0

· Strona główna
· Archiwum
· Download
· RABATY
· Newsletters
· Kroniki OPZZ
· WYPOCZYNEK
· Organizacje związkowe
· Skład Zarządu
· Warto wiedzieć
· Kasa Zapomogowo-Pożyczkowa
· Prasa
· Statut Związku
· Historia związków
· Historia MZZPS
· Linki
· Kontakt


Ustaw tę stronę jako Główną! Home
Dodaj tę stronę do Ulubionych! Ulubione

0

Komisarz europejska dziękuje OPZZ za poparcie dla przeglądu dyrektywy o delegowaniu pracowników

Pragnę podziękować za Pańskie pismo z dnia 23 maja 2016 r., w którym wyraża Pan poparcie dla wniosku Komisji dotyczącego ukierunkowanego przeglądu dyrektywy o delegowaniu pracowników. Poruszył Pan również kwestię sprawiedliwych warunków pracy dla pracowników z państw trzecich wysyłanych do pracy w UE.

przeczytaj

Niech Szydło da podwyżki emerytom

Przyszłoroczna podwyżka emerytur będzie najniższa, jaką przewiduje ustawa. Z apelem do premier Beaty Szydło występuje szef OPZZ Jan Guz. - Mamy dobre wskaźniki gospodarcze, jest wzrost wynagrodzeń. Nie możemy więc żerować na emerytach - mówi. - Kiedy PiS był w opozycji, to ich posłowie walczyli o podwyższenie wskaźników waloryzacji. Pytali, jak rząd zamierza zrekompensować emerytom i rencistom "drastyczne podwyżki" cen gazu i żywności - przypomina Guz.

przeczytaj

Związkowcy z „Kopexu” piszą do wicepremiera Morawieckiego

W liście czytamy m.in: „Wyniki przeprowadzonego audytu pokazują, że Grupa Kopex nie jest w stanie dalej samodzielnie funkcjonować. Nieudolne zarządzanie spółką doprowadziło do sytuacji, w której skala problemów jest tak duża, że znajduje się ona na prostej drodze do ogłoszenia upadłości a w konsekwencji do utraty pracy przez 4,5 tysiąca pracowników.

przeczytaj

W ciągu pięciu miesięcy górnictwo straciło na sprzedaży węgla 970 mln zł

Pomimo spadku cen węgla średnio o ok. 15 proc., w pierwszych pięciu miesiącach tego roku górnictwo zmniejszyło stratę na sprzedaży węgla o ćwierć miliarda złotych, wobec tego samego okresu 2015 r. Łączna strata branży na sprzedaży w końcu maja sięgnęła 970 mln zł. Takie dane przedstawiono podczas posiedzenia zespołu trójstronnego ds. bezpieczeństwa socjalnego górników, który obradował we wtorek w Katowicach z udziałem m.in. wiceministra energii Grzegorza Tobiszowskiego oraz wiceministra rodziny, pracy i polityki społecznej Stanisława Szweda. W spotkaniu uczestniczyli również związkowcy i szefowie spółek węglowych.

przeczytaj

Lotos: Związkowcy spotkali się z zarządem

Przedstawiciele związków zawodowych działających w grupie Lotos przedyskutowali na spotkaniu z zarządem firmy listę swoich najważniejszych postulatów. Na spotkaniu władze firmy odniosły się do złożonego przez związki zawodowe pisma z 17 wnioskami określającymi oczekiwania pracowników firmy, a podpisanego przez przewodniczącego rady pracowników grupy Lotos oraz szefów Związku Zawodowego Inżynierów i Techników Grupy Lotos (ZZIT), Międzyzakładowego Związku Pracowników Ruchu Ciągłego (MZPRC), Branżowego Związku Zawodowego (BZZ) oraz Międzyzakładowego Związku Obrony Pracowników (MZOP).

przeczytaj

Pracownicy MOPS-u w Jarosławiu walczą o podwyżki

Pracownicy jarosławskiego MOPS-u walczą o podwyżki. Sprawa była omawiana jeszcze na kwietniowym posiedzeniu komisji zdrowia, rodziny, opieki społecznej i ochrony środowiska naturalnego Rady Miasta Jarosławia. Podczas obrad komisji obecna była również Barbara Cienki, przewodnicząca związków zawodowych. Mówiła, że 2010 rok był ostatnim, w którym podwyżki otrzymali wszyscy pracownicy.

przeczytaj

Razem silniejsi!

26 lipca, w warszawskiej siedzibie OPZZ odbyło się spotkanie przewodniczących związków zawodowych zrzeszonych w OPZZ, działających w transporcie lotniczym i obsłudze lotniskowej. Obecny na spotkaniu szef OPZZ, Jan Guz omówił możliwości, jakie daje uczestnictwo w pracach Rady Dialogu Społecznego. Jako wiceprzewodniczący RDS, zadeklarował pomoc w rozwiązywaniu problemów tego środowiska.

przeczytaj

Posiedzenia Doraźnego Zespołu ds. zamówień publicznych RDS

W siedzibie CPS Dialog odbyło się posiedzenie Doraźnego Zespołu ds. zamówień publicznych Rady Dialogu Społecznego, które dotyczyło aktualnej sytuacji w sektorze lubelskiego i podkarpackiego przemysłu produkującego na potrzeby obronności kraju. Posiedzenie Zespołu zorganizowano na wniosek członków WKDS tych województw.

przeczytaj