0

· Strona główna
· Archiwum
· Download
· RABATY
· Newsletters
· Biuletyn
· Kroniki OPZZ
· WYPOCZYNEK
· Organizacje związkowe
· Skład Zarządu
· Warto wiedzieć
· Kasa Zapomogowo-Pożyczkowa
· Prasa
· Statut Związku
· Historia związków
· Historia MZZPS
· Linki
· Kontakt


Ustaw tę stronę jako Główną! Home
Dodaj tę stronę do Ulubionych! Ulubione

0

Z głębokim smutkiem przyjęliśmy wiadomość o śmierci
Romana Giedrojcia
Głównego Inspektora Pracy

Rodzinie, przyjaciołom i współpracownikom Zmarłego
składamy wyrazy współczucia.
Kierownictwo i organizacje członkowskie OPZZ

Nie żyje Główny Inspektor Pracy Roman Giedrojć

Zmarł Główny Inspektor Pracy Roman Giedrojć – poinformowała rzecznik Państwowej Inspekcji Pracy Danuta Rutkowska. Giedrojć zmarł nagle w niedzielę w szpitalu w Bydgoszczy, miał 67 lat. Giedrojć został Głównym Inspektorem Pracy 4 lutego 2016 r. Od 1985 r. pracował w Inspekcji, przed powołaniem na jej szefa był kierownikiem słupskiego oddziału Okręgowej Inspekcji Pracy w Gdańsku. W latach 2006-08 roku był zastępcą głównego inspektora pracy.

przeczytaj

Jan Guz - Władza nie pali się do dialogu

Gościem programu Jacka Nizinkiewicza # RZECZoPOLITYCE był Jan Guz, przewodniczący OPZZ.

zobacz

Dyskryminacja

Jan Guz, przewodniczący OPZZ do wicepremiera Morawieckiego: - (…) niedopuszczalne jest faworyzowanie niektórych związków, poprzez przyznawanie im szerszych uprawnień, kosztem innych związków.

przeczytaj

OPZZ: Dyrektywa o pracownikach delegowanych sprzeczna z prawem unijnym

- Obecna dyrektywa gwarantuje polskim pracownikom delegowanym wynagrodzenie na poziomie minimalnym w kraju, w którym podejmują oni pracę. W praktyce oznacza to dużo niższe wynagrodzenia niż pozostałych pracowników pracujących na tych samych stanowiskach - pisze OPZZ. Ogólnopolskie Porozumienie Związków Zawodowych odbiera to jako dyskryminację ze względu na narodowość.

przeczytaj

Tajemnicze słowa minister. 4 września zaprezentuje „niespodzianki”

Szefowa resortu oświaty Anna Zalewska poinformowała, że 4 września zaprezentuje „niespodzianki”. Chodzi m.in. o dodatkowe środki, w tym na podwyżki dla nauczycieli. – Razem przygotowaliśmy ustawę o finansowaniu oświaty, dyskutowaliśmy o podwyżkach, razem dokonywaliśmy zmian w karcie nauczyciela – tam się pojawi 500+ dla nauczyciela dyplomowanego, ale to niespodzianka – zapowiedziała. Minister odniosła się również do zapowiedzi prezesa Związku Nauczycielstwa Polskiego Sławomira Broniarza, który na 4 września zapowiedział protesty. – Ja szanuję każdy protest. Na żaden nie zostałam zaproszona, ale zawsze oczekuję na postulaty.

przeczytaj

Sądy, służba zdrowia, szkoła. Z kim PiS skonfliktuje się jesienią?

W nadchodzącym sezonie politycznym PiS chce przeprowadzić kilka ważnych reform. Wiele grup społecznych już planuje protesty przeciwko działaniom rządu. Jeśli Jarosław Kaczyński nie zdecyduje o złagodzeniu kursu i zamknięciu niektórych frontów, to jesień w polityce będzie burzliwa.

przeczytaj

Dzień Niepodległości Ukrainy w Warszawie

24 sierpnia jest Dniem Niepodległości Ukrainy. Warszawskie obchody ukraińskiego święta zorganizował Międzyzakładowy Związek Zawodowy Pracowników Ukraińskich w Polsce. W siedzibie OPZZ spotkali się ukraińscy związkowcy z polskimi kolegami aby wspólnie uczcić Dzień Nieodległości.

przeczytaj