0

· Strona główna
· Archiwum
· Download
· RABATY
· Newsletters
· Kroniki OPZZ
· WYPOCZYNEK
· Organizacje związkowe
· Skład Zarządu
· Warto wiedzieć
· Kasa Zapomogowo-Pożyczkowa
· Prasa
· Statut Związku
· Historia związków
· Historia MZZPS
· Linki
· Kontakt


Ustaw tę stronę jako Główną! Home
Dodaj tę stronę do Ulubionych! Ulubione

0

D z i s i a j:

Kielce: posiedzenie Rady OPZZ województwa świętokrzyskiego;

Warszawa: posiedzenie Rady Rynku Pracy

Europa potrzebuje wyższych płac - Czas na pracowników

OPZZ wspólnie z europejskimi związkami zawodowymi rozpoczyna kampanię na rzecz wyższych płac. 14 lutego Europejska Konfederacja Związków Zawodowych (EKZZ) zainaugurowała kampanię na rzecz wyższych płac dla pracowników w Europie: Europa potrzebuje wyższych płac - Czas na pracowników. Na konferencji inaugurującej kampanię (14 - 15 lutego w Brukseli) OPZZ reprezentowali Franciszek Bobrowski, wiceprzewodniczący i Adam Rogalewski, specjalista ds. międzynarodowych.

przeczytaj

Elektryk – 38,6 tys. koron, pielęgniarka – 42,1 tys., sprzątaczka – 29,1 tys. koron: średnie zarobki w Norwegii [RAPORT]

1 lutego Centralne Biuro Statystyczne (SSB) opublikowało dane na temat średnich zarobków w Norwegii. Magazyn dla członków związków zawodowych, FriFagbevegelse, skompletował dane SSB i 9 lutego podał średnią wysokość zarobków w ponad 300 najpopularniejszych zawodach w kraju. Spośród tych danych wybraliśmy te, w których najczęściej pracują imigranci. 1 korona norweska = 0,487916918 złotego polskiego.

przeczytaj

Peugeot Citroen przejmie Opla? Polski rząd niezainteresowany, związkowcy zdziwieni

​Polski rząd nie interesuje się możliwym przejęciem niemieckiego Opla przez francuski koncern PSA Peugeot Citroen. Tymczasem rządy Niemiec i Francji już zaczęły działać. - Sytuacja Opla pokazuje, że to rządy wkraczają do gry, nie tylko biznes. Dlatego tak ważne jest stanowisko rządu. Nas jako związki interesują miejsca pracy, bo to nakręca gospodarkę. Ja bym zaapelował do polskiego rządu by brał przykład z rządów niemieckiego i francuskiego, które dbają o miejsca pracy - mówi Jan Guz, przewodniczący OPZZ.

przeczytaj

Protest pracowników spółki Lotos Kolej

- Nie oddamy Mirka! Nie oddamy Mirka! - takie okrzyki rozlegały się wczoraj około południa przy bramie spółki Lotos Kolej w Gdańsku. W ten sposób pracownicy tej firmy bronili swego dyrektora Mirosława Łosińskiego, któremu - jak twierdzili reprezentanci protestujących - wiceprezes zarządu Paweł Makurat wręczył wypowiedzenie. Protestującą załogę wsparły formalnie wszystkie, działające w spółce związki zawodowe z wyjątkiem jednego. NSZZ "Solidarność" jako jedyny związek nadal odcina się od inicjatywy pracowników.

przeczytaj

Problemy Ukraińców w Polsce. „Pośrednicy oszukują pracowników i pracodawców”

– Polacy pamiętają o swoich doświadczeniach i pomagają. Jest w naszym związku grupa ludzi, która stara się działać na rzecz Ukraińców pracujących w Polsce – mówi Jurij Kariagin – przewodniczący Związku Zawodowego Pracowników Ukraińskich w Polsce.

przeczytaj/posłuchaj

Koniec Warszawskiej Opery Kameralnej

P.o. dyrektora Alicja Węgorzewska-Whiskerd wysłała 14 lutego (taka sobie walentynka) do działających w Warszawskiej Operze Kameralnej trzech związków zawodowych pismo z zamiarami zwolnień grupowych. Tę walentynkę muzycy otrzymali na dzień przed spektaklem La finta semplice. Heroizmem ze strony solistów było, że zaśpiewali ten spektakl, a po jego zakończeniu odbyła się scena dość wstrząsająca, gdy podczas braw i ukłonów łzy zmywały im namalowane na twarzy maski.

przeczytaj

Marszałek Mieczysław Struk rozmawiał ze związkowcami z Opery Bałtyckiej

O rozmowę z marszałkiem województwa, Mieczysławem Strukiem, związki zawodowe z Opery Bałtyckiej zabiegały od przeszło miesiąca. Spotkanie odbyło się w czwartek i, jak udało nam się dowiedzieć, dotyczyło ogólnej sytuacji, panującej w gdańskim teatrze, wyników kontroli państwowej inspekcji pracy oraz kwestii wynagrodzeń dla pracowników.

przeczytaj