0

· Strona główna
· Archiwum
· Download
· RABATY
· Newsletters
· Biuletyn
· Kroniki OPZZ
· WYPOCZYNEK
· Organizacje związkowe
· Skład Zarządu
· Warto wiedzieć
· Kasa Zapomogowo-Pożyczkowa
· Prasa
· Statut Związku
· Historia związków
· Historia MZZPS
· Linki
· Kontakt


Ustaw tę stronę jako Główną! Home
Dodaj tę stronę do Ulubionych! Ulubione

0

Polacy zasługują na wyższe płace!

OPZZ od lat konsekwentnie domaga się od rządu, by podniósł płacę minimalną do 50% płacy przeciętnej. Postulatu OPZZ, by płaca minimalna w 2018 r. wyniosła 2220 zł nie poparły w tym roku wszystkie centrale związkowe RDS, choć Polska powinna dążyć do europejskich standardów wynagradzania pracowników. W ocenie OPZZ, warunki gospodarcze pozwalają na podniesienie płacy minimalnej do 50% płacy przeciętnej dlatego negatywnie oceniamy ustalenie przez rząd płacy minimalnej na 2018 r. w wysokości 2100 zł.

przeczytaj

OPZZ przeciw eksmisjom

Ogólnopolskie Porozumienie Związków Zawodowych krytycznie ocenia przyjęcie przez Parlament zapisów ustawy o Krajowym Zasobie Nieruchomości, która umożliwia eksmisję lokatorów bez wyroku sądu i zapewnienia lokalu socjalnego lub zastępczego. Ustawa, zawierająca szkodliwe rozwiązania, została ekspresowo przyjęta przez Parlament i podpisana przez Prezydenta RP. Dopuszcza ona eksmisję lokatorów i nie gwarantuje eksmitowanym lokali socjalnych ani pomieszczeń tymczasowych.

przeczytaj

"W Unii nie może być pracowników drugiej kategorii". Sześć wyzwań stojących przed Europą

Jean-Claude Juncker w dorocznym przemówieniu w Parlamencie Europejskim o stanie Unii Europejskiej kreślił wizje, jaką stawia przed Wspólnotą. Poruszył najbardziej palące kwestie, jak temat pracowników delegowanych, oddzielny budżet strefy euro, cyberbezpieczeństwo.

przeczytaj

Poradnik dla pracowników delegowanych

Przedstawiamy „Poradnik dla pracowników delegowanych", który powstał w ramach współpracy OPZZ z Litewską Konfederacją Związków Zawodowych (LPSK) będącą liderem projektu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej.

przeczytaj

W listopadzie poznamy pełne dane dotyczące zatrudnienia nauczycieli

Pełne dane dotyczące zatrudnienia nauczycieli w tym roku szkolnym będą znane dopiero w listopadzie. Powód? Do 30 września zbierane są dane w Systemie Informacji Oświatowej. Takie informacje przekazał wiceminister edukacji Maciej Kopeć na posiedzeniu sejmowej Komisji Edukacji, Nauki i Młodzieży.

przeczytaj

Budżetowe sztuczki dla ominięcia reguły

W projekcie budżetu państwa rząd dokonał mało przekonujących przesunięć wydatków z funduszu do funduszu. Przypomina to raczej księgowe zabiegi, tak by rząd mógł przeznaczyć więcej na inne cele. W przyszłym roku Fundusz Pracy, który jest finansowany ze składek od wynagrodzeń, na swoją działalność ma wydać aż o 4 mld zł mniej niż w 2017 r. – wynika z projektu planów finansowych funduszy celowych na 2018 r.

przeczytaj

Drożeją paliwa w Polsce

Ceny paliw rosną. W ciągu ostatniego tygodnia średnio litr benzyny zdrożał o 4 grosze, tak samo litr oleju napędowego, za litr autogazu trzeba płacić więcej o 3 grosze. Z danych Polskiej Izby Paliw Płynnych wynika, że średnio za litr benzyny Pb95 trzeba dziś płacić 4 złote 62 grosze, za litr diesla 4 złote 36 groszy, a za litr LPG 2 złote 10 groszy. Paliwa są droższe niż przed rokiem o tej samej porze.

przeczytaj