0

· Strona główna
· Archiwum
· Download
· RABATY
· Newsletters
· Biuletyn
· Kroniki OPZZ
· WYPOCZYNEK
· Organizacje związkowe
· Skład Zarządu
· Warto wiedzieć
· Kasa Zapomogowo-Pożyczkowa
· Prasa
· Statut Związku
· Historia związków
· Historia MZZPS
· Linki
· Kontakt


Ustaw tę stronę jako Główną! Home
Dodaj tę stronę do Ulubionych! Ulubione

0

Jest porozumienie ws. wspólnego działania na rzecz podniesienia poziomu życia pracowników ochrony zdrowia

Dokument na poziomie województwa warmińsko-mazurskiego podpisali przedstawiciele NSZZ „Solidarność”, OPZZ i Federacji Związków Zawodowych Pracowników Zdrowia i Pomocy Społecznej.Związkowcy zwracają uwagę na problemy, jakie dotykają pracowników polskiej służby zdrowia. Wskazują, że doprowadziły one do znacznej degradacji zawodowej części zatrudnionych. Oczekują także od władz centralnych i samorządowych realnych działań na rzecz poprawy warunków pracy i płacy.

przeczytaj

Reforma edukacji: 700 nauczycieli straci pracę w Gdańsku

Z wyliczeń Gdańska wynika, że wydatki samorządu związane z reformą edukacji wyniosą w ciągu trzech lat ok. 37 mln zł. Samorząd poinformował, że w tym samym czasie w mieście pracę straci około 700 nauczycieli, z tego połowa w tym roku szkolnym.

przeczytaj

Apel w sprawie "ofiar ustawy dezubekizacyjnej"

Byli szefowie służb specjalnych, MSW, prawnicy oraz dziennikarze wzywają rząd do wstrzymania dezubekizacji. - Od 1 października emeryci i renciści służb mundurowych oraz ich rodziny zostaną objęci nowymi przepisami, które rząd nazywa "ustawą dezubekizacyjną". Każdy, kto chociaż jeden dzień przepracował w organach bezpieczeństwa Polskiej Rzeczypospolitej Ludowej (nazywanej w ustawie "państwem totalitarnym"), będzie miał drastycznie obniżone świadczenia, bez względu na to, jak długo i w jakich formacjach pracował potem dla wolnej Polski.

przeczytaj

Jedno potknięcie i Polska może stracić unijne fundusze

Rozpoczęła się dyskusja na temat przyszłego budżetu dla unijnych regionów. Tymczasem wciąż aktualne jest pytanie o wykorzystanie środków z obecnej perspektywy. Opóźnienia w przyjęciu ważnych aktów prawnych mogą przełożyć się na opóźnienia we wdrażaniu funduszy. Czas płynie i niezrealizowane inwestycje mogą spowodować, że nie osiągniemy wymaganych wskaźników do końca 2018 r.

przeczytaj

W grudniu żywność będzie o 4 proc. droższa niż rok wcześniej

Bardzo wiele zależy od sytuacji na rynku światowym, wiele zjawisk jest nieprzewidywalnych takich jak spekulacje na maśle czy na innych produktach, a to stymuluje wzrost cen. Kolejny istotny czynnik, to ceny paliw - są one silnie skorelowane z cenami żywności czyli droższe paliwa, oznaczają większe wydatki na jedzenie.

przeczytaj