0

· Strona główna
· Archiwum
· Download
· RABATY
· Newsletters
· Kroniki OPZZ
· WYPOCZYNEK
· Organizacje związkowe
· Skład Zarządu
· Warto wiedzieć
· Kasa Zapomogowo-Pożyczkowa
· Prasa
· Statut Związku
· Historia związków
· Historia MZZPS
· Linki
· Kontakt


Ustaw tę stronę jako Główną! Home
Dodaj tę stronę do Ulubionych! Ulubione

0

Bruksela: posiedzenie Komitetu Wykonawczego Europejskiej Konfederacji Związków Zawodowych

Pensje i autonomia!

ZNP: - Jesteśmy za autonomią zawodu nauczyciela! Jesteśmy przeciwko niekorzystnym zmianom w Karcie Nauczyciela! Domagamy się znaczącego wzrostu wynagrodzeń od 1 stycznia 2018!

przeczytaj

OPZZ - wysokie odsetki za niepłacenie wynagrodzeń na czas

OPZZ Warszawa proponuje wprowadzenie ustawowych odsetek przy wszystkich rodzajach umów wysokości 0,5% dziennie. Powinny one dotyczyć tak umów etatowych, jak też umów o dzieło i umów zleceń. Odsetki byłyby liczone od kwoty bazowej i każdego dnia pracodawca musiałby doliczać dodatkowe 0,5% w stosunku do kwoty brutto zawartej w umowie.

przeczytaj

Rezydenci przedstawili obywatelski projekt ustawy o służbie zdrowia

Projekt, przygotowany przez Porozumienie Zawodów Medycznych, skupiające kilkanaście zawiązków zawodowych, opublikowano późnym popołudniem na stronie Porozumienia Rezydentów OZZL. Zaproponowano w nim, by docelowo na finansowanie ochrony zdrowia przeznaczano corocznie nie mniej niż 6,8 proc. PKB z roku poprzedniego. Zastrzeżono, że w 2018 r. na ten cel powinno być przeznaczone nie mniej niż 5,2 proc. PKB, w 2019 – 5,7 proc., a w 2020 r. – 6,2 proc. Autorzy projektu chcą, by nowe przepisy weszły w życie 1 stycznia 2018 r.

przeczytaj

Premier Szydło idzie w zaparte: „Spełniamy wszystkie postulaty rezydentów”

Protest głodowy rezydentów trwa już 23. dobę, według premier jest jednak bezzasadny, bo rząd spełnia wszystkie postulaty medyków. OKO.press zauważa jednak, że 6 proc. to nie 6.8 (a nawet nie 6,2 proc.), siedem lat to nie trzy; 105 proc. średniej krajowej to więcej niż średnia, a nie mniej; renegocjacja ustawy to nie ustawa; a zawieszenie to nie zakończenie.

przeczytaj

Handel tylko w jedną niedzielę w miesiącu? Jest nowa propozycja

Handel dozwolony tylko raz, a nie dwa razy w miesiącu. Taka jest najnowsza propozycja posłów PiS dla Solidarności, która przygotowała pierwotny projekt ustawy. Związkowcy nie chcą iść na żaden kompromis i domagają się całkowitego zakazu handlu w niedziele.

przeczytaj

Posiedzenie Zespołu ds. Strategii Europa 2020

W Ministerstwie Rozwoju odbyło się posiedzenie Zespołu ds. Strategii Europa 2020, organu opiniodawczo-doradczego Prezesa Rady Ministrów. Podsumowano spotkanie robocze na temat kształtowania się ubóstwa w Polsce. OPZZ zwróciło uwagę na niespójność polityki rządu w zakresie przeciwdziałania ubóstwu.

przeczytaj

Firmy skorzystają na e-dokumentach

Skrócenie z 50 do 10 lat okresu przechowywania dokumentacji pracowniczej ograniczy wydatki przedsiębiorstw. Zdaniem ekspertów wyeliminowanie jej papierowej wersji jest jednak pozorne. – Pracownik powinien dostać pełny wydruk raportu przesłanego przez byłego pracodawcę. Tylko w ten sposób będzie mógł sprawdzić, czy firma zapłaciła za niego wszystkie składki. Inaczej zmiany nic nie dadzą. I tysiące osób będą musiały odwiedzić oddział ZUS i na miejscu sprawdzić swoje konta – zwraca uwagę Wiesława Taranowska, wiceprzewodnicząca OPZZ.

przeczytaj

Niemieckie reakcje na reformę zasad delegowania pracowników

Niemieckie reakcje na porozumienie ws. delegowania pracowników są pełne skrajności. Najbardziej zadowolone są związki zawodowe, najmniej pracodawcy. - Generalnie niemieckie związki zawodowe pozytywnie wyrażają się o wynikach porozumienia państw UE ws. zwalczania dumpingu płacowego. Organizacje reprezentujące interesy pracowników podkreślają, że „od lat” zabiegają o zmianę zasad delegowania, aby „wyeliminować luki” ułatwiające nadużycia – powiedziała we wtorek (24.10.2017) agencji prasowej AFP Karin Vladimirov, rzeczniczka związku zawodowego sektora gastronomii Nahrung-Genuss-Gaststätten (NGG).

przeczytaj


Zawalcz z nami o wzrost funduszu świadczeń socjalnych

przeczytaj