0

· Strona główna
· Archiwum
· Download
· RABATY
· Newsletters
· Biuletyn
· Kroniki OPZZ
· WYPOCZYNEK
· Organizacje związkowe
· Skład Zarządu
· Warto wiedzieć
· Kasa Zapomogowo-Pożyczkowa
· Prasa
· Statut Związku
· Historia związków
· Historia MZZPS
· Linki
· Kontakt


Ustaw tę stronę jako Główną! Home
Dodaj tę stronę do Ulubionych! Ulubione

0

Warszawa: posiedzenie Prezydium Rady Dialogu Społecznego

Czterej górnicy poszkodowani po wstrząsie w kopalni Mysłowice-Wesoła

Czterej górnicy zostali poszkodowani w wyniku silnego wstrząsu, do którego doszło w poniedziałek (29 maja) w kopalni Mysłowice-Wesoła w Mysłowicach (Śląskie). Jeden z rannych został śmigłowcem przewieziony do szpitala, pozostali trzej górnicy mają lżejsze obrażenia.

przeczytaj

OPZZ ocenia projekt Zaleceń Rady dla Polski na 2017 r.

Komisja Europejska przedstawiła państwom członkowskim UE, w tym Polsce, ocenę realizacji Semestru Europejskiego oraz projekt Zaleceń Rady w sprawie krajowego programu reform Polski na 2017 r. Treść takich Zaleceń Rady jest o tyle ważna, że w kolejnym roku rząd musi wykazać Radzie podjęte działania, by je spełnić a ich zakres ma często konsekwencje społeczne.

przeczytaj

Ekspert rynku pracy: Rynek pracownika istnieje. Ale połowa reguł nie jest przestrzegana przez pracodawców

ŁUKASZ KOMUDA: - Jestem żywym dowodem na istnienie rynku pracownika. Przebranżawiam się właśnie, bo w Polsce zainteresowania rynkiem pracy nie ma. Nie interesuje się nim ani państwo, ani obywatele – mimo że pozostają na rynku pracy przez większość życia. Jest jednak jedna kwestia, która zainteresowanie wzbudza: wynagrodzenia.

przeczytaj

Niemcy: Płaca minimalna dotyczy również polskich kierowców

Profesor Peter Mankowski w szczegółowej opinii, zamówionej przez niemieckich spedytorów i związki zawodowe, jednoznacznie stwierdza, że wprowadzenie płacy minimalnej dla przewoźników tranzytowych w odniesieniu do polskich i innych zagranicznych firm jest zgodne z unijnymi traktatami.

przeczytaj

Coraz więcej Ukraińców zasila ZUS

Już ponad 227 tys. naszych wschodnich sąsiadów jest objętych polskim ubezpieczeniem emerytalno-rentowym. Ale w porównaniu z liczbą pracujących cudzoziemców to wciąż raczej niewiele.

przeczytaj

Ponad 30 zł za godzinę. Chcą wyższej płacy, ale nie zakazu pracy w niedzielę

Zamiast "bezproduktywnej dyskusji nad handlem w niedzielę" chcą walki o godną pracę. Związkowcy z Ogólnopolskiego Porozumienia Związków Zawodowych zwrócili się z apelem do rządu o zakończenie prac nad propozycją Solidarności i zajęcie się tematem wynagrodzeń pracowników. - Chcemy, aby wynagrodzenie za każdą pracę w niedzielę było co najmniej 2,5 razy wyższe niż za pracę w dni powszednie.

przeczytaj

Trzeci dzień horroru na lotniskach - system IT wciąż nie działa

Pasażerowie linii lotniczych British Airways już trzeci dzień oczekują na naprawę systemu IT, którego awaria uniemożliwia im podróż. Aż co trzeci lot z Heathrow i Gatwick jest odwołany lub opóźniony. Przedstawiciele związków zawodowych obwiniają za olbrzymią awarię politykę obcinania kosztów. Według nich, BA zwolniły w zeszłym roku setki pracowników IT, a ich pracę przekazali firmom zewnętrznym w Indiach.

przeczytaj