0

· Strona główna
· Archiwum
· Download
· RABATY
· Newsletters
· Biuletyn
· Kroniki OPZZ
· WYPOCZYNEK
· Organizacje związkowe
· Skład Zarządu
· Warto wiedzieć
· Kasa Zapomogowo-Pożyczkowa
· Prasa
· Statut Związku
· Historia związków
· Historia MZZPS
· Linki
· Kontakt


Ustaw tę stronę jako Główną! Home
Dodaj tę stronę do Ulubionych! Ulubione

0

Ważne sprawy - przegląd tygodnia (11-15.06)

Ceny towarów i usług konsumpcyjnych według szybkiego szacunku w maju 2018 r. w stosunku do poprzedniego miesiąca wzrosły o 0,1%, a w porównaniu z analogicznym miesiącem ubiegłego roku wzrosły o 1,7%.

przeczytaj

Posiedzenie RDS o ocenianiu

Z inicjatywy ZNP odbyła się na posiedzeniu Rady Dialogu Społecznego dyskusja na temat nowego systemu oceniania nauczycieli, kryteriów i szkolnych regulaminów wskaźnikowych oraz poselskiego wniosku nowelizacji niektórych przepisów dotyczących oceniania oraz urlopów zdrowotnych.

przeczytaj

Coroczne obrady Delegatów ZZPPM

13 czerwca odbyło się pierwsze w tej kadencji zebranie delegatów ZZ Pracowników Przemysłu Miedziowego, podczas którego dokonano podsumowania działalności związku za okres 26.06.2017 - 13.06.2018. wysłuchano informacji przewodniczącego ZZ PPM, Ryszarda Zbrzyznego na temat aktualnej sytuacji i poziomu dialogu społecznego w grupie kapitałowej Polskiej Miedzi oraz przebiegu kampanii wyborczej na przedstawicieli pracowników do Rady Nadzorczej KGHM Polska Miedź S.A.

przeczytaj

Minister krytykuje, prezes rezygnuje

Francuski minister gospodarki Bruno Le Maire surowo ocenił wynagrodzenie w wysokości 13,17 mln euro przyznane za rok 2017 Georgesowi Plassatowi, byłemu szefowi Carrefour. Plassat zrezygnował z części wynagrodzenia.

przeczytaj

Opinie i analizy

Rząd chce wyższej płacy minimalnej… o 3,30 zł. Pracodawcy o 30 groszy

Strona rządowa przekazała Radzie Dialogu Społecznego propozycję wzrostu minimalnego wynagrodzenia za pracę w 2019 r. w wysokości 2220 zł brutto (1613 zł netto), odrzucając tym samym propozycję minister Elżbiety Rafalskiej, która chciała, aby płaca minimalna wzrosła z 2100 zł do 2250 zł. Teraz na forum Rady Dialogu Społecznego odbędą się negocjacje w tej sprawie.

przeczytaj

W mediach

Będzie strajk? Związki chcą wycofania zawiadomienia do prokuratury

Związki zawodowe działające w Regionalnym Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Lublinie nie podjęły jeszcze decyzji o terminie i formie strajku. Chcą natomiast wycofania zawiadomienia do prokuratury, które złożyła dyrektor centrum. Chodzi o akcję rozwieszania plakatów. – Ta akcja była jak najbardziej zgodna z prawem – przekonuje Ewa Wronikowska, pełnomocnik związkowców.

przeczytaj

PIP dobrała się do śmieciówek. Przekształcenia umów dzięki minimalnej stawce godzinowej

W ciągu roku o 60 proc. wzrosła liczba kontraktów cywilnoprawnych, które po interwencji inspekcji zostały przekształcone w umowy o pracę. Pomogły przepisy o minimalnej stawce godzinowej. – Te dane pokazują, jak bardzo potrzebne było wprowadzenie przepisów o minimalnej stawce godzinowej. Jako pierwsi zgłaszaliśmy ten postulat – mówi Norbert Kusiak, dyrektor wydziału polityki gospodarczej i funduszy strukturalnych OPZZ.

przeczytaj