0

· Strona główna
· Archiwum
· Download
· RABATY
· Newsletters
· Biuletyn
· Kroniki OPZZ
· WYPOCZYNEK
· Organizacje związkowe
· Skład Zarządu
· Warto wiedzieć
· Kasa Zapomogowo-Pożyczkowa
· Prasa
· Statut Związku
· Historia związków
· Historia MZZPS
· Linki
· Kontakt


Ustaw tę stronę jako Główną! Home
Dodaj tę stronę do Ulubionych! Ulubione

0

Porozumienie Zawodów Medycznych zapowiada protest

- W dniu 19 lipca 2017 r. medycy wyjdą na ulicę - zapowiedziało Porozumienie Zawodów Medycznych. Medycy wyjdą na ulicę protestować przeciwko działaniom polityków i rządu lekceważących obywatelski projekt ustawy w sprawie warunków zatrudnienia w ochronie zdrowia. Jak przekonują medycy społeczny projekt ustawy jest wypracowaną przez całe środowisko medyczne propozycją ustawy, która określa płace minimalne w odniesieniu do średniej krajowej dla poszczególnych grup zawodów medycznych zatrudnionych na umowę o pracę w ochronie zdrowia.

przeczytaj

Koszt waloryzacji emerytur i rent w 2018 roku wyniesie 4,8 mld zł

Koszt waloryzacji emerytur i rent w 2018 roku wyniesie 4,8 mld zł - wynika z oceny skutków regulacji projektu rozporządzenia w sprawie wysokości zwiększenia wskaźnika waloryzacji emerytur i rent w 2018 r. Podwyżki rent i emerytur mają obowiązywać od marca 2018 r.

przeczytaj

ZUS może nie poradzić sobie z obniżką wieku emerytalnego. "Pracownicy są przemęczeni"

 
Związkowcy z ZUS znów ostrzegają, że Zakład nie poradzi sobie z realizacją planowanej przez rząd PiS reformy obniżającej wiek emerytalny. - Ludzie są przemęczeni pracą, ledwo wyrabiają się z przydzielonymi zadaniami. Niektórzy mają już po 100 nadgodzin. Tymczasem za trzy miesiące zacznie obowiązywać obniżony wiek emerytalny, będzie jeszcze więcej wniosków o emerytury i jeszcze więcej pracy. Ludzie obawiają się, że w takich warunkach nietrudno będzie o błąd - mówi przewodnicząca Związku ZawodowegoPracownikówZUS Beata Wójcik.
przeczytaj

Nowe przepisy ws. refundacji kosztów wyposażenia stanowiska pracy

Rozporządzenie określa także warunki i tryb dokonywania przez starostę refundacji z Funduszu Pracy kosztów wyposażenia lub doposażenia stanowiska pracy (dotyczy skierowanych bezrobotnych, opiekunów lub poszukujących pracy absolwentów) - związanego bezpośrednio ze sprawowaniem opieki nad dziećmi niepełnosprawnymi lub prowadzeniem dla nich zajęć żłobkom lub klubom dziecięcym tworzonym i prowadzonym przez osoby fizyczne, osoby prawne i jednostki organizacyjne nieposiadające osobowości prawnej, o których mowa w przepisach o opiece nad dziećmi w wieku do lat 3.

przeczytaj

Związki zawodowe ostrożne w sprawie zmian w Sądzie Najwyższym

Związkiem, który opublikował najostrzejsze oświadczenie w sprawie ustaw o Krajowej Radzie Sądownictwa, ustroju sądów powszechnych i Sądzie Najwyższym, jest Ogólnopolskie Porozumienie Związków Zawodowych: - OPZZ nie akceptuje zmiany konstytucji ustawami sejmowymi i odbiera je jako poważną próbę naruszenia porządku prawnego. Forum Związków Zawodowych : – Reforma sądownictwa w wykonaniu PiS budzi głębokie wątpliwości konstytucyjne. Projekt ws. SN specjalnie poszedł drogą poselską, a nie rządową. Chodziło o to, aby ominąć wszystkich, w tym pracowników i pracodawców. "Solidarność" milczy.

przeczytaj