0

· Strona główna
· Archiwum
· Download
· RABATY
· Newsletters
· Biuletyn
· Kroniki OPZZ
· WYPOCZYNEK
· Organizacje związkowe
· Skład Zarządu
· Warto wiedzieć
· Kasa Zapomogowo-Pożyczkowa
· Prasa
· Statut Związku
· Historia związków
· Historia MZZPS
· Linki
· Kontakt


Ustaw tę stronę jako Główną! Home
Dodaj tę stronę do Ulubionych! Ulubione

0

Marek Błaszczyk nowym przewodniczącym Rady OPZZ województwa łódzkiego

21.06. zebrała się Rada OPZZ województwa łódzkiego. Głównym punktem porządku obrad był wybór przewodniczącego rady. Został nim Marek Błaszczyk, przewodniczący ZZ Pracowników Komunikacji Miejskiej w łódzkim ZKM.

przeczytaj

PiS wycofuje się z obiecanego w kampanii wyborczej obniżenia wieku emerytalnego i stawia dodatkowe warunki


Ministerstwo Finansów zorientowało się, że nie stać nas na obniżenie wieku emerytalnego do 60 (kobiety) i 65 (mężczyźni) lat. Sugeruje więc wprowadzenie dodatkowego warunku: odejdziesz wcześniej z pracy, jeśli dodatkowo udowodnisz 35 lub 40 lat stażu.

przeczytaj

Przywrócić dialog w PWPW

OPZZ zwraca się do Ministra Skarbu Państwa o wsparcie dotyczące ustabilizowania i odnowienia prawidłowych relacji pomiędzy spółką o szczególnym znaczeniu dla gospodarki jaką jest Polska Wytwórnia Papierów Wartościowych S.A., a Zakładową Radą Związku Zawodowego Poligrafów przy PWPW S.A.

przeczytaj

Samozatrudnienie to najgorszy sposób współpracy linii lotniczej z załogami

OPZZ do Ministra Rodziny Pracy i Polityki Społecznej: - Samozatrudnienie jest najgorszym z możliwych sposobów współpracy linii lotniczej z załogami, który nie jest praktykowany nawet w liniach nisko kosztowych. Bezpiecznie latający piloci wraz ze znakomicie wyszkolonym i profesjonalnym personelem pokładowym to wartość PLL LOT S.A. których nie można zaprzepaścić.

przeczytaj

Posiedzenie Zarządu Głównego ZNP

21 czerwca br. w siedzibie ZG ZNP w Warszawie odbyło się posiedzenie Zarządu Głównego Związku Nauczycielstwa Polskiego. Spotkanie rozpoczęło się od uroczystego akcentu, jakim było wręczenie Odznaki „Zasłużony Organizator Kultury, Sportu, Turystyki ZNP" kol. Weronice Bursztynowicz ze Słubic.

przeczytaj

Podsumowanie debat o edukacji

Podsumowanie zorganizowała „strona społeczna", czyli ruch Obywatele dla edukacji, fundacja „Przestrzeń dla edukacji" oraz ZNP. W dyskusji uczestniczyła minister edukacji Anna Zalewska.

przeczytaj

System wynagradzania nauczycieli. Mówmy o faktach, a nie mitach

Przy Radzie Dialogu Społecznego ma powstać specjalny zespół ds. zmian systemu wynagrodzeń nauczycieli. Sławomir Broniarz, ZNP: - Mam wątpliwości dotyczące powołania tego zespołu, tym bardziej że Solidarność i rząd chcą rozmawiać o wynagrodzeniach na Radzie Dialogu Społecznego, gdzie nie ma samorządu. Samorządu, który – co trzeba podkreślić – jest jedynym pracodawcą dla nauczycieli karcianych. Natomiast włączenie do dyskusji organizacji pracodawców, z których żadna nie skupia szkolnictwa, niezwykle utrudni lub wręcz uniemożliwi osiągnięcie porozumienia. Zmiana zasad wynagradzania powinna być omówiona wspólnie przez MEN, związki nauczycielskie i samorząd.

przeczytaj

Zakończenie prac nad Umową Społeczną w PSG

W Polskiej Spółce Gazownictwa zakończyły się prace nad nową umową społeczną. Od kwietnia 2016r. w Spółce pracowały powołane przez Prezesa Zarządu zespoły, których zadaniem było opracowanie nowej strategii, struktury organizacyjnej zapewniającej konsolidację obszaru dystrybucji i jego dynamiczny rozwój oraz zbudowanie nowego systemu motywacyjnego.

przeczytaj

ZZPPM: Czy będziemy mniej zarabiać ?

23 czerwca w siedzibie Centrali KGHM odbędzie się spotkanie stron ZUZP, podczas którego zostanie dokonana ocena sytuacji płacowej i zatrudnieniowej w Polskiej Miedzi za pięć miesięcy bieżącego roku. - Chcemy doprowadzić do sytuacji, w której nie będą zagrożone zaliczkowe wypłaty nagrody rocznej za 2016 rok- mówi Ryszard Zbrzyzny, przewodniczący ZZPPM. - Biorąc pod uwagę prognozę zysku, wyniki spółki za pierwszy kwartał oraz brak perspektywy na likwidację podatku od kopalin bez realizacji naszego postulatu jest wielce prawdopodobne, iż wynagrodzenia załogi za 2016 rok spadną o ponad 5 proc. Już zapowiadam, że na taką sytuację nie ma i nie będzie naszej zgody.

przeczytaj

Wyższe pensje lekarzy, pielęgniarek i techników. O ile?

Przedstawiciele związków zawodowych i pracodawców poznali we wtorek propozycje resortu zdrowia dotyczące wzrostu płac dla pracowników medycznych. I chcą nad nimi dalej pracować . Chodzi o system płac minimalnych, który ustawowo objąłby wszystkie placówki lecznicze, zarówno prywatne jak i publiczne, niezależnie czy korzystają z pieniędzy NFZ, czy np. świadczą usługi wyłącznie komercyjnie.

przeczytaj

JSW: zamieszanie wokół czternastki dla części pracowników Knurowa-Szczygłowic

Część pracowników kopalni Knurów-Szczygłowice, należącej do Jastrzębskiej Spółki Węglowej, nie otrzymało czternastej pensji za rok 2015. Związki wskazują, że porozumienie podpisane przez zarząd spółki i stronę społeczną gwarantowało wypłatę czternastki najpóźniej do 1 czerwca.

przeczytaj

Kryzys w Krowarzywa zażegnany?

W poniedziałek (20 czerwca) pracownicy warszawskiej burgerowni Krowrzywa protestowali, ponieważ jak twierdzili - zostali zwolnieni po tym, jak założyli związek zawodowy - chcieli walczyć o poprawę warunków pracy i likwidację monitoringu wizyjnego. Negocjacje z pracodawcą przeciągnęły się do wtorku (21 czerwca).

przeczytaj