0

· Strona główna
· Archiwum
· Download
· RABATY
· Newsletters
· Kroniki OPZZ
· WYPOCZYNEK
· Organizacje związkowe
· Skład Zarządu
· Warto wiedzieć
· Kasa Zapomogowo-Pożyczkowa
· Prasa
· Statut Związku
· Historia związków
· Historia MZZPS
· Linki
· Kontakt


Ustaw tę stronę jako Główną! Home
Dodaj tę stronę do Ulubionych! Ulubione

0

Warszawa: Zjazd Krajowy Federacji Związków Zawodowych "Metalowcy"

Ogólnopolski Konkurs Poprawy Warunków Pracy

przeczytaj

Związki do premier ws. deputatu węglowego: nie będzie działań - będzie manifestacja

Przedstawiciele górniczych związków wystosowali 26 czerwca pismo do premier Beaty Szydło w sprawie deputatu węglowego. W piśmie do premier wnioskują o interwencję w sprawie przyspieszenia prac legislacyjnych nad rządowym projektem ustawy o ekwiwalencie pieniężnym z tytułu prawa do bezpłatnego węgla dla emerytów i rencistów przedsiębiorstw górniczych. - Zdecydowanie wolelibyśmy jednak do Warszawy negocjować niż ciągnąć tysiące emerytów na protest w stolicy – powiedział Wacław Czerkawski (ZZG).

przeczytaj

Kolejny krok

Po kilkumiesięcznych oczekiwaniach na realizację inicjatywy FZZ Pracowników Kultury i Sztuki, w siedzibie Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego odbyło się pierwsze posiedzenie Zespołu Rady Dialogu Społecznego "Kultura i Media".

przeczytaj

Zespół problemowy RDS o dwóch ustawach gospodarczych

Zespół problemowy ds. polityki gospodarczej i rynku pracy Rady Dialogu Społecznego na posiedzeniu 26 czerwca przedstawił stanowisko w sprawie rządowego projektu ustawy o zmianie niektórych ustaw w celu poprawy otoczenia prawnego działalności innowacyjnej. Strona pracowników i strona pracodawców, po zapoznaniu się z projektem ustawy pozytywnie oceniła kierunek zaproponowanych zmian. Wskazała jednak na wątpliwości związane z zapisami projektu.

przeczytaj

Pacjenci i pracownicy medyczni apelują o pilne zwiększenie nakładów na zdrowie

- Zwiększenie poziomu finansowania powinno nastąpić w ciągu paru lat i musi być kontynuowane w kolejnych latach, ponieważ już w kilkuletniej perspektywie nakłady na poziomie 6 proc. PKB będą niewystarczające - zaznaczono w apelu. Apel podpisali w poniedziałek w Warszawie przedstawiciele organizacji pacjentów, towarzystw lekarskich oraz samorządów zawodowych: lekarzy, pielęgniarek i położnych, aptekarzy i diagnostów laboratoryjnych.

przeczytaj

Inwigilacja pielęgniarek powinna kosztować ministra Radziwiłła stanowisko

Ujawniony właśnie fakt zlecenia węgierskiemu cybernajemnikowi inwigilacji strajkujących w CZD pielęgniarek jest miarą zwyczajnego ludzkiego upadku doktora Konstantego Radziwiłła, ale powinien być również sygnałem do przerwania jego ministerialnej kariery. Przypomnijmy: w czerwcu ubiegłego roku odbył się strajk pielęgniarek w Centrum Zdrowia Dziecka. Minister Radziwiłł podszedł do niego z całą, właściwą sobie paternalistyczną arogancją. Twierdził, że strajk jest nieetyczny, bo „chodzi o kasę”.

przeczytaj

Pracownicy ZUS masowo ubezpieczają się na wypadek błędów przy pracy. Najwyższy czas

Związki zawodowe, które zrzeszają pracowników tej instytucji, wynegocjowały bardzo atrakcyjne stawki ubezpieczenia. Za 20 złotych rocznie, ubezpieczyciel pokryje odszkodowanie do 30 tysięcy złotych. To oznaka, że w ZUS pracują całkiem odpowiedzialni ludzie, którzy zamierzają stawić czoła natłokowi obowiązków. Szkoda, że nie mogą za bardzo liczyć na władze tej instytucji.

przeczytaj

Bombardier bez zlecenia na linii 7. Związkowcy protestują przeciwko decyzji KIO

Krajowa Izba Odwoławcza nakazała odrzucenie odwołania firmy Bombardier Transportation w związku z przetargiem na systemy sterowania ruchem kolejowym na linii nr 7 na odcinku Otwock – Lublin. Bombardier zareagował skargą na decyzję KIO, co poparły związki zawodowe działające w firmie. - Ten wyrok budzi w nas poczucie niesprawiedliwości i kompletnego niezrozumienia branży – czytamy w liście związkowców.

przeczytaj