0

· Strona główna
· Archiwum
· Download
· RABATY
· Newsletters
· Kroniki OPZZ
· WYPOCZYNEK
· Organizacje związkowe
· Skład Zarządu
· Warto wiedzieć
· Kasa Zapomogowo-Pożyczkowa
· Prasa
· Statut Związku
· Historia związków
· Historia MZZPS
· Linki
· Kontakt


Ustaw tę stronę jako Główną! Home
Dodaj tę stronę do Ulubionych! Ulubione

0

Czy jest Pani/Pan przeciw reformie edukacji,

którą rząd wprowadza od 1 września 2017 roku?

Więcej na: www.referendum-szkolne.pl

ZNP: zebrano ok. 130 tys. podpisów pod wnioskiem ws. referendum edukacyjnego

- Pod obywatelskim wnioskiem o referendum ws. reformy edukacji zebrano dotąd ok. 130 tys. podpisów - poinformował w niedzielę prezes Związku Nauczycielstwa Polskiego Sławomir Broniarz. Według Broniarza, do końca marca powinno udać się zebrać 500 tys. podpisów czyli tyle, ile potrzeba, by obywatelski wniosek o przeprowadzenie ogólnopolskiego referendum mógł być złożony w Sejmie.

przeczytaj

ZPW "Tarcza": Jak faktycznie wyglądał w płacach rok 2016?

Jako strona społeczna mamy prawo oczekiwać od MON rzetelnych i kompletnych informacji o poziomie płac pracowników wojska, jak również o podejmowanych w MON kierunkach działania w celu jego poprawy. Czy na spotkaniu w MON w dniu 1 marca 2017 r. zostaną nam przedstawione informacje, które wskażą rzeczywisty obraz pracowniczych płac w wojsku?

przeczytaj

Posiedzenie prezydium Federacji ZZSM

W Warszawie odbyło się posiedzenie Prezydium Federacji Związków Zawodowych Służb Mundurowych z udziałem Przewodniczącego Konwentu Dziekanów Korpusu Oficerów Zawodowych, reprezentujących funkcjonariuszy Policji, Straży Granicznej, Państwowej Straży Pożarnej, Służby Więziennej, Służby Celnej.

przeczytaj

Górnictwo: pracownicy KHW za fuzją z PGG

- Połączenie z PGG to jedyna możliwość byśmy mogli normalnie funkcjonować. Jeżeli nie dojdzie do fuzji to zostaniemy z niczym. Pod PGG mamy mieć większe wynagrodzenia, a niestety trzeba powiedzieć, że nasze pensje w Holdingu są z miesiąca na miesiąc coraz niższe. Ponadto po połączeniu mają być środki na inwestycje. Holding tego zapewnić nie może – mówi Arkadiusz Dąbrowski, górnik z kopalni Wujek i dodaje, że nie bardzo rozumie postawę niektórych organizacji związkowych.

przeczytaj

Wojna w krakowskim pogotowiu. Ratownicy kontra dyrekcja

Pracownicy pogotowia ratunkowego domagają się dymisji dyrekcji pogotowia i kierowniczki: - Domagamy się natychmiastowej dymisji pani dyrektor Małgorzaty Popławskiej, która pozostaje bezkarna wobec wielu swoich rażących naruszeń z przeszłości, ale przede wszystkim niema i głucha na apele swoich pracowników, którzy tworzą fundament najstarszego pogotowia w Polsce.

przeczytaj

Czy kierowcom ciężarówek przysługuje zwiększony ryczałt z tytułu noclegu w kabinie?

Ryczałt za noclegi w kabinie to sprawa, która nie od dziś rozpala kierowców pracujących w transporcie międzynarodowym. Wydawało się, że szalę na korzyść pracowników domagających się dodatkowych należności mimo zapewnienia przez przewoźników możliwości bezpłatnego noclegu przechyliła uchwała siedmiu sędziów SN z 12 czerwca 2014 r. (II PZP 1/14) — rychło jednak okazało się, że uchwały SN sobie, a orzecznictwo SN sobie.

przeczytaj

Staż pracy może warunkować prawo do emerytury. Propozycja resortu pracy ma rozwiązać problem groszowych emerytur

Wśród naszych rekomendacji jest propozycja, aby rozważyć możliwość posłużenia się stażem pracy jako kryterium warunkującym nabycie prawa do emerytury. Tego typu rozwiązania obowiązują już praktycznie we wszystkich państwach europejskich, Polska jest na tym tle wyjątkiem. Chcielibyśmy wprowadzić takie rozwiązanie, ale jest za wcześnie, żeby dyskutować o szczegółach – mówi Marcin Zieleniecki, podsekretarz stanu w Ministerstwie Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej.

przeczytaj