0

· Strona główna
· Archiwum
· Download
· Newsletters
· Kroniki OPZZ
· WYPOCZYNEK
· Organizacje związkowe
· Skład Zarządu
· Warto wiedzieć
· Kasa Zapomogowo-Pożyczkowa
· Prasa
· Statut Związku
· Historia związków
· Historia MZZPS
· Linki
· Kontakt
Ustaw tę stronę jako Główną! Home
Dodaj tę stronę do Ulubionych! Ulubione

0

Mija rok od powołania Rady Dialogu Społecznego

Prezydent Andrzej Duda będzie gościł Radę Dialogu Społecznego w rok po jej powołaniu. Spotkanie zaplanowano na środę w Pałacu Prezydenckim. Oprócz podsumowania działań RDS pod przewodnictwem strony związkowej, Rada omówi kierunki zmian w szkolnictwie wyższym.

przeczytaj

O zdrowie seniorów

W Ciechocinku odbyła się konferencja naukowa „Uzdrowiska polskie z nową ofertą zdrowotną dla seniora", zorganizowana przez Polskie Towarzystwo Balneologii Medycyny Fizykalnej oraz Collegium Medicum Uniwersytetu Mikołaja Kopernika. W obradach uczestniczyła Wiesława Taranowska, wiceprzewodnicząca OPZZ.

przeczytaj

Resort zdrowia o postulatach płacowych PR OZZL i PZM

Jakie stanowisko zajmuje Ministerstwo Zdrowia wobec postulatów płacowych lekarzy rezydentów z Porozumienia Rezydentów OZZL, a jakie wobec postulatów środowiska lekarskiego skupionego w Porozumieniu Zawodów Medycznych? Prezentujemy odpowiedź udzieloną przez rzecznika ministra, Milenę Kruszewską.

przeczytaj

Co z wynagrodzeniem nauczycieli? Minister powoła specjalny zespół

Powstanie takiego zespołu Anna Zalewska zapowiadała już w ubiegły poniedziałek po spotkaniu ze związkowcami. Zespół ma się zajmować wynagrodzeniem, czasem pracy i finansowaniem. Prezes Związku Nauczycielstwa Polskiego Sławomir Broniarz nie był zadowolony z efektów tamtego spotkania, ale zaznaczał, że związek jest otwarty na dialog. Chcemy rozmawiać jednak o całości spraw dotyczących edukacji, a nie tylko i wyłącznie o kwestiach ekonomicznych, choć one są bardzo istotne, bo dotyczą 600 tys. moich koleżanek i kolegów - mówił Sławomir Broniarz.

przeczytaj

Gertruda Uścińska: ZUS będzie przygotowany, by pełnić funkcję poborcy jednolitej daniny

Jednolita danina zakłada konsolidację składek i podatku, ale trzeba w jakiś sposób oznaczyć składki, tak by zasada ubezpieczeniowa została zachowana - mówi prof. Gertruda Uścińska, prezes ZUS.

przeczytaj