0

· Strona główna
· Archiwum
· Download
· RABATY
· Newsletters
· Kroniki OPZZ
· WYPOCZYNEK
· Organizacje związkowe
· Skład Zarządu
· Warto wiedzieć
· Kasa Zapomogowo-Pożyczkowa
· Prasa
· Statut Związku
· Historia związków
· Historia MZZPS
· Linki
· Kontakt


Ustaw tę stronę jako Główną! Home
Dodaj tę stronę do Ulubionych! Ulubione

0

D z i s i a j:

Warszawa: posiedzenie Rady OPZZ

Posiedzenie Rady Krajowej ZZG w Polsce

27 września 2016 r. w Katowicach obradowali członkowie Prezydium i Rady Krajowej Związku Zawodowego Górników w Polsce. Przedmiotem dyskusji były sprawy wewnątrzzwiązkowe jak również ogólnobranżowe jak projekt Programu dla górnictwa na lata 2016 - 2030.

przeczytaj

Posiedzenie Zarządu Głównego ZNP

Spotkanie rozpoczęło się od uroczystego akcentu, jakim było wręczenie Odznak "Zasłużony Organizator Kultury, Sportu, Turystyki ZNP" 5 działaczom związkowym.

przeczytaj

Bez rodziców trudno ratować gimnazja

Związki zawodowe, nauczyciele, dyrektorzy, właściciele szkół niepublicznych, a wreszcie samorządowcy - wszyscy oni protestują przeciwko zapowiadanej przez PiS reformie oświaty, polegającej na likwidacji gimnazjów i powrocie do ośmioklasowej szkoły podstawowej. Tymczasem okazuje się, że ci, których te zmiany dotkną najbardziej - czyli rodzice - na razie popierają planowane rozwiązania.

przeczytaj

25 lat systemu wsparcia osób niepełnosprawnych

26 września 2016r. w Sali Kolumnowej Sejmu RP odbyła się konferencja z okazji Jubileuszu 25-lecia systemu wsparcia osób niepełnosprawnych. Patronat honorowy nad konferencją objął Marszałek Sejmu RP Marek Kuchciński.

przeczytaj

Kolejne spotkanie ministra zdrowia ze związkowcami. "Jesteśmy zawiedzeni po rozmowach"

27 września w Centrum Partnerstwa Społecznego „Dialog” minister zdrowia Konstanty Radziwiłł spotkał się z przedstawicielami związków zawodowych wchodzących w skład Porozumienia Zawodów Medycznych.

przeczytaj

Polskie związki zawodowe budzą skrajne opinie

Oceny działalności związków zawodowych uległy od marca nieznacznemu pogorszeniu, choć nadal przeważa brak zdania w sprawie ich funkcjonowania. Najbardziej podzielone opinie dotyczą NSZZ "Solidarność" - blisko jedna trzecia badanych ocenia związek dobrze (29 proc.), ponad jedna trzecia źle (34 proc.) i niemal tyle samo nie potrafi się odnieść do tej kwestii (36 proc.). Wobec dwóch pozostałych central związkowych ponad połowa Polaków nie potrafi się ustosunkować, natomiast wśród osób, które w jakiś sposób oceniają te organizacje, częstsza jest krytyka niż aprobata.

przeczytaj

Emerytura wyższa o 300 zł. Trzeba złożyć wniosek

W 2009 roku odebrano prawo do emerytur pomostowych osobom, które wykonują pracę w szczególnych warunkach. Chodziło m.in. o nauczycieli, kierowców, dziennikarzy. Poszkodowani mogą ubiegać się o rekompensatę, która oznaczałaby emeryturę wyższą o 100, a nawet 300 zł. Jednak mało kto o tym wie, a nie pomaga także fakt, że wypełnienie formularza nie jest takie łatwe! - Ludzie nie wiedzą, że mają prawo do otrzymania rekompensaty za zabranie im prawa do wcześniejszej emerytury. Najgorsze jest jednak to, że ubezpieczeni w brutalny sposób na własnej skórze sprawdzają, że nieznajomość prawa szkodzi - zauważa Wiesława Taranowska, wiceprzewodnicząca OPZZ,

przeczytaj

Strajk na żądanie? Jak wziąć wolny dzień by protestować w czarny poniedziałek

Do wtorkowego popołudnia 45 tys. kobiet zadeklarowało na Facebooku udział w proteście przeciw zaostrzaniu ustawy antyaborcyjnej. Chcą wziąć w pracy dzień urlopu na żądanie

Zatrudnionemu na podstawie umowy o pracę przysługują cztery dni urlopu na żądanie w roku, które może wykorzystać w razie różnych wypadków losowych.

przeczytaj