0

· Strona główna
· Archiwum
· Download
· Newsletters
· Kroniki OPZZ
· WYPOCZYNEK
· Organizacje związkowe
· Skład Zarządu
· Warto wiedzieć
· Kasa Zapomogowo-Pożyczkowa
· Prasa
· Statut Związku
· Historia związków
· Historia MZZPS
· Linki
· Kontakt
Ustaw tę stronę jako Główną! Home
Dodaj tę stronę do Ulubionych! Ulubione

0

Strona internetowa Rady Dialogu Społecznego, uruchomiona

Informujemy, że uruchomiona została strona internetowa Rady Dialogu Społecznego http://www.rds.gov.pl

przeczytaj

RDS powołuje kolejny zespół problemowy

Rada Dialogu Społecznego przyjęła uchwałę w sprawie powołania doraźnego Zespołu problemowego ds. z projektu ustawy o Krajowej Administracji Skarbowej.

przeczytaj

Kompania Węglowa: Zgody ws. płac brak. - Górnicze związki to trudny partner - mówi Tchórzewski

- Górnicze i śląskie związki zawodowe są trudnym partnerem w negocjacjach. Dążymy do tego, żeby znaleźć wspólną drogę. Strony przedstawiły swoje poglądy w sprawie przyszłości Polskiej Grupy Górniczej. No i… różnimy się w kilku sprawach, w tym dwóch zasadniczych - mówił Krzysztof Tchórzewski, minister ds. energii po zakończonym w czwartek spotkaniu w Kompanii Węglowej.

przeczytaj

Rozszerzenie prawa koalicji: Mniej swobody dla związków

Kara grzywny zostanie orzeczona np. w sytuacji, gdy związkowiec nie poinformuje sądu rejestrowego o zmianach w statucie związku. Jednocześnie projekt wprowadza krótki, 7-dniowy termin na realizację tego obowiązku (od dnia podjęcia uchwały; obecnie przepisy wskazują, że należy tego dokonać niezwłocznie). Właśnie tę zmianę szczególnie krytykują same związki. – To krótki termin, a wielu związkowców, zwłaszcza z mniejszych organizacji, nie jest zaznajomionych z procedurami związanymi z KRS-em. Jednocześnie wielu z nich nie ma prawa do zwolnienia z pracy na działalność związkową i zajmuje się nią poza godzinami zwykłych obowiązków. Tymczasem za niedotrzymanie terminu będzie im grozić grzywna – wskazuje Paweł Śmigielski, dyrektor wydziału prawno-interwencyjnego OPZZ.

przeczytaj

Polski kierowca we Francji zarobi minimum 42 zł na godzinę

We francuskim Dzienniku Ustaw opublikowany został dekret wykonawczy dotyczący pracowników delegowanych. Od 1 lipca 2016 roku polskie firmy transportowe będą musiały wypłacać kierowcom na terenie Francji 9,67 euro (ok. 42 zł) na godzinę.

przeczytaj

Kwota wolna od podatku: Prezydent nie wyklucza, że rząd dokona modyfikacji w projekcie

Prezydent Andrzej Duda nie wyklucza, że ze względu na stan finansów publicznych rząd dokona modyfikacji w projekcie ustawy dotyczącej zwiększenia kwoty wolnej od podatku.

przeczytaj

Ministerstwo Skarbu szykuje regulacje dotyczące wynagrodzeń zarządów spółek pod kontrolą skarbu państwa

Koniec kominów, które od lat nękały menedżerów państwowych spółek, zmuszając ich do naginania prawa, by uniknąć limitu sześciokrotności średniej pensji. Ustawa w tej sprawie w rzeczywistości była fikcją, bo większość szefów firm z ponad 50- -proc. udziałem Skarbu Państwa skutecznie omijała ograniczenia pensji (do ok. 25 tys. zł).

przeczytaj