Zmarnowany czas na posiedzeniu podzespołu ds. reformy rynku pracy
Wczoraj (14.02) odbyło się drugie posiedzenie podzespołu problemowego ds. reformy rynku pracy, działającego w ramach zespołu problemowego ds. polityki gospodarczej i rynku pracy RDS. Rozważano zagadnienia związane z centralizacją bądź decentralizacją urzędów pracy. Mówiono także o pośrednictwie pracy.
Wojewódzka Rada Dialogu Społecznego zajmie się dziś trudną sytuacją w Odlewni Żeliwa w Zawierciu. Drugi tydzień trwa tam strajk. Pracownicy odeszli od maszyn i urządzeń. W ten sposób domagają się podwyżek wynagrodzeń. Dzisiejsze posiedzenie Rady Dialogu Społecznego zwołano w trybie pilnym, na wniosek Komitetu Strajkowego.
przeczytaj
Związkowcy grożą strajkiem na Okęciu. Będzie paraliż lotniska?
Niewykluczone, że Lotnisko Chopina ogarnie strajk. Właśnie trwa referendum strajkowe wśród pracowników przedsiębiorstwa państwowego Porty Lotnicze. Związkowcy chcą m.in. podwyżek i odwołania obecnego dyrektora portu. Co to oznacza dla codziennego funkcjonowania największego lotniska w kraju?
Związki zawodowe w Kogeneracji zakończyły spór ws. wynagrodzeń
- Strony sporu zbiorowego zgodnie uznały, że roszczenia pracowników zostały w pełni zaspokojone i postanowiły zakończyć spór zbiorowy dotyczący wzrostu wynagrodzeń w 2016 r. - czytamy w komunikacie.
Planowana umowa handlowa między Unią Europejską a Kanadą wzbudza w Polsce ogromne kontrowersje. W październiku w Warszawie miała miejsce wielotysięczna demonstracja przeciw podpisaniu tej umowy, współorganizowana przez Akcję Demokrację. Apel na stronie Akcji Demokracji podpisało już 110 tysięcy osób. Obywatele wysłali też prawie 10 tys. maili do posłów. Przeciw umowie wypowiedziały się też związki zawodowe, w tym NSZZ "Solidarność", Forum Związków Zawodowych, OPZZ i Inicjatywa Pracownicza.
W warszawskiej siedzibie OPZZ odbyło się spotkanie liderów europejskiego projektu, którego celem jest rozwój aktywności związków zawodowych na rzecz podnoszenia świadomości młodych pracowników w zakresie ich praw.