0

· Strona główna
· Archiwum
· Download
· RABATY
· Newsletters
· Kroniki OPZZ
· WYPOCZYNEK
· Organizacje związkowe
· Skład Zarządu
· Warto wiedzieć
· Kasa Zapomogowo-Pożyczkowa
· Prasa
· Statut Związku
· Historia związków
· Historia MZZPS
· Linki
· Kontakt


Ustaw tę stronę jako Główną! Home
Dodaj tę stronę do Ulubionych! Ulubione

0

Dzisiaj: XXXIII Zgromadzenie Delegatów Ogólnopolskiego Związku Zawodowego Górnictwa Naftowego i Gazownictwa

Prezydium RDS

18 maja, obradowało Prezydium Rady Dialogu Społecznego.

przeczytaj

Współpraca z zespołami branżowymi tematem posiedzenia prezydium RDS

Szef OPZZ Jan Guz poinformował, że jego związek wystąpił z wnioskiem, by na RDS omówić kwestie ekonomiczne dotyczące zmian w edukacji. Jak podkreślił, oczekuje takiej rozmowy jeszcze przed wakacjami. Dodał, że OPZZ zwracało też uwagę na problemy sektora kolejowych przewozów regionalnych.

przeczytaj

Ustawa o zawodzie fizjoterapeuty, zmiany: Fizjoterapeuci protestują przeciwko projektowi PiS

Organizacje zrzeszające fizjoterapeutów manifestowały przed Sejmem przeciwko rozwiązaniom zawartym w projekcie nowelizacji ustawy o ich zawodzie, który przygotowało PiS. Sprzeciw dotyczy m.in. rezygnacji z powołania samorządu zawodowego.

przeczytaj

OPZZ na obradach Narodowej Rady Rozwoju

19 maja br. Narodowa Rada Rozwoju, gremium konsultacyjno-doradcze powołane z inicjatywy Prezydenta RP Andrzej Dudy, będzie dyskutować o polityce społecznej po ćwierćwieczu przemian. Czy polski system zabezpieczenia społecznego gwarantuje bezpieczeństwo socjalne obywateli? To ważne zagadnienie dla związków zawodowych.

przeczytaj

Kolejne posiedzenie Trójstronnego Zespołu ds. Ochrony Zdrowia

W Ministerstwie Zdrowia odbyło się kolejne posiedzenie Trójstronnego Zespołu ds. Ochrony Zdrowia, pod przewodnictwem Marii Jolanty Ochman (NSZZ ,,S"), współprzewodniczącej ze strony związkowej. OPZZ reprezentowali: Urszula Michalska i Tomasz Dybek (członkowie zespołu) oraz Renata Górna (ekspert OPZZ).

przeczytaj

Zrównoważone życie zawodowe w każdym wieku

Pod takim tytułem Centralny Instytut Ochrony Pracy – Państwowy Instytut Badawczy (CIOP – PIB) zorganizował międzynarodową konferencję, która odbyła się 18 maja w Warszawie. OPZZ reprezentowały – wiceprzewodnicząca Wiesława Taranowska i Renata Górna.

przeczytaj

Poczta Polska nadal chce pobierać abonament RTV. Straszy zwolnieniami i podwyżkami cen

„Na skutek nowych rozwiązań dotyczących poboru opłat za RTV Poczta Polska straci przychody rzędu kilkudziesięciu milionów złotych rocznie, niezależnie od konieczności redukcji zatrudnienia na poziomie kilkuset etatów. To będzie skutkowało pogorszeniem rentowności placówek pocztowych, a tym samym wpłynie na koszt netto usług powszechnych, prowadząc nawet do wygenerowania strat na usługach, która obciąży również budżet państwa” – czytamy w piśmie p.o. prezesa Poczty Polskiej, Marka Chibowskiego do szefowej sejmowej komisji kultury Elżbiety Kruk.

przeczytaj

Strajk na śmieciówkach. Firmy przerażone

Nadchodzi prawdziwa rewolucja w prawie pracy. Po wprowadzeniu proponowanych przez polityków zmian, osoby zatrudnione na umowach cywilnoprawnych zyskają dużo większe przywileje. Będą mogły zakładać związki zawodowe i strajkować. Z kolei po sześciu miesiącach zatrudnienia zyskają taką ochronę, że ciężko będzie je zwolnić. Przedsiębiorcy protestują.

przeczytaj