0

· Strona główna
· Archiwum
· Download
· Newsletters
· Kroniki OPZZ
· WYPOCZYNEK
· Organizacje związkowe
· Skład Zarządu
· Warto wiedzieć
· Kasa Zapomogowo-Pożyczkowa
· Prasa
· Statut Związku
· Historia związków
· Historia MZZPS
· Linki
· Kontakt
Ustaw tę stronę jako Główną! Home
Dodaj tę stronę do Ulubionych! Ulubione

0

Ogólnopolska pikieta ZNP

Punktualnie o godzinie 14.00 w stolicach wszystkich województw oraz w Koszalinie rozpoczęła się ogólnopolska pikieta Związku Nauczycielstwa Polskiego. Dziesiątki tysięcy nauczycieli, rodziców, uczniów, przedstawicieli związków zawodowych innych branż, organizacji społecznych i politycznych demonstrowało przed siedzibami urzędów wojewódzkich.

przeczytaj

Petycja Związku Nauczycielstwa Polskiego

- Zmiany w edukacji przedstawione 16 września 2016 r. przez minister edukacji Annę Zalewską w projektach aktów prawnych to cofnięcie się w czasie do roku 1999 i powrót do systemu zupełnie nieodpowiadającego współczesnemu rozwojowi cywilizacyjnemu. My, jako pracownicy oświaty i rodzice, którym leży na sercu dobro dzieci, nie możemy wyrazić na to zgody!

przeczytaj

Rada Dialogu Społecznego oceni Strategię Odpowiedzialnego Rozwoju

Strategia na rzecz Odpowiedzialnego Rozwoju, zwana planem Morawieckiego, była przedmiotem prac Zespołu problemowego ds. Strategii na rzecz Odpowiedzialnego Rozwoju. Zespół spotkał się na pierwszym posiedzeniu w Centrum Partnerstwa Społecznego „Dialog" im. A. Bączkowskiego. Jego zadaniem jest podjęcie prac nad wspólną opinią strony pracowników i strony pracodawców do projektu strategii oraz bieżące monitorowanie i ocena wdrażania strategii.

przeczytaj

30 - lecie Federacji

W Grudziądzu odbyły się uroczystości związane z jubileuszem 30-lecia Federacji Związków Zawodowych Pracowników Automatyki i Telekomunikacji PKP. Zasłużonym członkom organizacji zostały wręczone odznaczenia państwowe, resortowe i związkowe. Obecny na uroczystościach przewodniczący OPZZ Jan Guz udekorował sztandar Federacji zbiorową odznaką honorową II stopnia „Za zasługi dla OPZZ".

przeczytaj

JSW o akcjach pracowniczych

JSW wystosowała komunikat na temat dopuszczenia oraz wprowadzenia akcji pracowniczych Jastrzębskiej Spółki Węglowej do obrotu na rynku regulowanym prowadzonym przez Giełdę Papierów Wartościowych w Warszawie.

przeczytaj

Tarnowskie Góry: Prezes szpitala może zostać odwołana. Związki protestują

Rada nadzorcza Szpitala Powiatowego nie wyklucza odwołania Izabeli Paprotnej z funkcji prezesa spółki zarządzającej szpitalem. O tym, że szpital pilnie potrzebuje gotówki pisaliśmy już kilka tygodni temu. Rada nadzorcza twierdzi, że prezes Paprotna zrobiła w tej sprawie za mało, ale związki zawodowe stoją za nią murem.

przeczytaj

Airbus wydaje oświadczenie ws. Caracali. List otwarty do polskiego rządu

Airbus podaje, że ambicją koncernu było stworzenie w Polsce 6 tys. miejsc pracy. Za stworzenie 3,8 tys. posad odpowiedzialny miał być sam Airbus. W Łodzi, Radomiu i Dęblinie byłoby ich bezpośrednio 1250.

przeczytaj