0

· Strona główna
· Archiwum
· Download
· RABATY
· Newsletters
· Kroniki OPZZ
· WYPOCZYNEK
· Organizacje związkowe
· Skład Zarządu
· Warto wiedzieć
· Kasa Zapomogowo-Pożyczkowa
· Prasa
· Statut Związku
· Historia związków
· Historia MZZPS
· Linki
· Kontakt


Ustaw tę stronę jako Główną! Home
Dodaj tę stronę do Ulubionych! Ulubione

0

Jan Guz: Dziękuję za kolejny rok wspólnej walki o prawa pracownicze

- Dziękuję Wam za kolejny rok wspólnej walki o prawa pracownicze; za wysiłki na rzecz godnej, stabilnej pracy; za konsekwentne dążenie do wzrostu wynagrodzeń, za budowanie dobrego imienia Ogólnopolskiego Porozumienia Związków Zawodowych. Dziękuję Wam za odwagę i poświęcenie w codziennej pracy; za sprzeciw wobec wyzysku, dyskryminacji, łamania praw pracowniczych; za egalitaryzm, empatię, cierpliwość i upór. Bez Was Polska byłaby krajem mniej sprawiedliwym, mniej demokratycznym, mniej postępowym.

przeczytaj

Jacek Dubiński: Wynagrodzenie polskich marynarzy wyższe niż Filipińczyków, niższe niż Europejczyków

Zarząd Grupy Polska Żegluga Morska (PŻM), zwarł porozumienie ze związkami zawodowymi w sprawie układów zbiorowych dla pracujących na statkach. Porozumienie będzie obowiązywać przez najbliższe dwa lata. Średni fundusz płac obniżono o 13 proc., w porównaniu do dotychczas obowiązującego. Obniżka płac, to element programu naprawczego PŻM, która pod tym warunkiem uzyska finansowanie przedsiębiorstwa przez konsorcjum polskich banków.

przeczytaj

Chicago: Kierowcy pługów i śmieciarek grożą strajkiem

Związkowcy Teamsters Local 700, związku który reprezentuje 2,032 pracowników miejskich, nie są zadowoleni z przebiegu rozmów z władzami Chicago dotyczących nowych zbiorowych umów zatrudnienia. Mają one zastąpić 10-letnie kontrakty, które wygasły sześć miesięcy temu. Strony są na razie dalekie od porozumienia.

przeczytaj

Opinie i analizy

Ważne sprawy

Kryzys w ochronie zdrowia, ograniczenie handlu w niedzielę, wynagrodzenia 2018 oraz skutki trwającej reformy edukacji – ważnymi tematami pierwszego tygodnia nowego roku.

przeczytaj

W mediach

Zniesienie limitu składek ZUS oceni Trybunał Konstytucyjny

W piątek Kancelaria Prezydenta poinformowała o skierowaniu do Trybunału Konstytucyjnego nowelizacji ustawy o systemie ubezpieczeń społecznych, którą Sejm uchwalił 15 grudnia 2017 r. Zmiana przepisów przygotowana przez rząd przewiduje zniesienie limitu składek płaconych obecnie przez osoby z najwyższymi zarobkami.

przeczytaj

Urlopy zdrowotne dla nauczycieli zawieszone do odwołania

- To przykład lekceważenia nauczycieli. Nieopublikowanie podstawowego rozporządzenia powoduje, że żadna spośród ponad 600 tys. uczących osób nie ma możliwości skorzystania z uprawnienia, które gwarantuje jej prawo - oburza się Krzysztof Baszczyński, zastępca prezesa Związku Nauczycielstwa Polskiego. Dodaje, że nawet jeżeli stan zdrowia pedagoga jest fatalny, to dyrektor nie może skierować go na badania, a lekarz wydać orzeczenia, bo nie zostały opublikowane ich wzory.

przeczytaj

"Rekonstrukcja rządu powinna objąć ministra zdrowia"

Zdaniem Władysława Kosiniak-Kamysza, obecny minister zdrowia nie cieszy się zaufaniem partnerów do rozmowy. - Nie polityków z opozycji, bo to można zrozumieć, ale związków zawodowych takich, jak Solidarność, która przecież współpracuje z rządem w każdym obszarze do zespołu pana ministra Radziwiłła nie przystąpiła, bo uważa, że to nie ma najmniejszego sensu. Forum Związków Zawodowych, OPZZ, organizacje pracodawców tak samo – nie ma ich w zespole ministra Radziwiłła - podkreślał.

przeczytaj