0

· Strona główna
· Archiwum
· Download
· RABATY
· Newsletters
· Kroniki OPZZ
· WYPOCZYNEK
· Organizacje związkowe
· Skład Zarządu
· Warto wiedzieć
· Kasa Zapomogowo-Pożyczkowa
· Prasa
· Statut Związku
· Historia związków
· Historia MZZPS
· Linki
· Kontakt


Ustaw tę stronę jako Główną! Home
Dodaj tę stronę do Ulubionych! Ulubione

0

RODO a potrącanie składek związkowych

Informacja prawna w sprawie: RODO a potrącanie składek związkowych przez pracodawcę.

przeczytaj

Zamrożenie poselskich projektów ustaw oświatowych?

21 czerwca w Sejmie miało się odbyć się pierwsze czytanie poselskiego projektu ustawy o zmianie ustawy – Karta Nauczyciela oraz ustawy o finansowaniu zadań oświatowych ( druk nr 2592).Niestety, ten punkt został zdjęty z porządku obrad. Kolejne projekty ustaw oświatowych trafiają do sejmowej zamrażarki. Projekt powyższej nowelizacji stanowi realizację inicjatywy Związku Nauczycielstwa Polskiego.

przeczytaj

Fińscy związkowcy w ZZ „Budowlani”

W siedzibie Zarządu Krajowego ZZ „Budowlani 18 maja br. odbyło się spotkanie z przedstawicielami fińskiego związku budowlanych Rakennuslitto.Z grupą 25 związkowców z sekcji cieśli i robotników szalunkowych z Lahti spotkali się sekretarze krajowi ZZ „Budowlani” Tomasz Nagórka i Jakub Kus.

przeczytaj

Opinie i analizy

Nowy Zespół ds. CSR rozpoczął prace

19 czerwca 2018 roku odbyło się pierwsze posiedzenie Zespołu do spraw Zrównoważonego Rozwoju i Społecznej Odpowiedzialności Przedsiębiorstw. Zespół został powołany w drodze zarządzenia ministra inwestycji i rozwoju z dnia 10 maja 2018 r. i jako organ pomocniczy wspiera stronę rządową w działaniach na rzecz odpowiedzialnego prowadzenia biznesu. W pracach Zespołu uczestniczy Norbert Kusiak, ekspert OPZZ.

przeczytaj

W mediach

Śmieciówki i zwalnianie związkowców? Prezes LOT chce, żeby „ludzie brali sprawy w swoje ręce i mogli się rozwijać”

Samozatrudnienie, nierespektowanie praw pracowniczych, utrata dochodów w chorobie i katastrofa finansowa w wypadku ciąży. Pracownicy się buntują, ale spółka zablokowała strajk i zwolniła szefową związku. Rząd dopinguje szefostwo LOT-u. "To symbol kolosalnego regresu praw pracowniczych i związkowych w Polsce"

przeczytaj