0

· Strona główna
· Archiwum
· Download
· RABATY
· Newsletters
· Kroniki OPZZ
· WYPOCZYNEK
· Organizacje związkowe
· Skład Zarządu
· Warto wiedzieć
· Kasa Zapomogowo-Pożyczkowa
· Prasa
· Statut Związku
· Historia związków
· Historia MZZPS
· Linki
· Kontakt


Ustaw tę stronę jako Główną! Home
Dodaj tę stronę do Ulubionych! Ulubione

0

Zmarnowany czas na posiedzeniu podzespołu ds. reformy rynku pracy

Wczoraj (14.02) odbyło się drugie posiedzenie podzespołu problemowego ds. reformy rynku pracy, działającego w ramach zespołu problemowego ds. polityki gospodarczej i rynku pracy RDS. Rozważano zagadnienia związane z centralizacją bądź decentralizacją urzędów pracy. Mówiono także o pośrednictwie pracy.

przeczytaj

Solidna podstawa?

Minister edukacji narodowej podpisała dziś rozporządzenie w sprawie podstawy programowej kształcenia ogólnego do 8-letnich szkół podstawowych. Będzie ona wprowadzana stopniowo od roku szkolnego 2017/2018. Jako pierwsi zgodnie z nią od 1 września uczyć się będą uczniowie klasy I, IV i VII szkoły podstawowej.

przeczytaj/zobacz

WRDS o sytuacji w strajkującym zakładzie

Wojewódzka Rada Dialogu Społecznego zajmie się dziś trudną sytuacją w Odlewni Żeliwa w Zawierciu. Drugi tydzień trwa tam strajk. Pracownicy odeszli od maszyn i urządzeń. W ten sposób domagają się podwyżek wynagrodzeń. Dzisiejsze posiedzenie Rady Dialogu Społecznego zwołano w trybie pilnym, na wniosek Komitetu Strajkowego.

przeczytaj

Związkowcy grożą strajkiem na Okęciu. Będzie paraliż lotniska?

Niewykluczone, że Lotnisko Chopina ogarnie strajk. Właśnie trwa referendum strajkowe wśród pracowników przedsiębiorstwa państwowego Porty Lotnicze. Związkowcy chcą m.in. podwyżek i odwołania obecnego dyrektora portu. Co to oznacza dla codziennego funkcjonowania największego lotniska w kraju?

przeczytaj/posłuchaj

Związki zawodowe w Kogeneracji zakończyły spór ws. wynagrodzeń

- Strony sporu zbiorowego zgodnie uznały, że roszczenia pracowników zostały w pełni zaspokojone i postanowiły zakończyć spór zbiorowy dotyczący wzrostu wynagrodzeń w 2016 r. - czytamy w komunikacie.

przeczytaj

Czy polscy europosłowie odrzucą CETA?

Planowana umowa handlowa między Unią Europejską a Kanadą wzbudza w Polsce ogromne kontrowersje. W październiku w Warszawie miała miejsce wielotysięczna demonstracja przeciw podpisaniu tej umowy, współorganizowana przez Akcję Demokrację. Apel na stronie Akcji Demokracji podpisało już 110 tysięcy osób. Obywatele wysłali też prawie 10 tys. maili do posłów. Przeciw umowie wypowiedziały się też związki zawodowe, w tym NSZZ "Solidarność", Forum Związków Zawodowych, OPZZ i Inicjatywa Pracownicza.

przeczytaj

O prawa młodych pracowników

W warszawskiej siedzibie OPZZ odbyło się spotkanie liderów europejskiego projektu, którego celem jest rozwój aktywności związków zawodowych na rzecz podnoszenia świadomości młodych pracowników w zakresie ich praw.

przeczytaj