odbyła się konferencja podsumowująca ten projekt. W konferencji uczestniczyło 60 osób, w tym 5 osobowa delegacja polskich metalowców.

przeczytaj

Opinie i analizy

1751 zł. Tyle po podwyżce zarabia nauczyciel!

Raport Głównego Urzędu Statystycznego „Struktura wynagrodzeń według zawodów” pokazuje, że nauczyciele to jedna z najgorzej wynagradzanych profesji wśród specjalistów. Na niskie zarobki polskich nauczycieli zwracają uwagę instytucje międzynarodowe.

przeczytaj

W mediach

Mały ZUS pod ostrzałem krytyki

Związkowcy ostrzegają, że obniżenie podstawy opłacania składek spowoduje spadek wpływów do Funduszu Ubezpieczeń Społecznych. OPPZ stawia sprawę jasno. – Zdecydowanie negatywnie oceniamy wprowadzenie małego ZUS. Najważniejszym argumentem jest planowana wysokość deficytu Funduszu Ubezpieczeń Społecznych. I to nie tylko w tym roku, ale także w kolejnych latach – wyjaśnia Bogdan Grzybowski, dyrektor wydziału polityki społecznej OPZZ i członek Rady Nadzorczej ZUS. – I dlatego stoimy na stanowisku, żeby oskładkować wszystkie dochody, a nie wprowadzać kolejne zwolnienia dla przedsiębiorców – dodaje.

przeczytaj