0

· Strona główna
· Archiwum
· Download
· RABATY
· Newsletters
· Biuletyn
· Kroniki OPZZ
· WYPOCZYNEK
· Organizacje związkowe
· Skład Zarządu
· Warto wiedzieć
· Kasa Zapomogowo-Pożyczkowa
· Prasa
· Statut Związku
· Historia związków
· Historia MZZPS
· Linki
· Kontakt


Ustaw tę stronę jako Główną! Home
Dodaj tę stronę do Ulubionych! Ulubione

0

Warszawa: posiedzenie plenarne Rady Dialogu Społecznego

Rada Dialogu Społecznego zajmie się budżetem na 2018 r.

Kwestie związane z przyszłorocznym budżetem państwa będą jednym z punktów piątkowego (22.09.) posiedzenia plenarnego Rady Dialogu Społecznego. Według wstępnego projektu budżetu na 2018 rok, deficyt ma nie przekroczyć 41,5 miliarda złotych. W projekcie założono też deficyt sektora finansów publicznych w wysokości 2,7 procent PKB. Wzrost PKB ma wynieść 3,8 procent, a bezrobocie 6,4 procent. Projektem na najbliższym wtorkowym posiedzeniu ma się zająć rząd.

przeczytaj

Rada Rynku Pracy

21 września, w siedzibie Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej odbyło się posiedzenie Rady Rynku Pracy. Omówiono między innymi plany finansowych Funduszu Pracy I Funduszu Gwarantowanych Świadczeń Pracowniczych na 2018 rok. W posiedzeniu rady wzięła udział Wiesława Taranowska, wiceprzewodnicząca OPZZ.

przeczytaj

Narodowy Kongres Nauki

19 i 20 września br. w Krakowie, przedstawiciele środowiska nauki i szkolnictwa wyższego wysłuchali prezentacji wicepremiera i Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego Jarosław Gowinaprzedstawiającej główne założenia nowej ustawy o szkolnictwie wyższym. Związki zawodowe nie są jednak w pełni zadowolone ze wszystkich propozycji, np. domagają się by zasady okresowej oceny pracowników, która stanie się teraz głównym instrumentem w polityce kadrowej szkoły wyższej musiały być uzgadniane z działającymi w uczelni związkami zawodowymi. OPZZ reprezentował wiceprzewodniczący Andrzej Radzikowski.

przeczytaj

Raport: prawa człowieka w Polsce

Przewodniczący OPZZ Jan Guz spotkał się z dyrektorem ds. praw człowieka ambasady Stanów Zjednoczonych Stevenem A. C. Bremnerem. Na spotkaniu omówiono coroczny raport na temat przestrzegania praw człowieka w Polsce. Z punktu widzenia związków zawodowych, najważniejszą częścią raportu jest rozdział dotyczący praw pracowników. Uwagi OPZZ przedstawione na spotkaniu zostaną uwzględnione w ostatecznej wersji raportu tworzonego przez przedstawicieli ambasady.

przeczytaj

Powiat ma problemy z domknięciem budżetu. Zaoszczędzi na nauczycielach?

Zarząd powiatu łęczyńskiego na gwałt szuka oszczędności. Do zamknięcia tegorocznego budżetu powiatu brakuje 1,2 mln zł. Jednym z pomysłów jest przesunięcie wypłaty dodatków do nauczycielskich pensji na przyszły rok. Związkowcy nie chcą o tym słyszeć.

przeczytaj

Prekariusze z domina. Dlaczego polski rynek pracy to tykająca bomba?

Polska stała się krajem z największą w Europie liczbą imigrantów. Zdaniem ekspertów od rynku pracy armia przyjezdnych Ukraińców ratuje naszą gospodarkę przed upadkiem. Ale rząd PiS, straszący obcym i uchodźcą udaje, że ponad milion obcokrajowców nie istnieje. A to będzie nas bardzo drogo kosztować. Adam Rogalewski z centrali związku zawodowego OPZZ: — Polsce brakuje podejścia systemowego w sprawie migracji.

przeczytaj

Ryzykowna przyszłość imigrantów z UE

Jeśli Wielka Brytania po Brexicie przestanie uznawać zasadę swobodnego przemieszczania się pracowników z krajów UE, ucierpią na tym wszyscy uczestnicy brytyjskiego rynku pracy – ostrzega najnowszy raport.

Dokument przygotowała grupa parlamentarna posłów Partii Pracy oraz przedstawiciele związków zawodowych. Autorzy ostrzegają, że porzucenie zasady swobodnego przemieszczania się sprawi, że pracodawcy zaczną wykorzystywać pracowników na dużo szerszą skalę. Stracą na tym wszyscy, nie tylko imigranci z UE – mówią eksperci.

przeczytaj