0

· Strona główna
· Archiwum
· Download
· RABATY
· Newsletters
· Kroniki OPZZ
· WYPOCZYNEK
· Organizacje związkowe
· Skład Zarządu
· Warto wiedzieć
· Kasa Zapomogowo-Pożyczkowa
· Prasa
· Statut Związku
· Historia związków
· Historia MZZPS
· Linki
· Kontakt


Ustaw tę stronę jako Główną! Home
Dodaj tę stronę do Ulubionych! Ulubione

0

D z i s i a j:

Dzień Pracownika ZUS

ZNP: Rodzice, chodźcie z nami!

W sobotę, 19 listopada br. Związek Nauczycielstwa Polskiego organizuje w Warszawie Ogólnopolską Manifestację Pracowników Oświaty z udziałem rodziców, samorządowców, przedstawicieli organizacji pozarządowych, dyrektorów szkół i placówek, ekspertów i naukowców.

przeczytaj

Nie wszyscy emeryci dostaną podwyżki

Minimalna emerytura zostanie podwyższona do 1000 zł – tak kilka tygodni temu ogłosiła z pompą minister rodziny Elżbieta Rafalska. Tylko że podwyżki ominą ok. 150-tysięczną rzeszę osób powyżej 67. roku życia! Co na to resort? – Nie możemy tego zmienić. Projekt mówi jasno: podwyżka do 1000 zł jest dla osób, które dziś mają prawo do minimalnego świadczenia – mówi minister Elżbieta Rafalska. – To skandaliczna decyzja rządu – oburza się Wiesława Taranowska wiceszefowa OPZZ. – W ten sposób państwo dzieli emerytów na gorszych i lepszych! – dodaje.

przeczytaj

WRDS o tym, co dalej z kopalnią Krupiński

Wojewódzka Rada Dialogu Społecznego zajmie się 24 października kopalnią Krupiński, którą zarząd JSW zdecydował się przekazać do SRK, a na co nie godzą się związki zawodowe. Ich zdaniem opracowania, w których wykazano trwałą nierentowność Krupińskiego, co miało przemawiać za koniecznością przekazania do SRK, dawno przestały być aktualne. Były bowiem - podkreślają związki - tworzone na bazie danych z przełomu 2015 i 2016 roku, kiedy ceny węgla na rynkach światowych osiągały swe minima.

przeczytaj

Krajowa Administracja Skarbowa od 2017 roku

Z początkiem 2017 roku zacznie działać Krajowa Administracja Skarbowa jako połączenie dzisiejszych trzech służb fiskalnych. Uchwalona w piątek ustawa przewiduje integrację pionów skarbowości, które dziś działają oddzielnie. Zamiast dzisiejszych urzędów skarbowych, urzędów kontroli skarbowej i urzędów celnych powstaną urzędy skarbowe i celno-skarbowe.

przeczytaj

Maszyniści z całej Europy chcą ułaskawienia swojego kolegi. Piszą do prezydenta Dudy

Międzynarodowy Związek Zawodowy Maszynistów Kolejowych apeluje do prezydenta o ułaskawienie Tomasza G., prawomocnie skazanego za spowodowanie katastrofy kolejowej w Babach (woj. łódzkie).Od samego początku za maszynistą wstawiały się związki zawodowe. - Jest mnóstwo przypadków, w których sygnalizacja po prostu szwankuje. Według nas podobnie było i tym razem. Maszynista nie jest winny - zapewniał jeszcze przed odczytaniem wyroku Piotr Rybikowski, przewodniczący Związku Zawodowego Maszynistów Kolejowych w Polsce. Teraz w tej sprawie interweniuje Międzynarodowy Związek Zawodowy Maszynistów Kolejowych.

przeczytaj

Posiedzenie Rady Okręgu Świętokrzyskiego ZZ „Budowlani”

21 października, w Mąchocicach Kapitulnych odbyło się posiedzenie Rady Okręgu Świętokrzyskiego ZZ „Budowlani" pod kierownictwem Anny Bujnowskiej, przewodniczącej Zarządu Okręgu Świętokrzyskiego. Gościem rady była Wiesława Taranowska, wiceprzewodnicząca OPZZ.

przeczytaj

W Polskiej Wytwórni Papierów Wartościowych zwolnienia, a prezes zawierza spółkę Bogu

Zawierzenie spółki Bogu nie przeszkadza szefom Polskiej Wytwórni Papierów Wartościowych zwalniać wieloletnich pracowników i zatrudniać znajomych.

przeczytaj