0

· Strona główna
· Archiwum
· Download
· Newsletters
· Kroniki OPZZ
· WYPOCZYNEK
· Organizacje związkowe
· Skład Zarządu
· Warto wiedzieć
· Kasa Zapomogowo-Pożyczkowa
· Prasa
· Statut Związku
· Historia związków
· Historia MZZPS
· Linki
· Kontakt
Ustaw tę stronę jako Główną! Home
Dodaj tę stronę do Ulubionych! Ulubione

0

D z i s i a j:

Posiedzenie Komisji Kobiet OPZZ

Posiedzenie Prezydium OPZZ

25 października, w warszawskiej siedzibie OPZZ obradowało Prezydium konfederacji. Jan Guz przekazał informację o działaniach kierownictwa i biura OPZZ od ostatniego posiedzenia Prezydium - 13 września br.

przeczytaj

GUS: Bezrobocie we wrześniu w dół. Wynosi 8,3 proc.

Stopa bezrobocia rejestrowanego wyniosła we wrześniu 8,3 proc., co oznacza spadek w stosunku do poprzedniego miesiąca o 0,1 punkt procentowy - podał we wtorek (25 października) Główny Urząd Statystyczny. Nie wszędzie jest jednak tak kolorowo. Wciąż w siedmiu województwach Polski bezrobocie jest dwucyfrowe.

przeczytaj

Ponowne przeanalizowanie kopalni Krupiński to rozsądny pomysł

23 listopada to termin graniczny prac zespołu, który ma przeanalizować możliwości dalszego funkcjonowania kopalni Krupiński w Suszcu należącej do Jastrzębskiej Spółki Węglowej. Taka analiza wydaje się dobrym, uczciwym pomysłem.

przeczytaj

Zespół ds. usług publicznych RDS o zdrowiu

24 października br. odbyło się kolejne posiedzenie Zespołu problemowego ds. usług publicznych pod przewodnictwem Sławomira Broniarza. Porządek obrad w zdecydowanej części obejmował omówienie i dyskusję nad aktualnie konsultowanymi projektami ustaw z obszaru ochrony zdrowia.

przeczytaj

Rada Dialogu Społecznego: Zamawiający muszą waloryzować kontrakty

Rada Dialogu Społecznego wzywa zamawiających do przeprowadzenia waloryzacji wynagrodzeń wykonawców zamówień publicznych o koszty wynikające ze wzrostu wynagrodzeń osób przyjmujących zlecenie i świadczących usługi. Rada apeluje, aby nie przedłużać bez uzasadnienia negocjacji w sprawie dostosowania kwot wynagrodzeń w ramach trwających zamówień publicznych do zmian wysokości minimalnego wynagrodzenia za pracę i minimalnej stawki godzinowej.

przeczytaj

Andrzej Duda w Hajnówce o współpracy z rządem i roku rządów PiS

- Ja, proszę państwa, współpracowałem z tym rządem przez ten pierwszy rok jego pracy i będę z nim współpracował nadal - chcę to jasno i wyraźnie powiedzieć - w realizacji tego programu, z którym najpierw ja poszedłem do wyborów prezydenckich, a potem oni do wyborów parlamentarnych - oświadczył Andrzej Duda.

przeczytaj

Rok po wyborach. Jakub Majmurek: czy PiS pogrzebał lewicę?

Jakub Majmurek: - To brak lewicy w Sejmie umożliwił PiS samodzielne rządy. Gdyby Partia Razem nie była przed efektem Zandberga ignorowana w mediach, gdyby ZL nie zarejestrowała się samobójczo jako koalicja, akolici Jarosława Kaczyńskiego nie mogliby przez ostatnie 12 miesięcy powtarzać, że dostali "mandat od suwerena" na robienie wszystkiego, co im się podoba i "dobra zmiana" byłaby chaotycznie negocjowana pewnie z posłami Kukiza i konserwatywnym skrzydłem PO.

przeczytaj