0

· Strona główna
· Archiwum
· Download
· Newsletters
· Kroniki OPZZ
· WYPOCZYNEK
· Organizacje związkowe
· Skład Zarządu
· Warto wiedzieć
· Kasa Zapomogowo-Pożyczkowa
· Prasa
· Statut Związku
· Historia związków
· Historia MZZPS
· Linki
· Kontakt
Ustaw tę stronę jako Główną! Home
Dodaj tę stronę do Ulubionych! Ulubione

0

28 kwietnia Dniem Bezpieczeństwa i Ochrony Zdrowia w Pracy

Od wielu lat ruch związkowy na całym świecie obchodzi 28 kwietnia jako Dzień Pamięci Ofiar Wypadków przy Pracy. W Polsce i w wielu krajach organizowane są obchody na poziomie lokalnym, regionalnym, krajowym i międzynarodowym. Związki zawodowe obchodzą ten dzień od 1989r. pod nazwą "Międzynarodowy Dzień Pamięci Ofiar Wypadków przy Pracy i Chorób Zawodowych" lub, coraz częściej, "Dzień Pamięci o Pracownikach".

przeczytaj

Związki Zawodowe KHW domagają się spotkania

Pracownicy Katowickiego Holdingu Węglowego wciąż nie są informowani, co do dalszych losów spółki. Oczekują, że rząd i zarząd spółki wreszcie podejmą dialog ze związkami zawodowymi.

przeczytaj

Pracownicy listy piszą…

21 kwietnia 2016 r. Pan Tomasz Laskowski – pracownik 1 Regionalnej Bazy Logistycznej w Wałczu wysłał maila do Ministra Obrony Narodowej. Jak ustaliliśmy, nie jest On członkiem żadnej z organizacji związkowych działających w resorcie obrony narodowej, a Jego list jest spontanicznym odruchem pracownika wojska. Jednego, spośród ponad 43 tysięcy zatrudnionych w resorcie obrony narodowej, a których za chwilę może być więcej…

przeczytaj

Spotkanie w MON

27 kwietnia 2016 r. w siedzibie Ministerstwa Obrony Narodowej odbyła się kolejna tura rozmów w sprawie wzrostu płac pracowników resortu obrony narodowej. Zgodnie z wcześniejszymi ustaleniami celem tego spotkania miało być wypracowanie wspólnego stanowiska w zakresie poprawy płac.

przeczytaj

Kulisy zmian w TVP: Pod presją związków zawodowych PiS wycofało się z planu zwolnienia wszystkich pracowników

Początkowo, jeszcze przed wniesieniem projektu do laski marszałkowskiej, znajdował się w nim zapis o zwolnieniu wszystkich pracowników TVP. Związki zawodowe obecne w Telewizji Polskiej - "Solidarność", ale także Wizja i Międzyzakładowy Związek Zawodowy Pracowników Radia i Telewizji - wywierały presję, aby PiS wycofało się z takiego zapisu.

przeczytaj

Zobowiązania Polski wobec przyszłych emerytów sięgają już równowartości 150 proc. PKB

Pieniądze, które nie trafiły w formie składek do otwartych funduszy emerytalnych bądź zostały z OFE zabrane i zostały zamienione na zapisy księgowe na tzw. subkoncie każdego z nas w ZUS, są już w sumie warte 262,8 mld zł. Oznacza to że tylko w ciągu ostatniego roku subkonta powiększyły się prawie o 40 mld zł. Państwo nie ucieknie od reform ZUS.

przeczytaj

Emerytury kapitałowe dla ludzi i gospodarki

27 kwietnia br. Izba Gospodarcza Towarzystw Emerytalnych oraz CFA Socjety Poland zorganizowała w Warszawie konferencję pt. „Emerytury kapitałowe dla ludzi i gospodarki – od potencjału do benefitów".

przeczytaj