0

· Strona główna
· Archiwum
· Download
· RABATY
· Newsletters
· Kroniki OPZZ
· WYPOCZYNEK
· Organizacje związkowe
· Skład Zarządu
· Warto wiedzieć
· Kasa Zapomogowo-Pożyczkowa
· Prasa
· Statut Związku
· Historia związków
· Historia MZZPS
· Linki
· Kontakt


Ustaw tę stronę jako Główną! Home
Dodaj tę stronę do Ulubionych! Ulubione

0

Nauczycielom, Pedagogom i Pracownikom Oświaty

Dzień Edukacji Narodowej to jeden z najważniejszych dni w szkolnym kalendarzu. Dziś świętujemy 244 rocznicę powołania z inicjatywy króla Stanisława Augusta Poniatowskiego Komisji Edukacji Narodowej. Wszystkim pracownikom oświaty pragnę złożyć najserdeczniejsze życzenia, wytrwałości i satysfakcji z wykonywanej pracy na rzecz młodych Polaków.

Dzień Nauczyciela to wyjątkowy dzień. Szczególnie dzisiaj, kiedy jako grupa zawodowa stoicie przed wieloma wyzwaniami związanymi z wprowadzaną reformą szkolnictwa. Zmagacie się z chaosem nieustannie walcząc o mądrą szkołę, rzetelną edukację i godne miejsca pracy. To Wy kształtujecie osobowość młodych Polaków. Dziękuję Wam za codzienny trud, oddanie i zaangażowanie w wychowanie młodych ludzi oraz wskazanie im właściwej drogi życia. Dzięki Waszym wysiłkom szkoła jest miejscem, gdzie kolejne pokolenia młodych ludzi rozwijają umiejętności i budują swoją tożsamość.

Koleżanki i Koledzy. W imieniu wszystkich organizacji członkowskich Ogólnopolskiego Porozumienia Związków Zawodowych życzę Wam wielu sukcesów w krzewieniu wiedzy i kształtowaniu osobowości młodych Polek i Polaków.

Z wyrazami szacunku,

/-/ Jan Guz

Przewodniczący OPZZ

Gorzki Dzień Nauczyciela. Wakacje, ferie i 18 godz. przy tablicy? Nauczycielki opowiadają, jak jest naprawdę

- Zawsze uważałam się za szczęściarę. Robię to, co kocham. To zawód dla zapaleńców - mówi w przeddzień Dnia Nauczyciela Elżbieta ucząca angielskiego. Zawodowa rzeczywistość belfra to z jednej strony uprawnienia zapisane w Karcie Nauczyciela, z drugiej - frustracje i niezadowolenie.

przeczytaj

ZNP wspiera Lekarzy Rezydentów

ZNP: - Popieramy Wasze postulaty! Zdajemy sobie sprawę, że tylko rozwiązania systemowe, polegające na zwiększeniu finansowania systemu ochrony zdrowia, mogą poprawić obecną sytuację pacjentów i pacjentek w Polsce. Doceniamy Waszą odwagę i determinację.

przeczytaj

Wygania lekarzy za granicę, sama zarabia o wiele więcej

- Niech jadą - mówiła w Sejmie o protestujących lekarzach posłanka PiS Józefa Hrynkiewicz. Łatwo powiedzieć, skoro sama w ubiegłym roku zarobiła sześć razy więcej od przeciętnego lekarza rezydenta.

przeczytaj

"Pracę może stracić nawet 100 tys. osób. Zagrożeni są studenci". Zakaz handlu w niedziele

Jedną z kluczowych kwestii jest to, ile osób w wyniku wprowadzonych zmian mogłoby stracić pracę. - Badania są bardzo różne, sięgają od 100 tysięcy albo nawet więcej. W tej chwili nikt nie jest w stanie określić, ile dokładnie osób straci pracę. Ale wiemy, że zagrożoną grupą są studenci. To oni często dorabiają w centrach handlowych i to właśnie głównie w niedzielę, bo wtedy mają więcej czasu - mówi Robert Krzak - przewodniczący Forum Polskiego Handlu.

przeczytaj

Ceny żywności w Polsce szybują! Inflacja we wrześniu najwyższa od 5 lat

Ceny żywności wzrosły we wrześniu br. w porównaniu z poprzednim miesiącem o 0,5 proc. wobec spadku o 0,7 proc. w sierpniu br. Najbardziej podrożało masło (o 6,9 proc.), warzywa (o 2,4 proc.) i ryż (o 1,0 proc.). Więcej niż w poprzednim miesiącu należało zapłacić za artykuły w grupie „mleko, sery i jaja” .

przeczytaj

500+ dla emerytów. Rafalska o decyzji: najwcześniej na wiosnę 2018 r.

- Policzmy, ile będzie nas kosztowało przywrócony wiek emerytalny, w mojej ocenie będzie to mniej niż szacunki, które podał Zakład Ubezpieczeń Społecznych, a więc w tym roku 2,5 miliarda, w następnym 9 miliardów złotych. Decyzja nie jest jeszcze przesądzona. Potrzebujemy pół roku na wyliczenia. Jest duże prawdopodobieństwo, że decyzja zapadnie wiosną 2018 r. – stwierdziła minister rodziny, pracy i polityki społecznej Elżbieta Rafalska.

przeczytaj

Nowy projekt ustawy o mieniu państwowym

Po niemal roku wahania rząd w końcu przyznał nam rację i postanowił zmienić ustawę o zasadach zarządzania mieniem państwowym, która ograniczyła nabyte w procesie prywatyzacji prawo pracowników do współdecydowania o sposobie zarządzania mieniem Skarbu Państwa.

przeczytaj