0

· Strona główna
· Archiwum
· Download
· RABATY
· Newsletters
· Kroniki OPZZ
· WYPOCZYNEK
· Organizacje związkowe
· Skład Zarządu
· Warto wiedzieć
· Kasa Zapomogowo-Pożyczkowa
· Prasa
· Statut Związku
· Historia związków
· Historia MZZPS
· Linki
· Kontakt


Ustaw tę stronę jako Główną! Home
Dodaj tę stronę do Ulubionych! Ulubione

0

Posiedzenie Prezydium OPZZ

4 lipca w Warszawie odbyło się posiedzenie Prezydium Ogólnopolskiego Porozumienia Związków Zawodowych.

przeczytaj

Nie ma porozumienia w sprawie Założeń projektu budżetu na 2018 rok

3 lipca br., po kilku godzinach dyskusji, Zespół problemowy ds. budżetu, wynagrodzeń i świadczeń socjalnych doszedł do wniosku, że wypracowanie wspólnego stanowiska strony pracowników i strony pracodawców Rady Dialogu Społecznego w sprawie Założeń projektu budżetu państwa na rok 2018 nie jest możliwe z uwagi na różnice w ocenie wskaźników makroekonomicznych i oczekiwań odnośnie do kształtowania się polityki państwa w zakresie wynagrodzeń oraz rent i emerytur.

przeczytaj

Posiedzenie Zespołu ds. zamówień publicznych RDS

Zespół powrócił do tematu wierzytelności wykonawców zamówień publicznych wobec jednostek ochrony zdrowia. OPZZ przypomniało, że w wyniku prac Zespołu zostało wypracowane Stanowisko w sprawie realizacji zamówień publicznych w ochronie zdrowia, którego treść poparła Strona społeczna Rady Dialogu Społecznego na posiedzeniu plenarnym w kwietniu br. Do dziś RDS nie otrzymała odpowiedzi strony rządowej.

przeczytaj

Pawlas, wójt Suszca: kopalnia Krupiński musi dalej wydobywać węgiel

- Należy szukać rozwiązania umożliwiającego dalsze wydobycie węgla w Krupińskim. Sam pomysł utworzenia elektrowni szczytowo-pompowej można rozpatrywać, jednak z myślą o dalekiej przyszłości - mówi Marian Pawlas, wójt Suszca, gdzie znajduje się kopalnia Krupiński. - Na powierzchni Krupińskiego są między innymi bocznice kolejowe, jest zakład przeróbki węgla. Chodzi o naprawdę duży majątek. Przy czym zakład przeróbczy jest praktycznie nowy. Są inne kopalnie cierpiące na brak zakładów przeróbki. Będę optował za tym, by kopalnia Krupiński nadal fedrowała.

przeczytaj

Wielka obniżka emerytur mundurowych. Dezubekizacja, czyli zero procent za każdy rok służby w organach PRL

Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji przygotowało projekt zmian w ustawie o emeryturach funkcjonariuszy policji, Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego, Agencji Wywiadu, Służby Kontrwywiadu Wojskowego, Służby Wywiadu Wojskowego, Centralnego Biura Antykorupcyjnego, Straży Granicznej, Biura Ochrony Rządu, Państwowej Straży Pożarnej oraz Służby Więziennej i ich rodzin. Po poprawkach w Sejmie podstawa wymiaru emerytury policyjnej będzie wynosić nie, jak planowano pierwotnie, 0,5 proc., ale 0 proc. za każdy rok służby w organach bezpieczeństwa państwa w latach 1944-90. Renty będą obniżane o 10 proc. za każdy rok pracy w PRL.

przeczytaj

Radziwiłł bez poparcia „Solidarności”

Maria Ochman, przewodnicząca Sekretariatu Ochrony Zdrowia NSZZ „Solidarność”: - Czekaliśmy blisko rok, aby Konstanty Radziwiłł pokazał, że zależy mu na wsparciu środowiska i zrealizowaniu programu Prawa i Sprawiedliwości. Nie oszukujmy się. Program PiS, który my poparliśmy, nie jest realizowany. Dlatego uważam, że skoro minister „nic nie może”, to powinien w swoim własnym sumieniu podjąć pewną ważną męską decyzję.

przeczytaj

Ojciec Tadeusz Rydzyk beszta minister Elżbietę Rafalską. Poszło o handel w niedziele

Trwają prace nad złagodzeniem zakazu handlu w niedzielę: w grę wchodzi zakaz tylko w część niedziel w miesiącu albo nakaz zamykania sklepów wcześniej, np. o godz. 13. To nie podoba się ojcu Tadeuszowi Rydzykowi: -Nie zgadzajmy się na to. Kup sobie chleb w sobotę, i co potrzeba, albo w piątek. Do kościoła! Nie kombinować. Ja jestem rozczarowany. Miejcie odwagę iść dalej, nie kombinujcie. Pan Bóg nie błogosławi kombinujących – mówi o. Rydzyk.

przeczytaj

10 lat temu pokonały Kaczyńskiego – o swoje muszą walczyć dalej

Dr Julia Kubisa: - To był kolejny z serii protestów w podobnej sprawie, tylko że nagle zyskał dużo większą uwagę społeczno-medialną niż dotychczas. Białe Miasteczko zawierało elementy typowe dla poprzednich protestów, włącznie z tym, że akcję zaczyna się z kilkoma organizacjami, ale ostatecznie tylko pielęgniarki i położne pozostają na polu walki. Wspierane, co trzeba przyznać, przez segment zdrowotny w OPZZ.

przeczytaj

Francuski premier podtrzymuje wyborcze obietnice prezydenta

Edouard Philippe przedstawił plan „gospodarczego i finansowego podźwignięcia się kraju” oparty o zasady liberalizmu ekonomicznego. Zapowiedział „powrót Francji” na arenę światową i „do Europy”, która powinna być „mniej biurokratyczna i bardziej opiekuńcza”. Podkreślił, że jego rząd położy nacisk na sprawę pracowników delegowanych.

przeczytaj