0

· Strona główna
· Archiwum
· Download
· RABATY
· Newsletters
· Biuletyn
· Kroniki OPZZ
· WYPOCZYNEK
· Organizacje związkowe
· Skład Zarządu
· Warto wiedzieć
· Kasa Zapomogowo-Pożyczkowa
· Prasa
· Statut Związku
· Historia związków
· Historia MZZPS
· Linki
· Kontakt


Ustaw tę stronę jako Główną! Home
Dodaj tę stronę do Ulubionych! Ulubione

0

Część 14 pensji trafi do pracowników PGG

Pracownicy kopalń byłego Katowickiego Holdingu Węglowego przejęci przez PGG 1 kwietnia 2017 r. (w trybie artykułu 23.1 Kodeksu pracy), uprawnieni do przywróconej części dodatkowej nagrody rocznej za 2017 r., otrzymają świadczenie naliczone według zasad obowiązujących w PGG z uwzględnieniem okresu pracy w KHW. Porozumienie nie obejmie tych pracowników KHW przejętych przez PGG, którzy do końca zeszłego roku nie przyjęli warunków pracy i płacy obowiązujących w nowej spółce.

przeczytaj

Nie będzie strajku w ZEC-u

Arkadiusz Siekaniec: - Prawie rok temu rozpoczęliśmy walkę o płacę w ZEC Katowice. Dziś mogę powiedzieć, że choć bez fajerwerków, walka ta zakończona została powodzeniem. ZZG w Polsce i NSZZ „Solidarność” w wyniku swych działań (a przyznacie, że ostatnio było o nas dość głośno) uzyskały wzrost płac DLA KAŻDEGO PRACOWNIKA ZEC S.A. Poziom podwyżek wynosi około 60% roszczeń objętych sporem oraz wypłatę jednorazowej premii tytułem rekompensaty za rok 2017r.

przeczytaj

Opinie i analizy

Ratujmy obywatelskie inicjatywy

Sławomir Broniarz, prezes Związku Nauczycielstwa Polskiego: - Tylko w ostatnich latach pod czterema projektami obywatelskimi z inicjatywy ZNP podpisało się ponad 1,5 mln osób Nasze doświadczenia związane z obywatelskimi projektami (m.in. „Referendum szkolne” 2017 r., „Wynagrodzenia nauczycieli z budżetu” 2016 r., „Przedszkole dla każdego dziecka” 2010 r. i 2008 r.), niestety potwierdzają to, co stało się w ostatnich dniach podczas pierwszego czytania obywatelskiego projektu „Ratujmy kobiety”: obywatelskie inicjatywy nie są szanowane i traktowane z należytą powagą przez przedstawicieli i przedstawicielki Narodu.

przeczytaj

W mediach

Widmo strajku kierowców w Warszawie. Rozmowy w MZA

Kierowcy zatrudnieni w Miejskich Zakładach Autobusowych w Warszawie domagają się podwyżek płac i grożą strajkiem w przypadku niespełnienia ich żądań. Związki zawodowe MZA chcą przeprowadzić referendum strajkowe w dniach 15 - 17 stycznia. Pracownicy wypowiedzą się w nim czy są gotowi poprzeć strajk. Wcześniej jednak, bo 15 stycznia obie strony usiądą do rozmów. Wydaje się, że żadnej ze stron nie zależy na braku porozumienia, bo stracą na tym przede wszystkim mieszkańcy Warszawy.


przeczytaj

MEN rezygnuje z oceny nauczycielskiej moralności

– Wyobrażam sobie sytuacje, że dyrektor szkoły sympatyzujący z PiS będzie chciał wiedzieć, czy nauczyciele chodzą do kościoła lub na manifestacje, bo według jego systemu wartości może to mieć wpływ na ocenę. Dlatego od początku całej tej afery domagaliśmy się usunięcia przepisów dotyczących postaw moralnych nauczycieli – mówi Sławomir Broniarz, prezes Związku Nauczycielstwa Polskiego.

przeczytaj

Apel organizacji lewicy po odrzuceniu przez Sejm projektu "Ratujmy kobiety 2017"

Poruszeni parlamentarnymi losami obywatelskiego projektu "Ratujmy Kobiety" apelujemy do wszystkich partii i środowisk lewicy o nawiązanie dialogu beż żadnych wstępnych warunków i podjęcie wysiłków porozumienia się w celu realizacji minimum programowego opartego o kanon wartości lewicy: wolność, równość, solidarność - napisali we wspólnym stanowisku przedstawiciele organizacji lewicowych: SLD, OPZZ, Unii Pracy, Polskiej Partii Socjalistycznej, Ruchu Odrodzenia Gospodarczego, Związku Zawodowego Rolnictwa i Obszarów Wiejskich "Regiony", Res Humana, Myśli Socjaldemokratycznej, Domu Wszystkich Polska, Kongresu Świeckości Centrum im. I. Daszyńskiego oraz stowarzyszeń "Ordynacka", "Kuźnica" i "Pokolenia".

przeczytaj

Strajk w Grecji przeciwko reformom

Greckie związki zawodowe ogłosiły w poniedziałek strajk, mający na celu wyrażenie sprzeciwu wobec pakietu reform, który ma być poddany pod głosowanie w parlamencie. W ramach strajku nie działa m.in. transport publiczny w Atenach. Reformy, których domagają się międzynarodowi kredytodawcy, obejmują m.in. zaostrzenie przepisów dotyczących strajków, wprowadzenie konfiskaty nieruchomości dłużników banków i państwa oraz ograniczenie świadczeń rodzinnych. Są to kluczowe reformy dla tego, by Grecja mogła otrzymać kolejną transzę funduszu naprawczego.

przeczytaj