0

· Strona główna
· Archiwum
· Download
· RABATY
· Newsletters
· Kroniki OPZZ
· WYPOCZYNEK
· Organizacje związkowe
· Skład Zarządu
· Warto wiedzieć
· Kasa Zapomogowo-Pożyczkowa
· Prasa
· Statut Związku
· Historia związków
· Historia MZZPS
· Linki
· Kontakt


Ustaw tę stronę jako Główną! Home
Dodaj tę stronę do Ulubionych! Ulubione

0

Warszawa: posiedzenie Związkowej Grupy Wyszehradzkiej

Prezydium OPZZ

18 października bieżącego roku w Warszawie, odbyło się posiedzenie Prezydium OPZZ.

przeczytaj

Stanowisko Prezydium OPZZ w sprawie wysokości odpisu na zakładowy fundusz świadczeń socjalnych w 2018 roku

Prezydium OPZZ negatywnie ocenia zawartą w projekcie tzw. ustawy okołobudżetowej propozycję ministra rozwoju i finansów, aby w 2018 r. zamrozić fundusz świadczeń socjalnych.

przeczytaj

Zawalcz z nami o wzrost funduszu świadczeń socjalnych

OPZZ od wielu lat domaga się pełnego odmrożenia odpisu na fundusz świadczeń socjalnych dla wszystkich grup zawodowych. Zadaniem funduszu jest łagodzenie różnic w poziomie życia pracowników i ich rodzin, a adresatami są rodziny o najniższych dochodach. O naszym postulacie stale przypominamy stronie rządowej podczas prac Rady Dialogu Społecznego i opiniując projekty budżetu państwa na kolejne lata.

przeczytaj

Ograniczenie handlu. Premier: jestem za tym, żeby wszystkie niedziele były wolne

Z obywatelskiego projektu ustawy o ograniczeniu handlu w niedzielę opublikowanego po zakończeniu prac sejmowej podkomisji wynika, że handel będzie dozwolony w drugą i czwartą niedzielę miesiąca, jak również w kolejne dwie niedziele poprzedzające pierwszy dzień Bożego Narodzenia oraz niedzielę bezpośrednio poprzedzającą pierwszy dzień Wielkiej Nocy. Sprzeciwia się temu "Solidarność" - która chce wszystkich wolnych niedziel. Beata Szydło: - Osobiście jestem za tym, aby wszystkie niedziele były wolne.

przeczytaj

Górnictwo: nagroda barbórkowa w JSW na zasadach z 2014 roku

Zarząd Jastrzębskiej Spółki Węglowej oraz związki zawodowe podpisały w środę (18 października) porozumienie dotyczące wypłaty nagrody barbórkowej w 2017 r. Strony ustaliły, że w tej kwestii będą obowiązywać zasady jak przy wypłacie nagrody za 2014 r.

przeczytaj

Reforma edukacji w Polsce. Zmiany ministerstwa uderzą w wieś za dwa lata

W tym roku szkolnym przybyło niemal 800 etatów dla 1,7 tys. nauczycieli (0,47 etatu na osobę), a zwolniono jedynie 129 osób. Takie wnioski płyną z analizy sytuacji w gminach wiejskich i miejsko-wiejskich, czyli w tak zwanej Polsce powiatowej. "Reforma została tu zamortyzowana np. przez wcześniejsze przejścia na emeryturę czy urlopy na poratowanie zdrowia. Gorzej może być za dwa lata, kiedy całkowicie znikną gimnazja.

przeczytaj

Asystenci sędziów nadal walczą o podwyżki

Po wystosowaniu pod koniec września apelu do ministra sprawiedliwości m.in. o podniesienie w przyszłym roku wynagrodzeń pracowników sądowych, Ogólnopolskie Stowarzyszenie Asystentów Sędziów nie odpuszcza. Asystenci w piśmie do resortu podkreślają, że ich płaca zasadnicza przez lata nie była podnoszona w stopniu odczuwalnym. „Ignorancja kolejnych ekip rządzących odnośnie wciąż pogarszającej się sytuacji płacowej asystentów sędziów (...) doprowadziła do całkowitej deprecjacji tego zawodu” – czytamy w piśmie.

przeczytaj

Tusk do Macrona ws. pracowników delegowanych

- Długo przekonywałem różnych partnerów dyskusji o pracownikach delegowanych, aby nie próbowali na siłę formułować wniosków bez porozumienia z innymi krajami, które mają inne interesy. W tym przypadku moją pierwszą radą dla prezydenta Francji Emmanuela Macrona (...) jest: jeśli chcesz coś w tej sprawie konstruktywnie rozstrzygnąć, musisz budować porozumienie z państwami Europy Środkowo-Wschodniej – powiedział szef Rady Europejskiej, Donald Tusk.

przeczytaj

Finansowanie koszulek rezydentów. Lekarze odpowiadają Krystynie Pawłowicz

- Kto płaci za jednakowe czarne koszulki strajkujących młodych lekarzy? - zapytała na Facebooku Krystyna Pawłowicz i zasugerowała, że odbywa się to w ramach "planu ulica i zagranica"? - Absolutnie dementuję sugestie, że protest jest finansowany z zagranicy - mówi Marcin Sobotka z Porozumienia Rezydentów Ogólnopolskiego Związku Zawodowego Lekarzy. Jak wyjaśnił lek. Sobotka, koszulki zasponsorowała Naczelna Izba Lekarska, a dla członków PR OZZL z poszczególnych województw sponsorowały je okręgowe izby lekarskie.

przeczytaj