0

· Strona główna
· Archiwum
· Download
· RABATY
· Newsletters
· Kroniki OPZZ
· WYPOCZYNEK
· Organizacje związkowe
· Skład Zarządu
· Warto wiedzieć
· Kasa Zapomogowo-Pożyczkowa
· Prasa
· Statut Związku
· Historia związków
· Historia MZZPS
· Linki
· Kontakt


Ustaw tę stronę jako Główną! Home
Dodaj tę stronę do Ulubionych! Ulubione

0

Ministerialny zespół rozpatruje postulaty służb mundurowych

Zamieszczamy komunikat Federacji ZZ Służb Mundurowych z pierwszego posiedzenia zespołu powołanego przez Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji do rozpatrzenia postulatów Federacji Związków Zawodowych Służb Mundurowych.

przeczytaj

Spotkanie przewodniczącego ZZPE z prezesem PGZ

Stanisław Janas, przewodniczący Związku Zawodowego Przemysłu Elektromaszynowego, spotkał się z prezesem Polskiej Grupy Zbrojeniowej Jakubem Skibą. Było to pierwsze spotkanie z p. Skibą od powołania go na to stanowisko.

przeczytaj

Opinie i analizy

Ważne sprawy - przegląd tygodnia: 7-11.05

Z wstępnych szacunków na podstawie prognoz makroekonomicznych służących do opracowania projektu przyszłorocznego budżetu wynika, że zgodnie z ustawą przyszłoroczna minimalna miesięczna pensja wyniesie co najmniej 2217 zł dla pracowników etatowych oraz 14,50 zł za godzinę dla zleceniobiorców i samozatrudnionych.

przeczytaj

Równość w miejscu pracy

Projekt ,,Promocja równości płci w związkach zawodowych i radach pracowniczych w dziedzinie zaangażowania i procesów decyzyjnych” to ważna inicjatywa międzynarodowa podjęta przez organizacje związkowe z 6 krajów, w tym OPZZ. Są nimi: Litwa (Lietuvos Profesinių Sąjungų Konfederacija, Polska (Ogólnopolskie Porozumienie Związków Zawodowych), Czarnogóra (Trade union of Telekom of Montenegro), Bułgaria (NGO Formax), Hiszpania (CCOO de Industria) i Rumunia (Confederatia Nationala Sindicala "Cartel ALFA").

przeczytaj

Informatyzacja i RODO na posiedzeniu Podzespołu ds. ochrony zdrowia

Odbyło się kolejne posiedzenie Podzespołu problemowego ds. ochrony zdrowia Rady Dialogu Społecznego, z udziałem stron RDS. Tematyka spotkania koncentrowała się w szczególności wokół: kontynuacji wdrażania informatyzacji w ochronie zdrowia oraz standaryzacji świadczeń medycznych, ze szczególnym uwzględnieniem jakości w ochronie zdrowia na przykładzie radioterapii.

przeczytaj

W mediach

Miała być wielka obniżka składek na ZUS dla przedsiębiorców, a wyszła atrapa

Zapowiadana z wielka pompą przez premiera Mateusza Morawieckiego obniżka składek na ZUS to fikcja. Skorzysta z niej tylko... 10 proc. firm. - Czyli tak naprawdę pracownik nadal będzie robił to, co robił wcześniej, tylko że straci etat – mówi Wiesława Taranowska, wiceprzewodnicząca OPZZ.

przeczytaj

Zmiany w zatrudnianiu cudzoziemców w Polsce

Zmiany w zatrudnianiu cudzoziemców w Polsce - to główny temat programu "Bilans" w TVN24 BiS. W dniu 10 maja 2018 r. Gośćmi Roberta Stanilewicza byli Bogdan Grzybowski z OPZZ oraz Robert Lisicki z Konfederacji Lewiatan.

przeczytaj