0

· Strona główna
· Archiwum
· Download
· RABATY
· Newsletters
· Biuletyn
· Kroniki OPZZ
· WYPOCZYNEK
· Organizacje związkowe
· Skład Zarządu
· Warto wiedzieć
· Kasa Zapomogowo-Pożyczkowa
· Prasa
· Statut Związku
· Historia związków
· Historia MZZPS
· Linki
· Kontakt


Ustaw tę stronę jako Główną! Home
Dodaj tę stronę do Ulubionych! Ulubione

0

D z i s i a j:

- Katowice: Posiedzenie Zespołu Trójstronnego ds. Bezpieczeństwa Socjalnego Górników;

- Warszawa: Spotkanie przewodniczących związków zawodowych zrzeszonych w OPZZ

działających w transporcie lotniczym i obsłudze lotniskowej

Zdrowotny dialog branżowy o lekach, płacach i instytutach naukowo - badawczych

25 lipca br. odbyło się kolejne posiedzenie branżowego Trójstronnego Zespołu do Spraw Ochrony Zdrowia, pod przewodnictwem wiceministra zdrowia Piotra Warczyńskiego. Ze strony OPZZ uczestniczyli w nim stali członkowie: przewodnicząca Urszula Michalska (FZZPOZ i PS), dr Tomasz Dybek (OZZP Fizjoterapii) oraz Renata Górna (ekspert OPZZ).

przeczytaj

Sprawa ulg na przejazdy komunikacją dla studentów, emerytów i niepełnosprawnych

Jak wspominaliśmy we wpisie na stronie internetowej OPZZ w dniu 7 czerwca br. po interwencji OPZZ zostaną utrzymane zniżki na przejazdy dla studentów, emerytów i rencistów oraz niepełnosprawnych a także inne osoby do tego uprawnione. W Senacie RP przygotowano projekt ustawy o zmianie ustawy o publicznym transporcie drogowym (druk nr 156) przesuwający termin wejścia w życie w pełnym zakresie przepisów tej ustawy na 1 stycznia 2018 r., czyli o rok, co umożliwi utrzymanie obowiązywania tych ulg.

przeczytaj

Gigantyczne zwolnienia w dużej firmie budowlanej. Pracę straci ponad tysiąc osób

Skanska planuje zwolnić nawet 1150 pracowników - dowiedział się portal tvn24bis.pl. Spółka tłumaczy swoją decyzję pogarszającą się kondycją finansową. Pracodawca poinformował związki zawodowe o planowanych zwolnieniach grupowych, proponując konsultacje w sprawie rekompensat.

przeczytaj

Sytuacja w szpitalu w Krosnie Odrzańskim jest krytyczna

Doniesienia z krośnieńskiego szpitala są coraz bardziej niepokojące. Kłopoty się mnożą. Od trzech lat spółka nie wypłaciła pracownikom świadczeń socjalnych. Tłumaczenie było jedno: szpital nie ma pieniędzy. Brakuje personelu. Zarząd zrezygnował z jednej karetki (wcześniej były dwie). - Prezes chciał wysyłać pracowników transportu medycznego do pracy w oddziałach w zastępstwie pielęgniarek, chociaż nie mają oni odpowiedniego przeszkolenia - opowiada Paweł Kondratowicz, przedstawiciel związków zawodowych. Obsługujący karetki odmówili. Później otrzymali zwolnienia dyscyplinarne.

przeczytaj

Waloryzacja emerytur. Pożałowali emerytom 10 zł miesięcznie

Według propozycji rządu najbiedniejsi emeryci otrzymają w przyszłym roku podwyżkę w wysokości 6 zł! Głodową! Wszystko przez to, że rząd nie zgodził się na apele związków zawodowych. A chciały one, by waloryzacja w 2016 roku była wyższa. Wtedy najbiedniejsi seniorzy otrzymaliby 16 zł miesięcznie więcej.

przeczytaj

Dialog społeczny w regionach znajdzie się w gestii wojewodów

Organizacja i finansowanie prac Wojewódzkich Rad Dialogu Społecznego (WRDS) zostaną przeniesione z urzędów marszałkowskich w gestię wojewodów – zakłada projekt nowelizacji ustawy o Radzie Dialogu Społecznego, nad którym pracuje resort rodziny i pracy.

przeczytaj

Akademia Młodego Związkowca ZNP

W Gdańsku odbył się II zjazd Akademii Młodego Związkowca ZNP. Celem szkoleń i warsztatów było doskonalenie umiejętności przywódczych i liderskich.

przeczytaj