0

· Strona główna
· Archiwum
· Download
· RABATY
· Newsletters
· Biuletyn
· Kroniki OPZZ
· WYPOCZYNEK
· Organizacje związkowe
· Skład Zarządu
· Warto wiedzieć
· Kasa Zapomogowo-Pożyczkowa
· Prasa
· Statut Związku
· Historia związków
· Historia MZZPS
· Linki
· Kontakt


Ustaw tę stronę jako Główną! Home
Dodaj tę stronę do Ulubionych! Ulubione

0

Posiedzenie prezydium Rady OPZZ województwa mazowieckiego

W siedzibie Narodowego Banku Polskiego obradowało prezydium Rady OPZZ województwa mazowieckiego.Obecni w prezydium przedstawiciele największych związków zawodowych na Mazowszu rozmawiali między innymi o podjętych przez Radę działaniach mających na celu poprawę sytuacji transportowej na Mazowszu oraz o potrzebie nadzoru nad pracą sezonową, której zgodnie z ustawą nie obejmują przepisy BHP i regulacje dotyczące płacy minimalnej.

przeczytaj

Posiedzenie WRDS woj. pomorskiego

9 lipca odbyło się posiedzenie Wojewódzkiej Rady Dialogu Społecznego woj. pomorskiego poświęconego sytuacji spółki Port Gdański Eksploatacja. Przewodniczący Wolnego Związku Zawodowego Pracowników Gospodarki Morskiej w Port Gdański Eksploatacja Janusz Nowaczkiewicz i Piotr Ratkowski z NSZZ Solidarność przedstawili sytuację ich przedsiębiorstwa.

przeczytaj

Opinie i analizy

Realizacja postulatów ratowników medycznych

OPZZ z niepokojem obserwuje brak realizacji porozumień pomiędzy stroną społeczną, a Ministerstwem Zdrowia. Przykładem jest przekazany do konsultacji społecznych rządowy projekt nowelizacji ustawy o działalności leczniczej w części regulującej wypłaty dodatków dla ratowników medycznych.

przeczytaj

Trójstronny Zespół ds. Ochrony Zdrowia o Strategii pielęgniarstwa

Trójstronny Zespół do Spraw Ochrony Zdrowia działający przy Ministrze Zdrowia, po niemal rocznej przerwie wznowił prace. Lipcowe posiedzenie, któremu przewodniczyła współprzewodnicząca Zespołu po stronie związkowej Krystyna Ptok (przedstawicielka Forum Związków Zawodowych) było poświęcone „Strategii na rzecz rozwoju pielęgniarstwa i położnictwa w Polsce”. Stronę rządową reprezentowały: Sekretarz Stanu w Ministerstwie Zdrowia Józefa Szczurek – Żelazko oraz Podsekretarz Stanu w Ministerstwie Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej Elżbieta Bojanowska.

przeczytaj

W mediach

OPZZ chce odwołania prezesa PLL LOT Rafała Milczarskiego

Rada OPZZ województwa mazowieckiego apeluje do premiera, Mateusza Morawieckiego o natychmiastową interwencję w Polskich Liniach Lotniczych LOT. Sytuacja w spółce błyskawicznie pogarsza się, prawo pracy jest nieustannie łamane, a działające w firmie związki zawodowe są zastraszane i marginalizowane – alarmuje OPZZ.

przeczytaj