0

· Strona główna
· Archiwum
· Download
· RABATY
· Newsletters
· Kroniki OPZZ
· WYPOCZYNEK
· Organizacje związkowe
· Skład Zarządu
· Warto wiedzieć
· Kasa Zapomogowo-Pożyczkowa
· Prasa
· Statut Związku
· Historia związków
· Historia MZZPS
· Linki
· Kontakt


Ustaw tę stronę jako Główną! Home
Dodaj tę stronę do Ulubionych! Ulubione

0

Dzisiaj: Posiedzenie Zespołu problemowego Rady Dialogu Społecznego ds. ubezpieczeń społecznych

Niższy wiek emerytalny: trwają kluczowe rozmowy w Radzie Dialogu Społecznego

Przedstawiciele pracodawców i związków zawodowych przedstawiają ostateczne stanowiska w sprawie prezydenckiego projektu dotyczącego obniżenia wieku emerytalnego. Związki chcą przejścia na emeryturę przy 40-letnim stażu dla mężczyzn i 35-letnim stażu dla kobiet.

przeczytaj

Same spadki w OFE

O tym, gdzie będą trafiać nasze składki emerytalne możemy ponownie decydować w tym roku od 1 kwietnia do 31 lipca. To ważny wybór, od którego zależy wysokość przyszłej emerytury. Możliwość taką daje tak zwane okno transferowe ustalone na mocy ustawy z grudnia 2013 roku.

przeczytaj

ZPW "Tarcza": Większe Związki chciały niższe podwyżki…

6 maja 2016 r. dokończone zostało spotkanie, które w dniu 27 kwietnia br. przerwane zostało przez Stronę resortową. W zamierzeniach na lata 2017-2019 zakłada się coroczne zwiększanie limitu środków na wynagrodzenia o 5% ponad ustawowy wskaźnik wzrostu wynagrodzeń , co powinno skutkować wzrostem pracowniczych wynagrodzeń o kwotę: ok. 210 zł w 2017 r., ok. 250 zł w 2018 r. i ok. 270 zł w 2019 r.

przeczytaj

Tchórzewski: Zakaz handlu w niedzielę nie zmniejszy zapotrzebowania na węgiel

To nie jest tak, że z tego tytułu stracimy w zakresie energetyki - zapewnił Tchórzewski. Jego zdaniem kwestia handlu w niedzielę to "istotna sprawa społeczna". - W innych państwach europejskich te ograniczenia są większe niż w Polsce i tragedii z tego tytułu nie ma - ocenił minister energii.

przeczytaj

Związkowcy. Grube misie czy pracowite pszczoły?

Piotr Szumlewicz, OPZZ: - To nie jest tak, że polscy pracownicy nie lubią związków zawodowych i nie chcą w nich działać. Po prostu zgodnie z prawem duża ich część nie może do nich należeć.

przeczytaj