0

· Strona główna
· Archiwum
· Download
· Newsletters
· Kroniki OPZZ
· WYPOCZYNEK
· Organizacje związkowe
· Skład Zarządu
· Warto wiedzieć
· Kasa Zapomogowo-Pożyczkowa
· Prasa
· Statut Związku
· Historia związków
· Historia MZZPS
· Linki
· Kontakt
Ustaw tę stronę jako Główną! Home
Dodaj tę stronę do Ulubionych! Ulubione

0

Protest celników

W piątek, 13 maja przed Ministerstwem Finansów w Warszawie pikietowali celnicy reprezentujący trzy ogólnopolskie związki zawodowe: Zrzeszenie ZZ Służby Celnej, Federacja Związków Zawodowych Służby Celnej oraz ZZ Szczególnego Nadzoru Podatkowego i Akcyzy. Organizacje te powołały Międzyzwiązkowy Komitet Protestacyjny Służby Celnej.

przeczytaj

Mała nowela Prawa zamówień publicznych: obowiązkowe etaty i in-house

Obowiązek zatrudniania na etat, gdy spełnione są kryteria kodeksowe i możliwość zlecania "spółkom-córkom" zadań bez przetargów (tzw. in-house) wprowadza m.in. mała nowela Prawa zamówień publicznych uchwalona w piątek przez Sejm.

przeczytaj

Decyzja Ministra znikąd

9 maja 2016 r. Minister Obrony Narodowej podpisał decyzję Nr 141/MON w sprawie zatrudnienia i funduszu wynagrodzeń pracowników resortu obrony narodowe. Nie uwzględnił jednak przepisu ustawy o związkach zawodowych, który stanowi, że organizacja związkowa, reprezentatywna w rozumieniu ustawy o Radzie Dialogu Społecznego, ma prawo opiniowania założeń i projektów aktów prawnych w zakresie objętym zadaniami związków zawodowych.

przeczytaj

Szałamacha o wieku emerytalnym: dyskutujemy nad kilkoma scenariuszami

Dyskutujemy nad kilkoma scenariuszami, każdy z nich jest w miarę precyzyjnie przeliczony - powiedział w sobotę minister finansów Paweł Szałamacha, pytany podczas konferencji prasowej o wiek emerytalny.

przeczytaj

Posiedzenie ZG ZZ Pracowników ZUS

13.05. w Augustowie odbyło się posiedzenie Zarządu Głównego Związku Zawodowego Pracowników Zakładu Ubezpieczeń Społecznych. W posiedzeniu uczestniczy szef OPZZ, Jan Guz i Wiesława Taranowska, wiceprzewodnicząca konfederacji.

przeczytaj