0

· Strona główna
· Archiwum
· Download
· RABATY
· Newsletters
· Biuletyn
· Kroniki OPZZ
· WYPOCZYNEK
· Organizacje związkowe
· Skład Zarządu
· Warto wiedzieć
· Kasa Zapomogowo-Pożyczkowa
· Prasa
· Statut Związku
· Historia związków
· Historia MZZPS
· Linki
· Kontakt


Ustaw tę stronę jako Główną! Home
Dodaj tę stronę do Ulubionych! Ulubione

0

Rząd zajmie się projektem nowelizacji ustawy o związkach zawodowych

Rząd zajmie się na dzisiejszym posiedzeniu między innymi projektem nowelizacji ustawy o związkach zawodowych. Projekt przewiduje przyznanie samozatrudnionym i osobom pracującym na umowach cywilnoprawnych prawa tworzenia i przystępowania do organizacji związkowych. Nowe regulacje dają szerokie uprawnienia związkowe, chociażby ochronę przed zwolnieniem.

przeczytaj

Obniżenie podatków? Beata Szydło sprytnie z tego wybrnęła

Reformy rządu to pasmo niekończących się sukcesów, a tam, gdzie są jakieś uchybienia, wszystko zostanie wyprostowane - to główny przekaz wywiadu, którego w poniedziałek udzieliła Beata Szydło.Więcej problemu było z pytaniem o obniżkę podatków, na które Beata Szydło odpowiedziała, że na razie rząd zamierza wprowadzić zmiany, które uszczelnią podatek CIT i zwiększą wpływy do budżetu.

przeczytaj

Minister zdrowia o żądaniach głodujących lekarzy: nierealne

W poniedziałek lekarze rezydenci rozpoczęli ogólnopolski protest i strajk głodowy przeciwko - jak mówią - swoim "głodowym pensjom". Skomentował to minister zdrowia. - Oczekiwania młodych lekarzy, jeśli chodzi o wynagrodzenie na poziomie dwóch średnich krajowych, są nierealne - oświadczył Konstanty Radziwiłł.

przeczytaj/zobacz

Reforma sądów uderzy we wszystkich. "Doktryna polityczna nigdy nie zrobiła dobrej gospodarki"

"Jakie ryzyko dla pracowników i przedsiębiorców niesie ze sobą upolitycznienie sądów?" Andrzej Radzikowski, wiceprzewodniczący OPZZ: - Rozmawiałem ze związkowcami w Turcji, tam już taka sytuacja jest. Jeśli jakikolwiek pracownik chce się przeciwstawić pracodawcy, który jest powiązany z ekipą rządzącą, to wylatuje natychmiast z pracy i praktycznie nie ma żadnych możliwości ochrony.

przeczytaj/zobacz

Czarny Protest. Zagraniczne organizacje finansują "Czarny wtorek"? RELACJA NA ŻYWO

Czarny Protest powraca. We wtorek 3 października, w pierwszą rocznicę Czarnego Protestu, zorganizowany zostanie Czarny Wtorek. To akcja kobiet zebranych w Ogólnopolskim Strajku Kobiet. Akcja ma pomóc w zebraniu podpisów pod obywatelskim projektem ustawy liberalizującej prawo antyaborcyjne. Relacja z Czarnego Protestu na SE.pl.

czytaj/obserwuj