0

· Strona główna
· Archiwum
· Download
· Newsletter OPZZ
· Kroniki OPZZ
· WYPOCZYNEK
· Organizacje związkowe
· Skład Zarządu
· Warto wiedzieć
· Kasa Zapomogowo-Pożyczkowa
· Prasa
· Statut Związku
· Historia związków
· Historia MZZPS
· Linki
· Kontakt
Ustaw tę stronę jako Główną! Home
Dodaj tę stronę do Ulubionych! Ulubione

0

Jak instytucje publiczne promują śmieciowe zatrudnienie

W warszawskiej siedzibie OPZZ zakończyła się konferencja zorganizowana przez Ośrodek Myśli Społecznej im. F. Lassalle'a i naszą centralę. Projekt realizowany w ramach programu Obywatele dla Demokracji, finansowanego z Funduszy EOG.

przeczytaj

Komunikat z posiedzenia Komisji Edukacji, Nauki i Młodzieży

10 marca odbyło się posiedzenie połączonych Komisji: Edukacji, Nauki i Młodzieży oraz Samorządu Terytorialnego i Polityki Regionalnej, podczas którego odbyło się pierwsze czytanie rządowego projektu nowelizacji Karty Nauczyciela.

przeczytaj

Jan Guz rozmawiał z „Razem”

10 marca przewodniczący Jan Guz spotkał się przed kancelarią premiera z członkami partii Razem.

przeczytaj

Liczymy na opamiętanie się rządu

Agnieszka Dziemianowicz-Bąk, członkini Zarządu Krajowego Razem: - Na nasz protest zapraszamy tych, którzy są – jak my – oburzeni demolowaniem porządku konstytucyjnego. Dołączyli do nas już związkowcy, m.in. szef OPZZ, Jan Guz, który przyszedł do miasteczka namiotowego z poparciem dla postulatów Razem. Tak jak my uważa, że Trybunał wymaga reformy. Choć też bywał zawiedziony niektórymi wyrokami TK, to nie zgadza się na lekceważenie instytucji państwa prawa.

przeczytaj

OPZZ na Targach pracy – fotogaleria

zobacz

"Prima aprilis w tym roku nie będzie" - mówią działacze Solidarności i OPZZ z Poznania

Organizacje związkowe utworzyły wspólny front walki o zwiększenie wynagrodzeń w miejskiej budżetówce. Solidarność wspiera m.in. OPZZ i ZNP. - Cztery spotkania z wiceprezydentem Jędrzejem Solarskim nie doprowadziły do porozumienia. Napięcie i zniecierpliwienie pracowników stale rośnie - wyjaśnia Zygmunt Tomkowiak, przewodniczący Rady Powiatowej OPZZ.

przeczytaj

Nowa prezes ZUS o wysokości świadczeń po obniżeniu wieku emerytalnego

Należy zrobić wszystko, aby emerytury (po obniżeniu wieku emerytalnego - przyp. red.) nie były niższe niż 40 procent ostatniego wynagrodzenia za pracę - podkreśla prof. Gertruda Uścińska, prezes ZUS.

przeczytaj

Wicepremier Morawiecki: RPP w pełni zaaprobowała plan rozwoju

Dopytywany czy członkowie RPP zgłaszali jakieś wątpliwości do planu odparł, że w trakcie wielogodzinnej dyskusji padło wiele "głębokich, makroekonomicznych pytań dotyczących polityki". - Ale wydaje mi się, że co do wszystkiego osiągnęliśmy konsensus - powiedział.

przeczytaj