0

· Strona główna
· Archiwum
· Download
· RABATY
· Newsletters
· Kroniki OPZZ
· WYPOCZYNEK
· Organizacje związkowe
· Skład Zarządu
· Warto wiedzieć
· Kasa Zapomogowo-Pożyczkowa
· Prasa
· Statut Związku
· Historia związków
· Historia MZZPS
· Linki
· Kontakt


Ustaw tę stronę jako Główną! Home
Dodaj tę stronę do Ulubionych! Ulubione

0

Wieluń: XXI Zjazd Federacji Związków Zawodowych Górnictwa Węgla Brunatnego

Zielona Góra: posiedzenie Rady OPZZ województwa lubuskiego

Jaka będzie waloryzacja rent i emerytur w 2018

Wiesława Taranowska, wiceprzewodnicząca OPZZ, uważa, że przy obecnej formule emeryci i renciści nigdy nie dostaną dużych podwyżek. Proponuje, aby nowy wzór wyliczania waloryzacji był uzależniony od tempa wzrostu PKB. Przy dużym wzroście gospodarczym byłoby to korzystne dla emerytów (zwłaszcza w latach, gdy występuje deflacja). – Emeryci powinni korzystać jak reszta społeczeństwa ze wzrostu gospodarczego. Dziś są z tego wykluczeni – mówi.

przeczytaj

Ruszyły prace nad rządowym projektem o płacy minimalnej dla pracowników ochrony zdrowia

Porozumienie Zawodów Medycznych przez trzy miesiące zbierało podpisy pod obywatelskim projektem ustawy o warunkach zatrudnienia w ochronie zdrowia (o minimalnych wynagrodzeniach). Udało się zebrać ok. 250 tys. podpisów i projekt trafił do Sejmu. Dlatego związkowcy chcieli, żeby projekt rządowy był procedowany wraz z projektem obywatelskim. - Prosimy o uszanowanie głosu obywateli - mówił Tomasz Dybek z Ogólnopolskiego Porozumienia Związków Zawodowych. Jednak posłowie z Komisji zdecydowali inaczej i rozpoczęły się prace nad projektem rządowym.

przeczytaj

32 dni urlopu dla każdego! Chcą tego związki zawodowe

Wydłużenie urlopu z 26 do 32 dni przyniosłoby - twierdzą związkowcy - dużo dobrego. - Pracownicy mieliby więcej czasu na życie intymne, byliby zdrowsi, mniej zestresowani i bardziej wydajni. Dzięki temu też poprawiłyby się relacje między pracownikami i pracodawcami - uważa Piotr Szumlewicz z OPZZ. Pomysł powstał w ubiegłym roku na posiedzeniu Rady OPZZ. - Nie możemy być społeczeństwem, które pracuje ciężko, długo i za małe pieniądze - argumentowano.

przeczytaj

Do godziny 13. albo w co drugą niedzielę. Nowe pomysły w sporze o ograniczenie handlu

Ograniczenie czasowe handlu w niedziele do godziny 13. albo wprowadzenie handlu w co drugą niedzielę – takie propozycje rozważali w środę w Sejmie posłowie i przedstawiciele branży. Porozumienia jednak nie znaleziono. Adam Abramowicz, szef Parlamentarnego Zespołu na rzecz Wspierania Przedsiębiorczości i Patriotyzmu Ekonomicznego, optował za ograniczeniem sprzedaży do godziny 13., bo wtedy pracownik ma przynajmniej wolne popołudnie. Według nieoficjalnych informacji rząd skłania się obecnie do poparcia ograniczenia handlu od 13.

przeczytaj

MRPiPS: stopa bezrobocia w maju wyniosła 7,5 proc.

Tak niskiego bezrobocia w maju nie było od 26 lat; to najniższy wynik odnotowany w maju od 1991 r. - podkreślił resort. Jak podało Ministerstwo Rodziny Pracy i Polityki Społecznej, liczba bezrobotnych w końcu maja br. wyniosła 1,2 mln osób i w porównaniu z kwietniem spadła o 49,3 tys. (3,9 proc.).

przeczytaj