0

· Strona główna
· Archiwum
· Download
· RABATY
· Newsletters
· Biuletyn
· Kroniki OPZZ
· WYPOCZYNEK
· Organizacje związkowe
· Skład Zarządu
· Warto wiedzieć
· Kasa Zapomogowo-Pożyczkowa
· Prasa
· Statut Związku
· Historia związków
· Historia MZZPS
· Linki
· Kontakt


Ustaw tę stronę jako Główną! Home
Dodaj tę stronę do Ulubionych! Ulubione

0

W poniedziałek manifestacja pracowników sądów i prokuratur

Pracownicy administracyjni sądów i prokuratur nie mają prawa do strajku, więc szykują demonstrację przed Kancelarią Prezesa Rady Ministrów. Do stolicy, jak podaje Związek Zawodowy Prokuratorów i Pracowników Prokuratury RP, przyjedzie 50 autokarów. Akcja protestacyjna ma związek z wynagrodzeniami. - Opinia publiczna jest karmiona informacjami, że pracownicy mają wynagrodzenia w granicach 4 000 zł, co jest nieprawdą. 80 proc. pracowników dostaje wynagrodzenie poniżej 2 tys. zł netto – tłumaczyła Barbara Chrobak, wiceprzewodnicząca Prezydium Rady Głównej Związku Zawodowego Prokuratorów i Pracowników Prokuratury RP.

przeczytaj

RSzWiN o reformie Gowina

10 listopada członkowie Rady Szkolnictwa Wyższego i Nauki ZNP spotkali się z wicepremierem Jarosławem Gowinem. W warszawskiej siedzibie Związku Nauczycielstwa Polskiego dyskutowano o założeniach reformy szkolnictwa wyższego i nauki przygotowanej przez resort kierowany przez wicepremiera Gowina. W spotkaniu uczestniczył wiceprzewodniczący OPZZ,Andrzej Radzikowski.

przeczytaj

Nowelizacja Karty nauczyciela: Oświatowe związki zaapelują o weto

Senat bez poprawek przyjął ustawę z 27 października 2017 r. o finansowaniu zadań oświatowych. Dokument oczekuje teraz na podpis prezydenta. Najwięcej kontrowersji budzi zmiana dotycząca kariery nauczycielskiej. System awansu zawodowego zostanie wydłużony do 15 lat. Stażysta, zanim otrzyma stopień nauczyciela kontraktowego, będzie musiał pracować o rok dłużej (1 rok i 9 miesięcy). Osiągnięcie stopnia dyplomowanego będzie wydłużone o cztery lata. - Zamierzamy apelować do pani prezydentowej, która jest nauczycielką, aby jej mąż nie podpisywał tej ustawy – przekonuje Krzysztof Baszczyński, wiceprezes ZNP.

przeczytaj

Trwa spór w Operze Bałtyckiej. Spóźniona premiera "Sądu Ostatecznego"

Spory w Operze Bałtyckiej trwają już od dłuższego czasu. W środę, przed premierą "Sądu Ostatecznego", pracownicy rozdawali przed budynkiem ulotki informujące publiczność o piętnastominutowym przesunięciu spektaklu w ramach protestu załogi. – Pracownicy wybrali taką formę strajku w drodze demokratycznego głosowania, gdyż nie chcą, aby na konflikcie cierpiała publiczność. Nie wykluczamy jednak, że w przypadku braku reakcji odbędzie się strajk generalny – mówi Agnieszka Halman, muzyk orkiestry (Związek Zawodowy Polskich Artystów Muzyków Orkiestrowych).

przeczytaj

Beata Szydło: opowiadam się za tym, żeby wszystkie niedziele były wolne od pracy

- Podzielam to zdanie, że wszystkie niedziele powinny być wolne - stwierdziła premier. Jak dodała, dyskusja przeprowadzona przez rząd przy okazji opiniowania obywatelskiego projektu ustawy o ograniczeniu handlu w niedziele "nie była łatwa". - Różne były głosy. Mogę powiedzieć tak: większość ministrów raczej skłania się ku temu, żeby wszystkie niedziele były wolne - mówiła premier.

przeczytaj