0

· Strona główna
· Archiwum
· Download
· RABATY
· Newsletters
· Kroniki OPZZ
· WYPOCZYNEK
· Organizacje związkowe
· Skład Zarządu
· Warto wiedzieć
· Kasa Zapomogowo-Pożyczkowa
· Prasa
· Statut Związku
· Historia związków
· Historia MZZPS
· Linki
· Kontakt


Ustaw tę stronę jako Główną! Home
Dodaj tę stronę do Ulubionych! Ulubione

0

Pracodawcy nie płacą!

Ponad 7 tysięcy skarg wpłynęło do Państwowej Inspekcji Pracy w ciągu pierwszych siedmiu miesięcy tego roku. Dotyczyły niewypłacania wynagrodzeń. Wiele skarg wpłynęło od osób, które podjęły wakacyjną pracę czy to w gastronomii, czy w ośrodkach wypoczynkowych. Wpłynęło ponad 1400 skarg o niewypłacenie należności osobom wykonującym pracę na podstawie umowy cywilnoprawnej.

przeczytaj

Nowe ulgi podatkowe już niedługo

Po wakacjach do Sejmu trafi projekt ustawy zmieniający kilka ustaw podatkowych. Już dzisiaj, na etapie konsultacji społecznych, budzi on spore kontrowersje, o czym świadczy liczba zgłoszonych przez organizacje biznesu uwag i opinii. Zasadniczym celem projektu ustawy jest uszczelnienie systemu podatku dochodowego od osób prawnych (CIT), tak aby zapewnić powiązanie wysokości płaconego przez duże przedsiębiorstwa podatku z faktycznym miejscem uzyskiwania przez nie dochodu.

przeczytaj

Niepewna przyszłość PPL

Projekt ustawy o przedsiębiorstwie państwowym "Porty Lotnicze" w sposób drastyczny pogarsza sytuację prawną pracowników PPL, w szczególności w zakresie prawa do uczestniczenia załogi w zarządzaniu. Zaproponowane przepisy wykluczają pracowników – poprzez likwidację organów przedstawicielstwa załogi tj.: zebrania delegatów i rady pracowniczej – z bieżącego zarządzania i kontroli nad działalnością PPL. Tym samym kolidują z postanowieniami „Paktu o przedsiębiorstwie państwowym w trakcie przekształcenia".

przeczytaj

Dywidendy ze spółek Skarbu Państwa. Tak źle nie było od lat

Jeżeli zestawimy ze sobą wszystkie spółki z udziałem Skarbu Państwa, notowane na warszawskiej giełdzie, to okaże się, że z tytułu dywidendy przekazały, bądź jeszcze przekażą one w tym roku do budżetu państwa w sumie ponad 1,9 mld zł. Tymczasem jeszcze rok temu ta kwota przekroczyła 2,1 mld zł. Poprzednie lata przynosiły lepsze wyniki, z rekordowym rezultatem 6 mld zł w 2012 r. Po raz ostatni suma niższa niż 2 mld zł pojawiła się w 2009 r.

przeczytaj

KGHM zaczyna zarabiać na kopalni w Chile. A jeszcze całkiem niedawno rząd nazwał jej zakup bezmyślnym

- Wierzę, że Sierra Gorda w perspektywie 3-4 lat da nam zyski. W pierwszym kwartale zysk operacyjny był już dodatni. A to dobra informacja. Oczywiście balastem jest dług i do 2021 r. będzie nam ciążył. A potem będziemy zarabiać. Może nawet szybciej - powiedział Radosław Domagalski-Łabędzki, prezes KGHM Polska od października ubiegłego roku.

przeczytaj

Czech: Pieniądze w systemie zdrowia muszą być wydawane racjonalnie

Marcin Czech, wiceminister zdrowia: - Oglądamy każdą wydaną złotówkę, ale nie da się podwyższyć standardu leczenia w sposób bezkosztowy. Nie na wszystkie terapie możemy sobie pozwolić, gdyż nie jesteśmy jeszcze tak bogatym krajem. Mamy bardzo ograniczone zasoby, co widać m.in. po poziomie wydatków na zdrowie względem PKB, ale staramy się polepszać w ich ramach dostęp do leczenia.

przeczytaj

Będzie nowe Prawo zamówień publicznych

Założenia, które przyświecają pracom nad ustawą, to m.in.: wprowadzenie mechanizmów pozwalających lepiej przygotować postępowanie, zweryfikować potencjał wykonawcy i sprawdzić, czy zamówienie realizowane jest zgodnie z umową; wprowadzenie zmian, które zachęcą do korzystania z innowacyjnych rozwiązań; zwiększenie udziału małych i średnich firm w zamówieniach; uporządkowanie przepisów dotyczących kontroli; uspójnienie przepisów, zapewniające jednolite stosowanie prawa przez zamawiających i sądy; uproszczenie procedur.

przeczytaj