0

· Strona główna
· Archiwum
· Download
· RABATY
· Newsletters
· Kroniki OPZZ
· WYPOCZYNEK
· Organizacje związkowe
· Skład Zarządu
· Warto wiedzieć
· Kasa Zapomogowo-Pożyczkowa
· Prasa
· Statut Związku
· Historia związków
· Historia MZZPS
· Linki
· Kontakt


Ustaw tę stronę jako Główną! Home
Dodaj tę stronę do Ulubionych! Ulubione

0

D z i s i a j:

- Gdańsk: Polsko-Niemieckie Forum Związków Zawodowych;

- Staszów: 50-lecie NSZZ Pracowników Górnictwa i Przetwórstwa Siarki w Grzybowie

VII Polsko-Niemieckie Forum Związków Zawodowych

W Gdańsku rozpoczyna się VII Polsko-Niemieckie Forum Związków Zawodowy, w którym uczestniczą przedstawiciele DGB, OPZZ, Forum ZZ i NSZZ „Solidarność". Przewiduje się, że szefowie central związkowych wydadzą oświadczenie na temat płacy minimalnej i podpiszą wspólny list DGB, OPZZ, FZZ i NSZZ „S" do Komisarza Europejskiego ds. Transportu, p. Violetty Bulc.

przeczytaj

10 powodów manifestacji 24 września

Dlaczego idziemy na Warszawę 24.09? Bo mamy dość tłumaczenia pacjentom, że to nie nasza wina, że długo czekają, lub w ogóle nie mogą dostać świadczeń zdrowotnych. To nie wina białego personelu.
Bo nie możemy dłużej pracować po 300 godzin w miesiącu by się utrzymać. Tak nie da się żyć…

przeczytaj

Bukiel: OZZL nie pójdzie na piątkowe spotkanie w resorcie zdrowia

Przedstawiciele Porozumienia Zawodów Medycznych zostali zaproszeni przez ministra zdrowia Konstantego Radziwiłła na spotkanie (w piątek, 23 września) poświęcone m.in. postulatom zgłaszanym przez PZM. Krzysztof Bukiel, przewodniczący OZZL: - OZZL wysłał do Ministerstwa odpowiedź, w której zaznaczył, że jest otwarty na konstruktywny dialog z rządem. Zaproponował jednak, podobnie jak pozostałe związki, inny termin spotkania, np. w dniu 24 września po godzinie 16.00, kiedy to w Warszawie będą przedstawiciele wszystkich zawodów medycznych i będziemy mogli wspólnie spotkać się z Panem Ministrem.

przeczytaj

ZNP: 10 października pikiety przeciw reformie oświaty

- Zwracamy się do rodziców, nauczycieli, samorządowców, przedstawicieli organizacji pozarządowych i ruchów społecznych oraz osób, którym leży na sercu dobro dzieci o udział w pikietach ZNP. Do nauczycieli apelujemy o solidarność zawodową. Nauczycielu, nawet jeśli pracujesz w szkole podstawowej lub liceum, przyjdź na pikietę, bo w swojej szkole to Ty będziesz musiał wziąć odpowiedzialność za chaos organizacyjny i programowy, jaki powstanie w wyniku reformy - apeluje ZNP w oficjalnym komunikacie.

przeczytaj

Amazon zwalnia i zatrudnia. Związkowcy będą protestować

W ostatnich dniach Amazon wręczył wypowiedzenia długoletnim pracownikom, mimo to ogłasza rekrutację na 12 tysięcy osób w związku z najgorętszym sprzedażowym okresem w roku. 23 września związkowcy będą pikietować przed siedzibą Amazona w Warszawie z powodu niesprawiedliwych w ich ocenie wypowiedzeń. Chcą wstawić się za 70 osobami, które będą zwolnione lub już opuściły firmę.

przeczytaj

Deputat węglowy: projekt rządowy zespolony z obywatelskim

W ostatnich miesiącach tego roku rządowy projekt ustawy o deputacie węglowym dla emerytów górniczych ma zostać zespolony w Sejmie z projektem obywatelskim. Wcześniej projekt omówi Rada Dialogu Społecznego - poinformował wiceminister energii Grzegorz Tobiszowski.

przeczytaj

Rada Ochrony Pracy o działaniach prewencyjnych bezpieczeństwa pracy

Wiodącym tematem posiedzenia była problematyka wsparcia pracodawców dążących do poprawy bezpieczeństwa pracy za pomocą programów prewencyjnych PIP – materiały w tym obszarze zostały przygotowane przez Państwową Inspekcję Pracy i Centralny Instytut Ochrony Pracy – Państwowy Instytut Badawczy.

przeczytaj

Czy możemy mieć wyższe emerytury – debata w CPS Dialog

W Centrum Partnerstwa Społecznego Dialog odbyła się debata pt. „Czy możemy mieć wyższe emerytury? – reforma systemu czy tylko obniżenie wieku emerytalnego". Przedmiotem debaty była dyskusja nad najważniejszymi kwestiami dotyczącymi emerytur: prezydenckiego projektu obniżenia wieku emerytalnego i jego konsekwencji dla budżetu i ubezpieczonych; kwestii stażu składkowego postulowanego przez związki zawodowe; przyszłość OFE, jak również problemów związanych z emeryturami pomostowymi.

przeczytaj

Goście z Chin

Jan Guz spotkał się z przebywającą w Polsce delegacją Federacji Związków Zawodowych Prowincji Zhejiang (Chiny) z wiceprzewodniczącym Dong Jianwei, na czele. Spotkanie odbyło się z inicjatywy chińskich gości.

przeczytaj