0

· Strona główna
· Archiwum
· Download
· Newsletters
· Kroniki OPZZ
· WYPOCZYNEK
· Organizacje związkowe
· Skład Zarządu
· Warto wiedzieć
· Kasa Zapomogowo-Pożyczkowa
· Prasa
· Statut Związku
· Historia związków
· Historia MZZPS
· Linki
· Kontakt
Ustaw tę stronę jako Główną! Home
Dodaj tę stronę do Ulubionych! Ulubione

0

Tak wyglądała toaleta dwóch Polaków. Przez dwa lata mieszkali w przyczepie kempingowej w Telemarku

Dwóch Polaków, Andrzej i Zbigniew Hohendorf, przez kilka miesięcy pracowało dla norweskiej prywatnej firmy HT Eiendom. Robotnicy zakwaterowani zostali w starej przyczepie kempingowej w ogrodzie norweskiego szefa, w samym centrum Skien w południowo-wschodniej Norwegii. Jako toalety używali wiklinowego krzesła z wyciętą w siedzisku dziurą. Wodę pobierali z węża ogrodowego, a posiłki przygotowywali na drewnianych paletach.

przeczytaj

Rada Krajowa zwołuje Kongres z okazji jubileuszu 125-lecia

25 stycznia 2017 r. w siedzibie Związku Zawodowego „Budowlani" odbyło się pierwsze w tym roku posiedzenie Rady Krajowej oraz Zarządu Krajowego. Podczas posiedzenia członkowie Rady Krajowej przyjęli m.in. budżet na 2017 r. oraz ramowy plan działania na 2017 r. przygotowany przez Biuro Zarządu Krajowego.

przeczytaj

II Forum Współpracy – o delegowaniu pracowników

Dla otwartego rynku Europy zatrudnienie pracowników nabiera międzynarodowego charakteru. Przedsiębiorcy stają przed koniecznością poradzenia sobie z rozwiązywaniem wielu problemów, które pojawiają się w przypadku wysyłania pracownika za granicę. Temat dotyczący pracowników delegowanych w świetle przepisów wspólnotowych.

przeczytaj

Obradował Doraźny Zespół ds. zamówień publicznych RDS

Doraźny Zespół ds. zamówień publicznych Rady Dialogu Społecznego rozpatrywał na posiedzeniu, które odbyło się 24 stycznia br., tematy związane z funkcjonowaniem prawa zamówień publicznych w branżach ze szczególnym uwzględnieniem obszaru drogownictwa i ochrony zdrowia.

przeczytaj

Zespół problemowy RDS ds. usług publicznych o opiece zdrowotnej

Porządek obrad obejmował problematykę ochrony zdrowia koncentrującą się wokół trzech projektów ustaw: nowelizacji ustawy - Prawo farmaceutyczne, nowelizacji ustawy o świadczeniach opieki zdrowotnej finansowanych ze środków publicznych oraz ustawy o podstawowej opiece zdrowotnej.

przeczytaj

Związki zawodowe: Starszy ratownik - tak, starsza pielęgniarka - nie!

Porozumienie Zawodów Medycznych zbiera obecnie podpisy pod obywatelskim projektem ustawy w sprawie warunków zatrudnienia w ochronie zdrowia. Ustawa ta „określa sposób ustalania najniższego wynagrodzenia zasadniczego pracowników wykonujących zawody medyczne zatrudnionych w podmiotach leczniczych, uwzględniający rodzaj wykonywanej pracy oraz kwalifikacje wymagane przy jej wykonywaniu oraz tryb przyznania wynagrodzenia”.

przeczytaj

Anna Zalewska kreśli koniec reformy edukacji. "Do 31 marca zapadną wszystkie decyzje"

Polityk zapewniała, że w ramach konsultacji reformy, jeszcze zanim PiS wygrało wybory parlamentarne, odwiedzono "każdą gminę i każdą wieś", by ustalić czego potrzebują Polacy. - Dyskutowaliśmy o edukacji, często gdy spotkania nie były temu poświęcone - argumentowała minister, zaznaczając jak bardzo temat szkół ciąży obywatelom. - Referendum (w sprawie edukacji - red.) odbyło się w 2015 roku. O referendum mówią ci, którzy byli przeciwko podpisom np. w referendum dotyczącym 6-latków - odpowiadała opozycji i ZNP Zalewska.

przeczytaj

Debata związkowa o reformie oświaty. „W tym wszystkim zaczęła dominować polityka”

Jestem przerażony reformą oświaty – mówi Piotr Szumlewicz (OPZZ) – Tym, jak to jest robione i w jakim tempie – dodał. Jak ocenił, cały czas jest wiele niewiadomych i nie ma konkretów. – Jestem przerażony, kiedy pani minister mówi, że nie będzie do tej reformy dopłacać, a jeszcze będzie na niej oszczędzać – powiedział Szumlewicz. Jak analizował, oznacza to, że koszty zostaną przerzucone na samorządy. – W skali kraju to setki milionów zł. Bogate gminy sobie z tym być może poradzą, biedniejsze – nie – komentował. Zwrócił także uwagę, że zwolnienia dotkną tysięcy nauczycieli.

przeczytaj

Rafalska zwróciła się do PIP o przeprowadzenie kontroli w Auchan

Jak podaje resort "sprawa ma związek z doniesieniami o wymaganiu od pracowników składania oświadczeń o pobieraniu środków z programu +Rodzina 500 plus+ pod groźbą zwolnienia z pracy". Minister zwróciła się do Głównego Inspektora Pracy także o przekazanie raportu z kontroli.

przeczytaj